Προς το περιεχόμενο

X-box 360 slim or Ps3 slim


nikos.milionis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι η αναλυση + frame rate + καποια textures για κερασακι.

 

Στο SOTC την διαφορα κανει κυριως το πολυ καλυτερο frame rate και το 3d(Ειναι οτι πρεπει γι αυτο το παιχνιδι το 3d,ειμαι εντυπωσιασμενος).

Στο ICO η αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

xbox 360 με κλειστα τα ματια.ΕΚΤΩΣ κ αν εισαι πιστος στην sony και νοσταλγος του ps2 k ps1.τοτε δεν μπορω να σε πεισω

Είμαι πιστός και νοσταλγός, αλλά άνετα το έδινα για ένα Xbox. Έχει καταντήσει αηδία το τόσο κλείδωμα πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Εδώ.'>http://www.ebay.co.u...#shId']Εδώ.

 

Βελτιώνει και το framerate αν το παίξεις στο PS3 ή απλώς κάνει upscale;

αχ αυτη η χαρτινη θηκη.

πανεμορφο.

θυμαμαι ημουν μικρος πηγαινα που και που στο Videoclub της γειτονιας να νοικιασω κανα παιχνιδι να παιξω στο Ps2 και παντα το εβλεπα εκει στο ραφι, ακομη την θυμαμαι.δυστηχως ο βλακας πουλησα το ps2 μου οποτε αν θα αγορασω το παιχνιδι θα το παρω στην hd collection που ειναι μαζι με το Ico (και δεν μαρεσουν καθολου τα εξοφυλλα απο τις hd collection :mad: ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πίστη σου πώς την εκδηλώνεις ακριβώς; Επειδή διακρίνω μια αντίφαση σε αυτό που μόλις έγραψες. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

Πηρα PS3 επειδη ειχα τα προηγουμενα δυο. Ηθελα τους exclusive τιτλους και μου αρεσε (ειχα συνηθισει) το χειριστηριο και γενικα τη φαση Playstation. Ολοι οι φιλοι ειχαν Playstation και πηγα προς τα εκει.

Απο ενα σημειο και μετα ομως ειδα οτι δεν βγαινουν τιτλοι και ολο και περισσοτερο το κλειδωναν. Η τιμη του ειναι υψηλη σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Το PS Store εχει πανακριβα παιχνιδια και περα απο αυτο δεν σπαει.

Θα το ανταλλαζα ή θα το πουλαγα αν δεν ειχα τοσα παιχνιδια. Στην πορεια με χαλασε η πολιτικη της Sony.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εδώ που τα λέμε, κανένα digital store δεν έχει καλές τιμές. Εχεις δει καθόλου πόσο πάνε τα παιχνίδια στο Live; Ανέκδοτο είναι. Τα αγοράζουν όμως κάποιοι. Αρκετοί κάποιοι, για να υπάρχουν ακόμα.

 

Το "δε βγαίνουν τίτλοι" όμως δεν το καταλαβαίνω. Εννοείς ότι θα ήθελες περισσότερα exclusives ή ότι δε σου αρέσουν αυτά που βγαίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το uber μηχανημα κατ εμε αυτη τη στιγμη ειναι ενα dual-boot RGH 360 (Slim με 4gb εσωτερικη μνημη).

Στα 4gb περνας το gamertag του LIVE και βαζεις και εναν εσωτερικο σκληρο sata 2.5" 500+ GB για τα παιχνιδια/προγραμματα/offline gamertag του RGH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εδώ που τα λέμε, κανένα digital store δεν έχει καλές τιμές. Εχεις δει καθόλου πόσο πάνε τα παιχνίδια στο Live; Ανέκδοτο είναι. Τα αγοράζουν όμως κάποιοι. Αρκετοί κάποιοι, για να υπάρχουν ακόμα.

 

Το "δε βγαίνουν τίτλοι" όμως δεν το καταλαβαίνω. Εννοείς ότι θα ήθελες περισσότερα exclusives ή ότι δε σου αρέσουν αυτά που βγαίνουν;

Καλους τιτλους. Δεν εχω ενα παιχνιδι να παιξω! Αν βγαινει στο PC, το παιρνω για PC. Οποτε περισσοτερα Exclusives θα ηθελα.

 

Εχει ο θε(ι)ος :P

Δεν παιζει mkv ουτε το xbox οπως εμαθα προσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα παίζει, απλώς μόνο streaming μέσω Windows Media Center. Χωρίς conversions. Εγκαθιστάς divx plus στο PC και κομπλέ. Αν εννοείς από dvd ή στικάκι απευθείας, τότε, όχι, ούτε αυτό τα παίζει.

 

Τα exclusives του PS3 ούτε εμένα με τρελαίνουν, πλην λίγων εξαιρέσεων. Το 360, αν δεν έβγαιναν σχεδόν τα πάντα τελικά και στο PC (δεδομένου ότι έχεις ένα αξιοπρεπές PC που να τα τρέχει καλύτερα), θα ήταν πολύ πιο δυνατό για μένα σε θέμα αποκλειστικοτήτων, αν τις είχε κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερο το Metal Gear μου αρεσει. Και τα υπολοιπα exclusives, ok, απλα δεν ειναι πολλα.

 

Δεν θέλω να μπλεκω με ταινιες server, κλπ. Ετσι το το ειχα στο Ps3 και εμφανιστηκε το Cinavia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...