Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καρτα γραφικων...


aparadektos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Έχω την ASROCK P4VM890 motherboard και δεν εχω κάρτα γραφικων επανω... ψαχνω να παρω μια φθηνή αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα λειτουργει. Εχω μια NVIDIA GEFORCE 8800 GT η οποια τρέχει στο αλλο μου το PC με BUS 2.0 ( η κάρτα)... ενω σε αυτο το PC δεν Bootαρει καν. Μια μαυρη οθονη και αυτο ειναι ολο. Μηπως δεν εχει την ιδια ταχυτητα BUS αυτη η μητρική ; πως μπορω να ξερω οτι η καρτα που θα αγορασω θα παιξει σιγουρα σε αυτο το PC ; κοιταξα το Manual απο την μητρικη αλλα δεν μου λεει την ταχυτητα bus της θυρας pci-e... υπαρχει καποιος τρόπος να το δω αυτο ; απο το BIOS ειναι προεπιλογή για γραφικά η θυρα PCI-E.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας η asrock με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων παιζει κανονικα?επιπλεον πες μας το τροφοδοτικο στον υπολογιστη με την μητρικη αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να δεις ακριβως ποιο μοντελο ειναι γιατι μπορει να βγαζει watt αλλα να μην βγαζει αρκετα στο εξαπινο.επιπλεον τσεκαρε την θυρα pci-e μηπως εχει κολλησει τπτ μεσα κα ιδεν κανει επαφη με την καρτα.τελος κανεις clear cosmos αφαιρωντας την μπαταρια της μητρικης και bios update ( αν εχει βγει καινουργιο) απο το σιτε της εταιριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικο βγαζει τα watt στο 6πινο γιατι το παιρνω απο το αλλο το πισι το οποιο δουλεβει κομπλε. ειναι ρυθμησμενο απο το BIOS να διαβαζει ΜΟΝΟ pci-e. εκανα και reset bios - clear cmos και update θα την δοκιμασω να δω αν δουλευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...