Προς το περιεχόμενο

X-box 360 slim or Ps3 slim


nikos.milionis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ είμουν έτοιμος να αγοράσω ps3 μονο για το god of war μονο για αυτο αξιζει το ps3 ααα και για το multiplayer του που είναι τσαμπε

ναι οκ, το xbox ειναι το φοβερο μηχανημα και το ps3 μας λες οτι αξιζει μονο για το god of war 3 (γιατι το 1 και 2 ειναι του ps2) δλδ μονο για ενα παιχνιδι.

δεν νομιζω να εχεις ασχολειθει φυσικα και με κανενα αλλο γιαυτο εχει αυτη την αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμουν έτοιμος να αγοράσω ps3 μονο για το god of war μονο για αυτο αξιζει το ps3 ααα και για το multiplayer του που είναι τσαμπε

 

 

 

Παιζει το God of war να ηταν το τελευταιο παιχνιδι για το οποιο θα αγοραζα ps3.

Το ps3 εχει απειρα καλα παιχνιδια και για μενα το καλυτερο software(παιχνιδια) αυτης της γενιας με σοβαρη και συνεχομενη υποστηριξη μεχρι το τελος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα αγόραζα PS3 μόνο για το Journey. Δε θα το αγόραζα όμως για κανένα από αυτά που υπονοείς, kjtzemis :P

Και τα έχω παίξει και τερματίσει όλα (εντάξει, εκτός του Uncharted 3, που θα το κάνω κι αυτό, αλλά you get the point).

 

Από την άλλη, παίζει να αγόραζα 360 μόνο για το Gears (και το Trials Evolution). Περί ορέξεως, λοιπόν, ξανά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα αγόραζα PS3 μόνο για το Journey.

 

Ειχα αρκετα χρονια να ανατριχιασω με παιχνιδι και να συγκινηθω τοσο..

 

 

 

Για τα υπολοιπα γουστα ειναι αυτα εννοειται.Οι ποιοτητα καποιων παιχνιδιων ομως ειναι αντικειμενικα υψηλη(ανεξαρτητα απο το αν μας αρεσουν ή οχι αυτα τα παιχνιδια).

Θεωρω οτι εχει ξεφυγει αρκετα το ps3 απο τον ανταγωνισμο απο το τελος 2008,αρχες 2009.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα αγόραζα PS3 μόνο για το Journey. Δε θα το αγόραζα όμως για κανένα από αυτά που υπονοείς, kjtzemis :P

Και τα έχω παίξει και τερματίσει όλα (εντάξει, εκτός του Uncharted 3, που θα το κάνω κι αυτό, αλλά you get the point).

 

Από την άλλη, παίζει να αγόραζα 360 μόνο για το Gears (και το Trials Evolution). Περί ορέξεως, λοιπόν, ξανά ;)

φυσικα και αυτα που ηθελα να περασω στον φιλο infant και δεν πηγαιναν για σενα, αλλωστε σε εχω δει οτι συμμετεχεις σε πολλα τοπικ και του ps3 και του xbox360 και του wii u και εισαι αντικειμενικοτατος σε οσα λες.

και εγω το ps3 το αγορασα περισυ μονο και μονο για να παιξω κανα ποδοσφαιρακι (τα υπολοιπα ελεγα θα τα βρισκω απο τον θειο για το pc) μερα με την μερα ομως που ασχολειθηκα με τα παιχνιδια του και με τους τιτλους και εκατσα και διαβαζα πολλα thread ξεκινησα και αγοραζα ποσα παιχνιδι.

και ναι την εβδομαδα που μας περασε παρελαβα ακομη ενα παιχνιδι (Journey Collectors Edition) μου ηρθε απο Κινα (ebay) ζελατινατο και ανυπομονω απο βδομαδα να το βαλω να το λιωσω, εχω ακουσει φοβερα λογια γιαυτο το αριστουργημα.

