Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Αποκωδικοποιητή MPEG4 κι αγορά; νέου


deadp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού πήραμε φρέσκια τηλεόραση, πρέπει να δώσουμε την παλιά Panasonic 37PV60 στο σπίτι των πεθερικών.

Πήρα έναν αποκωδικοποιητή PNY Not only TV που συνδέεται με SCART πίσω στην τηλεόραση.

Αλλά ενώ έπιανε πολύ καλή εικόνα, ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Δείχνει εικόνα για λίγη ώρα και μετά κολλάει δείχνοντας μια στατική εικόνα από αυτό που έδειχνε εκείνη τη στιγμή.

Θέμα συνδέσεων δεν υπάρχει, αλλά το πρόβλημα είναι υπαρκτό. Δυστυχώς τον είχα καιρό, αλλά δεν μπορώ να τον δώσω πίσω για DOA.

Τώρα, τι κάνω.

α) Τον δίνω πίσω στο e-shop για επισκευή (και τον ξεχνάω εκεί, σιγά μην τον φτιάξουν).

 

β) Παίρνω άλλο.

 

Αν η λύση είναι να πάρω άλλο, τότε ποιος είναι αξιόπιστος (γιατί η γκρίνια της πεθεράς που δε θα μπορεί να δει τον Χαρούν ΔΕ λέγεται) και ποιος μπορεί να συνεργαστεί με την τηλεόραση της Panasonic που έχω, ώστε να μην έχει δύο τηλεκοντρόλ (όπως με τη χαζομάρα της PNY που πήρα).

 

http://www.diskont24...e.php?id=102279

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικη με ενισχυτη. Η αληθεια ειναι οτι η κεραια δεν πρεπεινα ειναι καλη, καθως μονο δυο καναλια πιανει αναλογικα χωρις το δεκτη με τελεια ποιοτητα, τα αλλα χαλια.η παλια τηλεοραση crtπου ειχαν επιανε καλα.η panasonic σπιτι μου επιανε τελεια αναλογικο σημα

Διαβασα για τους lemm οτι εχουν καλο τηλεκοντρολ κι ειναι σταθεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η crt που είχανε πριν χαλάσει τα έπιανε όλα άψογα. Η Panny που της πήγα έχει θέμα....

Αναρωτιέμαι πως θα τα πάει ο δέκτης συνδεμένος με μια ακόμη crt που έχουν εκεί. Αύριο ημέρα για τεστ που θα έχω χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η crt που είχανε πριν χαλάσει τα έπιανε όλα άψογα. Η Panny που της πήγα έχει θέμα....

Αναλογικά ή ψηφιακά? Το ότι έπιανε καλά τα αναλογικά (ίσως) δεν σημαίνει ότι θα πιάνει καλά και τα ψηφιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...