Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Asus gtx670 direct cu2


Panozz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις χθες συνέθεσα έναν υπολογιστή με Intel core i5 3470, 8gb kingston ddr3 ram, mb asus p8h77v, psu corsair tx750m και κάρτα γραφικών μια Asus Gtx670 Direct cu2. Έκανα όλες τις συνδέσεις, άναψα το σύστημα και ενώ όλα δούλευαν εικόνα δεν είχα στην οθόνη. Βγάζοντας την κάρτα και συνδέοντας την οθόνη μέσω hdmi με την motherboard για να δουλέψω με την ενσωματωμένη στη cpu intel hd graphics 2500, όλα πήγαν καλά, πέρασα τα windows 7 και γενικά δουλεύει οκ το σύστημα. Μετά ξανα έβαλα την gtx 670 αλλά πάλι δεν είχα εικόνα. Τελικά μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση που πρέπει να κάνω στο bios ή στα windows ή παίζει η κάρτα να έχει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τέτοιο setting;

 

Το έκανα αυτό αλλά βάζοντας την 670, τίποτα δεν δούλευε πάλι, άσε που κάθε φορά που έμπαινα στο bios να αλλάξω τη ρύθμιση από auto σε pcie μετά όταν έμπαινα πάλι το είχε πάλι στο auto. Την έβγαλα την 670 τώρα και είμαι με την onboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βεβαια τα εχω συνδεσει και τα δυο 6πινα απο το τροφοδοτικο και οταν το αναβα και τα πρασινα φωτακια εδειχναν, αρα θεμα τροφιδοσιας δεν πρεπει να υπαρχει.

 

Αποστολή από το Galaxy Nexus με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με μια άλλη κάρτα, όποια να είναι. Αν λειτουργεί το Πισι έπεσες σε ελλατωματικό κομματι. Αλλιώς κάτι τρέχει με τις ρυθμίσεις στο bios ή μπορεί να παίζει και πρόβλημα στην υποδοχή pci express. Είσαι σίγουρος πάντως ότι έχεις κάνει τα πάντα σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, δοκίμασα με μια nvidia 8600gt παλιά που είχα σύνδεση μέσω dvi και δούλεψε κανονικά, οπότε νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω την p8z77v και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα νομίζω είναι από την motherboard.τώρα έχω βάλει primary display pcie και έχω απενεργοποιήσει το render stability και είναι κομπλέ δοκίμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε nickthegreek22 έκανα αυτό που μου είπες αλλά και πάλι τίποτα δεν έγινε, πάλι δεν έχω εικόνα, οπότε από αύριο λογικά θα κινήσω τις διαδικασίες για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν, έδωσα την κάρτα πίσω για αντικατάσταση, δεν είχε τίποτα τελικά, την πήρα πίσω, την εγκατέστησα πάλι σήμερα και ξανά πάλι το ίδιο πρόβλημα, ενώ κάνω όλες τις συνδέσεις σωστά, ενώ η κάρτα παίρνει κανονικά ρεύμα από το τροφοδοτικό, σήμα στην οθόνη δεν έχω καθόλου, καμιά άλλη ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, τελικα ηταν κατι τραγικα απλο, επειδη το συνεδεα μονο μεσω θυρας hdmi η εχει προβλημα η θυρα η δεν κανει καλη επαφη το καλωδιο, οποτε το συνεδεσα διπλα σε μια dvi μεσω ανταπτορα hdmi to dvi και ολα καλα

 

Αποστολή από το Galaxy Nexus με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...