Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεος πλεον με τους κλεφτες.

 

Μακαρι να βγαλεις ακρη, και ας ειναι απλα δεματακια αλλα για το γαμωτο.

 

Δεν γινεται εν ετη 2014 και να κλεβουν απο τον κοσμακι δεματα - γραμματα.

 

Ποσο μάλλον εκ των εσω... Απο εβδομάδα αν δε λάβω σοβαρη απαντηση θα φροντίσω να γίνει ζήτημα ανωτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελεεινοί είναι...προσωπικά δεν έχω χάσει ευτυχώς τίποτα αλλά γείτονες και συγγενείς χάνουν περίπου 10-15% των γραμμάτων/δεμάτων που είναι τραγικό.Από ότι μου λένε στην επαρχία(μικρές πόλεις/χωριά) η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη.Ελπίζω όταν ιδιωτικοποιηθούν να δούμε φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Uk χάνονται πολλά δέματα μην νομίζεις ότι είναι πολύ καλύτεροι...το τελευταίο δέμα ήρθε σε 2 βδομάδες από 5 μέρες που κάνει συνήθως γιατί το είχαν χάσει στο royal mail.Υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάποιος χρησιμοποιήσει την υπηρεσία Δέμα Poste Restante με Τηλεφωνική Ειδοποίηση

να μου πει τι και πως γίνεται;;; αναφέρεται στη σελίδα των ελτά αλλά όχι αναλυτικά.

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κάποιος χρησιμοποιήσει την υπηρεσία Δέμα Poste Restante με Τηλεφωνική Ειδοποίηση

να μου πει τι και πως γίνεται;;; αναφέρεται στη σελίδα των ελτά αλλά όχι αναλυτικά.

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%B4%CE%AD%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D.aspx

 

Χρησιμοποιούσα στο παλιο μου σπίτι και για χρόνια το Poste restande και ή περναγα εγω μια φορά την εβδομάδα ή επαιρνα τηλέφωνο.. Σιγουρα ποτε δεν με πήραν..

 

Με αυτα που βλέπω τώρα όμως ουτε αυτό δεν ειναι να εμπιστευθεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο παραγγελίες από Αγγλία τη Δευτέρα του Πάσχα. Ακόμα τις περιμένω.

 

Μια από τα ίδια, καλά είμαστε σοβαροί; Βουτάνε δέματα; Και που ξέρουν τι έχουν μέσα και αν τα χρειάζονται; Τι φταίω εγώ και πωλητής του ebay πχ που θα πληρώσει τα σπασμένα στο τέλος;

Χρησιμοποιούσα στο παλιο μου σπίτι και για χρόνια το Poste restande και ή περναγα εγω μια φορά την εβδομάδα ή επαιρνα τηλέφωνο.. Σιγουρα ποτε δεν με πήραν..

 

Με αυτα που βλέπω τώρα όμως ουτε αυτό δεν ειναι να εμπιστευθεις..

 

 

Ακριβώς αυτό γίνεται. Ποτέ δε σε παίρνουν τηλέφωνο. Όταν ήμουν φοιτήτης πριν 5 χρόνια, το χρησιμοποιούσα το PR για να μη μου παρατάνε οι βλακέντιοι δέματα στη πόρτα. Τελικά πάνω που νόμιζα ότι λειτουργούν τα ΕΛΤΑ σωστά θα φτάσω το κόβω δύο μήνες αναμονή. Και που είναι το ωραίο; Όσο καλά κι αν είναι πακεταρισμένο το δέμα, αν χαθεί κάπου και κάνει τουρ της Αγγλίας ή της Ελλάδας, σου έρχεται ή διαλυμένο ή με σημαντικές φθορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια, καλά είμαστε σοβαροί; Βουτάνε δέματα; Και που ξέρουν τι έχουν μέσα και αν τα χρειάζονται; Τι φταίω εγώ και πωλητής του ebay πχ που θα πληρώσει τα σπασμένα στο τέλος;

 

κι ομως... και συμφωνα με τα λεγομενα του διευθυντη υπηρξαν 6-7 κρουσματα τις τελευταίες ημέρες.. Εχει κληθεί "επιθεωρητής" που τον περιμένουν την δευτερα... Μεσοβδόμαδα θα τους ξαναενοχλήσω, δε θα τους τη χαρίσω γιατι το ένα δέμα ειναι μάλλον εκτός ebay και είναι ένα σχετικά μεγάλο ποσο (αρκετες λαμπες led)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικά ταχυδρομεία 2014...

 

gammakappaalpharhoalphanutau3AF0_zps93ca

 

 

Αυτό ακριβώς μου έκαναν κι εμένα σε χειρότερη μορφή επειδή δεν υπήρχε ξεχωριστό γραμματοκιβώτιο, τα παρατούσαν κ μέχρι κάτω από το χαλί. Τότε έμαθα τι είναι το PR.

κι ομως... και συμφωνα με τα λεγομενα του διευθυντη υπηρξαν 6-7 κρουσματα τις τελευταίες ημέρες.. Εχει κληθεί "επιθεωρητής" που τον περιμένουν την δευτερα... Μεσοβδόμαδα θα τους ξαναενοχλήσω, δε θα τους τη χαρίσω γιατι το ένα δέμα ειναι μάλλον εκτός ebay και είναι ένα σχετικά μεγάλο ποσο (αρκετες λαμπες led)..

 

 

Aν κατάλαβαν τι είναι και ότι μπορούσαν να τις χρησιμοποιήσουν, ελπίζω να μη στις φάγανε... Όποιος καριόλης το κάνει αυτό του εύχομαι να χάσει τη δουλειά του κ να τον στιγματίσουν τόσο ώστε να μη ξαναβρεί ποτέ δουλειά. Κλεφτρόνια του κερατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κατάλαβαν τι είναι και ότι μπορούσαν να τις χρησιμοποιήσουν, ελπίζω να μη στις φάγανε... Όποιος καριόλης το κάνει αυτό του εύχομαι να χάσει τη δουλειά του κ να τον στιγματίσουν τόσο ώστε να μη ξαναβρεί ποτέ δουλειά. Κλεφτρόνια του κερατά.

 

μα δε καταλαβες, ηδη τις εχουν φαει, ειναι δεδομένο... και αυτές και ένα γνησιο φορτιστή iphone 5/5s, θαρρείς και με το μηνιατικο που παίρνουν έχουν 5S να τον χρησιμοποιήσουν... Μη πω που θα τον βάλουν...

 

Ξερει κάποιος τι ισχύει θεσμικά; Τι δικαιούμαι τώρα χωρις να αναγκαστώ να φτάσω στον εισαγγελέα (που κανονικά πρέπει αλλα λυπηθηκα τον διευθυντη που θα φάει πιθανότατα αυτόφωρο χωρίς να φταίει)..

Πώς λειτουργεί ρε παιδιά το restante?

 

Αντι για τη διευθυνση σου γραφεις Poste restande KAT/MA Συνταγματος και τον ΤΚ του κατ/τος.. Και φυσικά το τηλεφωνο σου ελπίζοντας (ματαια) πως θα σε πάρουν...  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...