Προς το περιεχόμενο

Δε δουλευει το ασυρματο δικτυο


newgeneration

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.Σημερα εγκατεστησα τα windows 7 ultimate στο λαπτοπ το καινουργιο (δεν ειχε ΛΣ).Παιδευτικα για κανα μισαωρο μεχρι να βρω πως να κανω να εκκινησει το cd rom πρωτο και μετα τα αλλα.Οταν τελειωσε η εγκατασταση απο κει και περα δεν μπορουσα να ανοιξω το ασυρματο δικτυο.Ειναι στο F12 και χρειαζεται και το FN.Υποθεσα οτι αυτο δεν δουλευει και μπηκα στο πληκτρολογιο απο την αναζητηση.Πατουσα πχ το ctrl,alt δουλευε μια χαρα.Το Fn ομως οχι.Κατι εκανα απο το BIOS με τα keys αλλα και παλι δεν δουλεψε.καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αρκετά Laptop που έχω κάνει format δεν έχουν internet ούτε με ethernet, θέλουν driver. Έχεις κατεβάσει τα Driver? Αν όχι κατέβασε (από άλλο PC ή κάποια συσκευή) του Wifi και μετά αφού θα έχεις internet κατέβασε και το DriverEasy και πέρνα όλα τα Drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και καλή εβδομάδα. θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση κι εγώ σαν αρχάριος... αυτό το λάπτοπ που λες ότι έβαλες τα windows7(λέει ότι έχει free doss) . σου είναι εύκολο να μου εξηγήσεις πως γίνετε γιατί και γω το πήρα και μου φενετε ότι θα το σπάσω. δεν βρίσκω με ποιο τρόπο μπορεί να boot-άρει από το cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μπείς στο Bios και να αλλάξεις το boot sequence ή αλλιώς boot order... Πρέπει να πείς στον υπολογιστή σου να ελέγχει πρώτα το CD-Rom και μετά τον σκληρό δίσκο για κάποιο boot record... Για να μπείς στο bios ανάλογα με το μοντέλο που έχεις θα πρέπει κατα την εκκίνηση του υπολογιστή να πατήσεις επανηλημένα το F2 ή το Del (Delete)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα και καλή εβδομάδα. θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση κι εγώ σαν αρχάριος... αυτό το λάπτοπ που λες ότι έβαλες τα windows7(λέει ότι έχει free doss) . σου είναι εύκολο να μου εξηγήσεις πως γίνετε γιατί και γω το πήρα και μου φενετε ότι θα το σπάσω. δεν βρίσκω με ποιο τρόπο μπορεί να boot-άρει από το cd.

 

Αν εχεις και εσυ compaq μπαινεις στο BIOS.Πατας Esc οταν ανοιγεις συνεχομενα το λαπτοπ μεχρι να σε βαλει καπου και μετα το F10.Πας στο system και μετα μπαινεις στο boot order.Νομιζω εχει 2 cd/rom.Πας πανω εκει που λεει cd/rom κ πατας F6 μεχρι να παει πανω πανω.Αν εχει 2 οπως λεω και δεν γινει με το πρωτο πας στο 2ο και πατας f6 μεχρι να παει πανω πανω και μετα πατας f10 (ωστε να βγει και να γινει αποθηκευση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...