Προς το περιεχόμενο

X-box 360 slim or Ps3 slim


nikos.milionis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας θα ηθελα να μου προτεινεται ποια να αγορασω απο αυτες τις 2 κονσολες...να μου πειτε:

1st : πιο θεωρειται καλυτερο

2nd : για το φλασαρισμα και για το ban ( για το xbox γιατι για το ps3 ξερω)

3nd: για τα games σε ποια κονσολα αξιζουν καλυτερα

4nd: για την τιμη

Ευχαριστω εκτοπροτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σας θα ηθελα να μου προτεινεται ποια να αγορασω απο αυτες τις 2 κονσολες...να μου πειτε:

1st : πιο θεωρειται καλυτερο

2nd : για το φλασαρισμα και για το ban ( για το xbox γιατι για το ps3 ξερω)

3nd: για τα games σε ποια κονσολα αξιζουν καλυτερα

4nd: για την τιμη

Ευχαριστω εκτοπροτερων

 

1.2.3.4 μικρές διαφορές

 

Επειδή το συζητούσα με ένα φίλο, οι δύο μου προτάσεις αυτή την περίοδο είναι:

 

1) Asus Radeon HD6870 στα ~170 ευρώ + 8 gb ram 1600 mhz στα ~45 ευρώ, περίπου 215 ευρώ

 

2) PS3 slim 160 gb στα 220 ευρώ, το καινούργιο super slim περιμένω να κατέβει η τιμή τα Χριστούγεννα αλλά για τώρα είναι πολύ

 

Επίσης το μόνο δυνατό χαρτί του 360 αυτή την στιγμή είναι το halo 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, η πρώτη πρόταση εξαρτάται από το τι PC έχει, αν έχει. Που, γενικά, ναι, αυτή είναι η καλύτερη πρόταση, αλλά χάνει όλα τα exclusives, και δεν είναι ούτε λίγα ούτε αμελητέα.

 

Το 360 έχει κι άλλα χαρτιά αν δεν τα έχει παίξει ήδη. Εξαρτάται αρκετά η απάντηση από το ιστορικό του.

 

Να πούμε, επίσης, ότι ενώ τα multiplatform έχουν σε μεγάλο ποσοστό ένα μικρό πλεονέκτημα στο 360 και είναι και λίγο φτηνότερα (όπως και η ίδια η κονσόλα), το PS plus είναι ένας πολύ καλός τρόπος, αν δεν έχει παίξει τίποτα μα τίποτα από αυτή τη γενιά, να έχει πρόσβαση σε μια σεβαστή συλλογή νόμιμα με πολύ λίγα λεφτά.

 

Νίκο, τι έχεις παίξει από αυτή τη γενιά; Εχεις παίξει και με τα δύο χειριστήρια (του χμποχ και του ps3) κι αν ναι ποιο σε βολεύει πιο πολύ; Τι είδους παιχνίδια προτιμάς; Σε νοιάζει το online gaming κι αν ναι τι και πώς; Είναι σε μεγάλο βαθμό υποκειμενικά αυτά που ρωτάς, οπότε δείξε μας τι "υποκείμενο" είσαι να σου απαντήσουμε για τα μέτρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει και με τις 2 κονσολες βεβαια στο xbox εχω παιξει μονο μια φορα.... απο μου αρεσουν ολες οι κατηγοριες εκτοw απο sport....το online το θελω πολλη γιατι δεν εχω αλλη κονσολα που να παιζει online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα δεν έχεις παίξει-τερματίσει κανένα παιχνίδι από αυτή τη γενιά; Αυτό λες;

 

Αν λες αυτό, δύο ερωτήσεις.

 

1. PC που να σηκώνει σχετικά νέα παιχνίδια έχεις;

2. Οι φίλοι σου τι κονσόλες έχουν, αν έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας θα ηθελα να μου προτεινεται ποια να αγορασω απο αυτες τις 2 κονσολες...να μου πειτε:

1st : πιο θεωρειται καλυτερο

2nd : για το φλασαρισμα και για το ban ( για το xbox γιατι για το ps3 ξερω)

3nd: για τα games σε ποια κονσολα αξιζουν καλυτερα

4nd: για την τιμη

Ευχαριστω εκτοπροτερων

 

Οι διαφορές πλέον είναι πολύ μικρές. Εξαρτάται περισσότερο από το ποια παιχνίδια σ αρέσουν περισσότερο και σε ποια είδη έχεις προτίμηση. Αν θες racing games, θα πας σε 360, αν θες action τύπου God of War θα πας σε ps3. Επίσης το 360 έχει περισσότερο content σε Xbox Live Arcade, ενώ το ps3 έχει δωρεάν online.

