Προς το περιεχόμενο

Συμφέρει το Mac Mini και σημαντικές ερωτήσεις


ManHunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω έναν Mac Mini πιο πολύ για οικονομικούς λόγους. Αυτόν εδώ θα πάρω http://www.skroutz.g...-2GB-500GB.html

 

Τι λέτε? Θα είναι καλός? Θα είναι γρήγορος ή θα σέρνεται? Δεν θέλω να πάρω κάτι το super αλλά θέλω να μην έχει κολλήματα. Γενικά θέλω να κάνω κάποιο ελαφρύ μοντάζ.

 

Πρέπει να πάρω ξεχωριστά πληκτρολόγιο και ποντίκι? Επισης καλώδιο για σύνδεση με TV θα έχει η συσκευασία ή θα πάρω εγώ ξεχωριστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω έναν Mac Mini πιο πολύ για οικονομικούς λόγους. Αυτόν εδώ θα πάρω http://www.skroutz.g...-2GB-500GB.html

 

Τι λέτε? Θα είναι καλός? Θα είναι γρήγορος ή θα σέρνεται? Δεν θέλω να πάρω κάτι το super αλλά θέλω να μην έχει κολλήματα. Γενικά θέλω να κάνω κάποιο ελαφρύ μοντάζ.

 

Πρέπει να πάρω ξεχωριστά πληκτρολόγιο και ποντίκι? Επισης καλώδιο για σύνδεση με TV θα έχει η συσκευασία ή θα πάρω εγώ ξεχωριστά?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Το μοντέλο 2,3 έχει shared graphic σε σχέση με το μεγαλύτερο μοντέλο στα 2,5

Ναι θα πρέπει να αγοράζεις πληκτρολόγιο και ποντίκι

Οσον αφορά για σύνδεση σου δίνει έναν ανταπτορα νομίζω απο HDM σε DVI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές ελαφρύ μοντάζ,ποια εφαρμογή θα δουλεύεις?

Εμένα μου φαίνεται καλή επιλογή για αρχή πάντως

,αν και εγώ θα πρότεινα να την κάνεις ακόμα πιο οικονομικά και να δεις μήπς και βρείς καμία καλή περίπτσωσγ στις αγγελίες.Παίζουν κάποια mac γύρω στο 500ρικο,και θα έχεις δώσει και πιο λίγα ε περίπτωση που πεις οτι δεν σου κάνει το λειτουργικό και θες να επιστρέψεις σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτον εχω κ εγω,αν του βαλεις και 8 giga ραμ (50 ευρω) θα εισαι μια χαρα.Δες επισης μηπως στο amazon ειναι ποιο χαμηλες οι τιμες,το μηχανημα με 8 giga πεταει,μπορεις να κανεις κ επεξεργασια video χωρις θεμα,επισης αν βαλεις 8 ραμ η καρτα γραφικων θα αναβαθμιστει σε 512mb οποτε δεν θα εχεις προβλημα για χαλαρα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε μετρήσεις φίλε μου.. μόνο έτσι θα μάθεις την πάσα αλήθεια.. Όταν φύγει η καψούρα μένεις με τις επιδόσεις οπότε εκεί ρίξε το βάρος της απόφασης σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα να το αγορασεις! Αφου σου αρεσει και σου ταιριαζει στην τιμη.... Με την προυποθεση οτι θα βαλεις μνημη ram 8giga (+50Euro). Τοτε θα τρεχει αψογα,,,

 

 

Και δεν παιρνεις ενα λαπτοπ να το συνδεσεις οπου θες;

Εκτος και αν το θες για 'μοστρα' που το μινι κερδιζει.

 

Και η "μοστρα" δεν ειναι κακη, αλλιως να βγαινεις για τσιγαρο στο μπαλκονι σου και να βλεπεις το BMW σου παρκαρισμενο και αλλιως το hyundai atos... Χαιρεσαι ΕΣΥ περισσοτερο με το πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγοραπωλησίες και προσωπικές συζητήσεις, υπάρχουν αντίστοιχες λειτουργίες στο insomnia (τμήμα αγγελιών και PM)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα τα καινουρια μινι για να προβω σε αγορα αλλα με χαλασε η χρηση αποκλειστικα της hd4000 και στην τετραπυρηνη εκδοση....κριμα χαθηκε η ευκαιρια να ειναι τουμπανακι...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στα πλαίσια μιας ανανέωσης μεταπήδησα, από το mid 2010 mini αναβαθμισμένο με SSD δίσκο και με 8GB RAM, στο καινούριο στα 2.5GHz.

 

Ενώ το αναβάθμισα με τον 128GB SSD της Samsung και με 16GB RAM της Crucial.

 

Μπορώ να πώ ότι προέκυψε ένα αξιόλογο εργαλείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...