Προς το περιεχόμενο

Downloading στη Γερμανία


stelios85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.absatzwirtschaft.de/eugh-bewertet-video-streaming-als-legal-18013/

Υπάρχει απόφαση από ανώτατο δικαστήριο ότι το να βλέπεις απλά το περιεχόμενο μέσου internet(το streaming δηλαδή) δεν είναι καταπάτηση του copyright ,σε αυτήν την απόφαση κανονικά δεν παίζει ρόλο αν το υλικό που προσφέρεται είναι νόμιμο ή όχι,

αλλά όπως γνωρίζουμε το να κάνεις συνειδητά κάτι παράνομο,βλέπεις κάτι που δεν σου ανήκει και που το ξέρεις ότι κάποιος το έγραψε από την tv χωρίς άδεια και το ανέβασε παράνομα,δεν μπορεί να είναι νόμιμο,οπότε και εκεί στην γερμανία οι δικηγόροι μαλώνουν μεταξύ τους για το αν εσύ σαν καταναλωτής διαπράττεις παρανομία τελικά ή όχι.

Προσοχή εδώ,προγράμματα όπως το popcorntime είναι βασισμένα σε torrent οπότε είναι ξεκάθαρα παράνομα. 

 

Αν δεν θέλετε να βλέπεται τα stream από παράνομες σελίδες, λόγου φόβου,ρίξτε μια ματιά στο hola! για να βλέπετε «νόμιμα» μέσου hulu, αμερικάνικων καναλιών κτλ ,λογικά θα σας αφήνει να βλέπετε και τα νόμιμα stream των ελληνικών καναλιών.

http://praxistipps.chip.de/proxy-sperre-umgehen-ist-das-legal_9908

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια απορία, μάλλον χαζή, αλλά επειδή θα μεταβώ στην Γερμανία για κάποιο διάστημα θέλω να είμαι σίγουρος. Better safe than sorry. Οι περιορισμοί αφορούν αποκλειστικά στην online δραστηριότητα? Αν πχ έχω ήδη κατεβασμένα αρχεία στον υπολογιστή μου και πριν μεταβώ στην Γερμανία απεγκαταστήσω το utorrent, υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα?

Υ.γ. Ναι, είδα ότι το θέμα είναι νεκρό αλλά είπα να κάνω μια απόπειρα πριν ανοίξω καινούριο

Επεξ/σία από Ezio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβώς να εχεις πρόβλημα;

Θα έρθουν να ελέγξουν τον υπολογιστή σου στα καλά καθούμενα;!!

Better safe than sorry οπως λες αλλα και λιγη λογικη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...