οσο για τα uncharted εχω τερματισει το 1 και το 2 (φοβερα και τα 2 αλλα μαρεσε πεισσοτερο το 2, το 1 με χαλασε επειδη εβαλε εκεινα τα μεταλαγμενα στο τελος και ξενερωσα) και ειχα στο προγραμμα να τσιμπησω και το 3 τα χριστουγεννα αλλα μου εφερε ενας κολλητος δωρο για τα γενεθλια την GOTY του UC3 :-D ακομη φυσικα δεν το εχω βαλει να το παιξω αλλα θα το κανω και αυτο σε λιγο καιρο.

επεισης το εχω πει σε πολλα τοπικς θα το λεω και θα το ξαναλεω οτι για μενα προσωπικα (πιστευω και για πολλα ακομη παιδια εδω μεσα) ενας κυριως λογος για αγορα ps3 ειναι το Heavy Rain,μεχρι στιγμης αποσα παιχνιδια εχω παιξει σε ps3 και εχω τερματισει ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι, σκετο αριστουργημα.

τα παιδια εκει στην quantic dream οντως εχουνε κανει φοβερη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεισης το εχω πει σε πολλα τοπικς θα το λεω και θα το ξαναλεω οτι για μενα προσωπικα (πιστευω και για πολλα ακομη παιδια εδω μεσα) ενα κυριως λογος για αγορα ps3 ειναι το Heavy Rain,μεχρι στιγμης αποσα παιχνιδια εχω παιξει σε ps3 και εχω τερματισει ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι, σκετο αριστουργημα.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis, το ξέρω ότι δεν πήγαινε για μένα. Και ξέρω πόσο αγαπάς το Heavy Rain, κι εσύ κι άλλοι. Για μένα, από την άλλη, έχει τόσα προβλήματα, που όσο καλό και να θεωρείται από αυτούς που το αγαπούν, θα δίσταζα πάρα πολύ να πω σε κάποιον "πάρε PS3 γι' αυτό". Για το Uncharted, αν και ούτε αυτό μου αρέσει ιδιαίτερα, δε θα δίσταζα. Λειτουργεί καλά γι' αυτό που είναι.

 

Απλώς ήθελα να θυμίσω ότι είναι δυνατόν τα μεγάλα ονόματα του PS3 να μην είναι τόσο σημαντικά για κάποιον (όχι ότι το GoW δεν είναι μεγάλο όνομα).

Ηταν επίσης μια ευκαιρία να πω άλλον ένα καλό λόγο για το Journey ;)

 

ΥΓ. Η ειρωνία εδώ είναι πως κι εγώ γι' αυτά που τελικά λέω ότι δε θα έπαιρνα PS3 πήρα PS3 αρχικά :P

MGS, Heavy Rain, Uncharted, Demon's Souls, Heavenly Sword. 2 στα 5 μου βγήκε τελικά, με ένα πολύ σημαντικό μπόνους, όπως αποδείχτηκε. Thatgamecompany. Δεν το μετανιώνω, λοιπόν. Επίσης, δεν έπαιζε να μην παίξω το MGS 4, και το λέω ξέροντας πόσο κακό μου φάνηκε τελικά. Από τα 13 μου ακολουθούσα την ιστορία. Και το Snake Eater το είχα αγαπήσει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kjtzemis, το ξέρω ότι δεν πήγαινε για μένα. Και ξέρω πόσο αγαπάς το Heavy Rain, κι εσύ κι άλλοι. Για μένα, από την άλλη, έχει τόσα προβλήματα, που όσο καλό και να θεωρείται από αυτούς που το αγαπούν, θα δίσταζα πάρα πολύ να πω σε κάποιον "πάρε PS3 γι' αυτό". Για το Uncharted, αν και ούτε αυτό μου αρέσει ιδιαίτερα, δε θα δίσταζα. Λειτουργεί καλά γι' αυτό που είναι.