 

Η άποψή μου είναι πως θα μπορούσες να περιμένεις να έρθει το Wii U τα Χριστούγεννα, μήπως και επένδυες σε μία καινούρια κονσόλα. Βέβαια θα σου κοστίσει περισσότερο και τα παιχνίδια της είναι ακριβότερα, αλλά θα έχει περισσότερο χρόνο ζωής - λογικά - ως καινούρια κονσόλα και αν σε ενδιαφέρει θα έχει καλύτερα γραφικά από 360 και ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εχω τερματιση αρκετα games καινουργια και παλια....το pc που εχω δεν σηκονει σχεδον τπτ και γι'αυτο θελω να αγορασω κονσολα απο ολους τους φιλους μου 2 εχουν κονσολα νεας γενια ο ενας xbox ο αλλος ps3 ομως θα παρει και αυτος ενα xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέει ο Ναρούτο, κυρίως. Θα έχεις κι άτομα να παίζεις online φίλους σου, και θα ανταλλάζετε παιχνίδια μεταξύ σας, οπότε θα σας βγαίνουν πιο οικονομικά. Επίσης, για chat είναι καλύτερα στο 360. Επιπλέον, εφόσον PC δεν έχεις, εγώ θα σου έλεγα να πάρεις XBOX 360 γιατί Witcher 2. Και τίποτα άλλο να μην είχε - που έχει, πολλά πράγματα (Gears, Alan Wake, Forza, Halo, Mass Effect 1, Metro 2033, XBLA πολλά πράγματα), αφού δεν έχεις PC πάλι 360 θα σου έλεγα για το Witcher.

 

Κάνε όμως λίγη υπομονή ως τα Χριστούγεννα, να πάρεις καμιά προσφορά με παιχνίδια και gold live μαζί. Λίγος καιρός έχει μείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λογικα θα κανω θα παρω xbox αλλα μπορει καποιος να μου πει για το φλασαρισμα για να παιζω κοπιες και αν το φλασαρω υπαρχει κυνδινος να φαω ban αν οχι εφυγα να το παρω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λογικα θα κανω θα παρω xbox αλλα μπορει καποιος να μου πει για το φλασαρισμα για να παιζω κοπιες και αν το φλασαρω υπαρχει κυνδινος να φαω ban αν οχι εφυγα να το παρω :D

ναι αν το φλασαρεις ναι μεν μπορεις να παιζεις και Online αλλα παντα θα υπαρχει ο κινδυνος να φας ban.

 

οσων αφορα ολα τα παραπνω, ας οι φιλοι σου εχουν xbox το καλυτερο ειναι να παρεις και εσυ, οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω για να παιζετε μαζι.

αν ο αλλος φιλος σου δεν παρει xbox360 και μεινει στο ps3 του τοτε πας κατευθειαν για το 3 που προσωπικα για εμενα εχει καλυτερα exclusives απο αυτα του xbox360 (δεν λεω ομως οτι και το 360 δεν εχει πολυ καλα ecxlusives αλλα στο 3 μονο και μονο το heavy rain φτανει και περισσευει ;) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν να αγορασω ενα xbox να το φλασαρω να παιζω τα games που θελω για singleplayer και να αγοραζω αυτα που θελω για multiplayer ετσι υπαρχει πιθανοτητα να φαω ban ????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν να αγορασω ενα xbox να το φλασαρω να παιζω τα games που θελω για singleplayer και να αγοραζω αυτα που θελω για multiplayer ετσι υπαρχει πιθανοτητα να φαω ban ????????????

 

Ναι η Microsoft θα εντοπίσει το φλασαρισμένο xbox και όχι τα παιχνίδια. Οπότε επιλέγεις, single player και φλασάρισμα ή online και αγορά παιχνιδιών. Αν και στην περίπτωση σου θα μπορείς να ανταλλάζεις παιχνίδια με τους φίλους σου οπότε θα γλιτώσεις κάποια χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...