 

Απλώς ήθελα να θυμίσω ότι είναι δυνατόν τα μεγάλα ονόματα του PS3 να μην είναι τόσο σημαντικά για κάποιον (όχι ότι το GoW δεν είναι μεγάλο όνομα).

Ηταν επίσης μια ευκαιρία να πω άλλον ένα καλό λόγο για το Journey ;)

 

ΥΓ. Η ειρωνία εδώ είναι πως κι εγώ γι' αυτά που τελικά λέω ότι δε θα έπαιρνα PS3 πήρα PS3 αρχικά :P

MGS, Heavy Rain, Uncharted, Demon's Souls, Heavenly Sword. 2 στα 5 μου βγήκε τελικά, με ένα πολύ σημαντικό μπόνους, όπως αποδείχτηκε. Thatgamecompany. Δεν το μετανιώνω, λοιπόν. Επίσης, δεν έπαιζε να μην παίξω το MGS 4, και το λέω ξέροντας πόσο κακό μου φάνηκε τελικά. Παιδικές αγάπες δύσκολα ξεχνιούνται :P

κοιτα αυτα ειναι γουστα φυσικα, αλλοι δεν θελουν να το βλεπουνε γτ το θεωρουνε σκετη ταινια και οχι παιχνιδι, εγω αυτα που ειδα μεσα απο το heavy rain δεν τα εχω δει σε αλλα παιχνιδια που εχω παιξει και το τονιζω για να μην παρεξηγηθω, φυσικα υπαχρουν πολλα τα παιχνιδια και παλια και καινουρια που πολλα ατομα εχουν δεθει μαζι τους και τα αγαπανε.

 

κανενας δεν ειπε οτι δεν ειναι μεγαλος τιτλος το god of war, αλλα οχι ομως οτι ειναι και ο μοναδικος τιτλος που αξιζει να αγορασεις την κονσολα, μονο για το gow3 δλδ,εγω δεν ειχα παιξει το 1 και το 2 στο ps2 και τα επαιξα στο ps3 στην hd collections που ειχα αγορασει, με το 1 ενθουσιαστηκα, με το 2 βαρεθηκα λιγο αλλα δεν παυει να ηταν καλο, με το 3 πιστευω θα τρελαθω γιατι εχω δει κατι trailer (οχι gameplay) με κατι επικες μαχες και πιστευω θα τα σπαει, τωρα με την ανακοινωση του Ascension δεν ειπα το ουαου και δεν ξετρελαθηκα και τελειως αλλα σιγουρα θα το δοκιμασω.

ειναι παιχνιδι ομως που δεν μπορεις να το παιξεις το ενα μετα το αλλο στα καπακια, τουλαχιστον εγω δεν αντεξα, τελειωσα το ενα ξεκινησα μετα απο 2 βδομαδες το 2 και το παρατησα και το ξαναποιασα στα χερια μου μετα απο κανα 3μηνο, δεν αντεχα αλλο gow ρε παιδι μου, οπως το ιδιο ειχα κανει και με το Assassins creed 2 το τερματισα μαρεσε παρα πολυ πηρα το brotherhood απο ebay μολις μου ηρθε το δοκιμασα επαιξα 1 ωρα και απο τοτε (ιουλιο νομιζω) δεν το εχω ξανα ακουμπησει μεχρι σημερα, γιατι ειναι επαναλαμβανομενο, το ιδιο και με τα uncharted 1 και 2, εγω τουλαχιστον δεν μπορω να παιξω στα καπακια κανεναν ιδιο τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει το Χ360ΚΕΥ Που στην ουσια κανεις dump το οπτικο μεσω σε ενα κυκλωμα που εχει και αντι να χρησιμοποει το οπτικο μεσο χρησοιμοποιεις σκληρο δισκο και παιζεις ολα τα παιχνιδια σαν iso

βεβαια το κοστος ξεκιναει απο 80 εως 100 ευρω για αυτο το πραγμα αλλα σου επιτρεπει να παιζεις και live

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder για τα heavy Rain και uncharted εχουμε ξαναμιλησει και νομιζω πως το λαθος που κανεις ειναι οτι τα κρινεις πολυ αυστηροτερα απο αλλα παιχνιδια.

 

Ισως γιατι τα ιδια παιχνιδια επειδη ειναι εξαιρετικα σε ωθουν στον να τα κρινεις αυστηρα,δεν ξερω.

 

Το braid πως σου φανηκε btw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν ήμουν της λογικής να αγοράσω μια κονσόλα για ένα παιχνίδι. Πιστεύω είναι πέταμα χρημάτων. Καλύτερα να ψάξεις να βρεις άλλα παρόμοια παιχνίδια από το να δώσεις 300 ευρώ για να πάρεις ps3 και gow3 ή gt5. Αυτή είναι η άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder για τα heavy Rain και uncharted εχουμε ξαναμιλησει και νομιζω πως το λαθος που κανεις ειναι οτι τα κρινεις πολυ αυστηροτερα απο αλλα παιχνιδια.

 

Ισως γιατι τα ιδια παιχνιδια επειδη ειναι εξαιρετικα σε ωθουν στον να τα κρινεις αυστηρα,δεν ξερω.

 

Το braid πως σου φανηκε btw?

 

Ακριβώς αυτό.

Υπάρχουν αναλαμπές όπου φαίνεται πόσο καλύτερα θα μπορούσαν να ήταν συνολικά και αυτό δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου. Επίσης, για το Uncharted, για κάποιο λόγο δε μου αρέσει κ τόσο το shooting του. Θα κάνω όμως ένα πείραμα κάποια στιγμή φέτος, αφού πάρω το Dishonored (γιατί έχω περιορισμένο χρονικό και χρηματικό μπάτζετ και υπάρχουν προτεραιότητες :P ). Θα πάρω είτε αντάπτορα για να παίζω με το 360 χειριστήριο στο PS3 είτε Link.png Site: αυτό , μήπως φταίει το controller στο ότι δε μου κάθεται καλά το shooting του.

 

Η Naughty Dog είναι πολύ ικανή. Μπορεί καλύτερα. Θα έπρεπε να θέλουμε καλύτερα. Περιμένω Last Of Us να δω.

Ο Κέιτζ έχει σωστά οράματα. His heart is at the right place, που λένε και οι Αγγλοσάξονες. Απλώς, θεωρώ ότι δεν το έχει στο να γράφει μόνος του ολόκληρο παιχνίδι. Και δε βοηθάει να μην του το λέει κανείς. Παρ' όλα αυτά, θα το αγοράσω το επόμενό του, επειδή θέλω να στηρίξω το όραμά του. Χρειαζόμαστε κι άλλους Κέιτζ.

 

Αγάπη για το Braid. Ελιωνε το μυαλό μου σε μερικά σημεία μέχρι να βρω τη λύση, βέβαια. Και ακόμα δεν έχω βγάλει τον τελευταίο του κόσμο. Την πρώτη φορά που το ξεκίνησα το έπαιζα με ένα φίλο μαζί. Σε κάποια φάση, λόγω δουλειάς, δεν μπορούσαμε να βρισκόμαστε τακτικά, το άφησα, το έπιασα κάνα χρόνο μετά από την αρχή, πάλι πλάκωσε δουλειά κ πάλι το άφησα. Φέτος θα γίνει. Εχω κάνει λίστα προτεραιοτήτων στο gaming :P

 

Ναρούτο, ναι, εντάξει, υπερβολικό να πάρεις μια κονσόλα, ειδικά ακριβή, για ένα μόνο παιχνίδι. Σχήμα λόγου είναι περισσότερο.

ΑΝ ΚΑΙ, εγώ ένα Wii θα έπαιρνα ως 70 ευρώ μόνο για το Silent Hill του. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...