Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα! με αυτα που ακουω αρχιζω να ανησυχω!!! παρηγκειλα την προηγουμενη Δευτερα απο αγγλια οθονη για iphone και ειναι αμεση αναγκη γτ εχω μεινει χωρις κινητο.... εχουμε οντως τοση καθυστερηση? γτ το περιμενω σημερα .... βασικα σκεφτηκα το αλλο αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω μπορω να παω στα ελτα να το παρω απο εκει γιατι το αφηνουν χυμα στην εξωπορτα πεταμενο και δεν ξερω μηπως μου το τσαλεψουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι κουλό παίζει στα δικά μου πάντως, λες και γυρισα 3 χρόνια πριν: 2η φορά μέσα στον μήνα που μου έρχεται δεματάκι από Αγγλία σε λιγοτερο από βδομαδα :ph34r: φτου φτου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ήμουν σε δημόσια υπηρεσία τις προάλλες και κανόνισαν να στείλουν ένα έγγραφο σε τρίτο πρόσωπο μέσω ελτα συστημένο.

Μου επισήμαναν λόγω της εμπειρίας τους με αυτούς να μην έχω & πολλές υψηλές ελπίδες πως θα φτάσει :P

 

bonus info:

 

 

Ένα μήνα μετά σχεδόν ακόμα δεν έχει παραδοθεί

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ταχυδρομική θυρίδα το σώζουμε κάπως;

Αν και έχει πάνω απο χρόνο να χαθεί δέμα σε εμένα προσωπικά (Πειραιά -Καμίνια) και παίρνω τουλάχιστον 5 δέματα το μήνα.

Ο ταχυδρόμος μια φορά με ρώτησε "Μα καλά πόσα παίρνεις απο ebay πια;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό έχει παραγίνει... Κλασσικά, ο λογαριασμός της πιστωτικής μου φτάνει αφού έχει λήξει ο λογαριασμός (πάλι καλά έχω βάλει σημάδι μία ημερομηνία και πληρώνω χωρίς το λογαριασμό) και σήμερα, ήρθε μαζί: πιν, πιστωτική καινούρια, οικονομική ενημερότητα όλων των λογαριασμών μου και -φυσικά-  ο "ληγμένος" λογαριασμός. Όποιος ήθελε να με κλέψει άνετα το έκανε σήμερα. :P 

 

Εν τω μεταξύ, η ενημερότητα γράφει ημερομηνία: 4/6/2014............. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Διαβάζω τόση ώρα τα post.. (καλά μερικά τα προσπέρασα :rolleyes: ) Εμπειρία που έχω ζήσει με το αγόρι μου, παραγγελία καρτών magic κάπου 120 ευρώ(που ήταν για φίλο του και όχι για τον ίδιο) η πρώτη χάθηκε η δεύτερη την είχαν αφήσει στα κάγκελα του διπλανού καταστήματος και τυχαία τη βρήκε η ιδιοκτήτρια, και η πρώτη και η δεύτερη είχε σταλεί απο California δεν ήταν china air mail και ευτυχώς η δεύτερη που έστειλαν ήταν με έκπτωση. Το δεύτερο ήταν με άλλο card game, μια κάρτα (μόνο μια απλός φάκελος πόσο δύσκολο να τον πάει κανείς στο σωστό μέρος;;;) η οποία λόγο του rearity ακριβή κι αυτή, σταλμένη από Hawaii μία καλή γειτώνισα την βρέκε στην πολυκατοικία της και την έφερε και τέλος ένα playmat που ήταν και δώρο από εμένα που μέχρι σήμερα (1 χρόνος έχει περάσει σίγουρα) δεν έχει έρθει ακόμη... δλδ τι πρέπει να κάνει κανείς για να πάρει το δέμα του λιτανεία στο :devil: ;; θέλω να παραγγείλω τώρα κάτι και το σκέφτομαι, έριξα και μια ματιά στα Ποσά αποζημιώσεων - Ευθύνη ΕΛΤΑ (http://www.yme.gr/index.php?tid=458) και γέλασα μεσημεριάτικα τα έχουν ακόμη σε δραχμές... -_-   με ενδιαφέρει πάρα πολύ απο νομικής πλευράς τι μπορούμε να κάνουμε δεν έχω σκοπό να αφήσω δικό μου δέμα στα αζήτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς με τον ταχυδρόμο της περιοχής σου

ή με το διευθυντή των ΕΛΤΑ τη περιοχής σου

ή ακομα πιο ευκολα, νοικιάζεις μια ταχ θυρίδα και ξεμπερδεύεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι εχετε "μικρες αποριες" τι εγινε το δεμα σας με τα ελτα η γιατι καθυστέρησε η σας φαινεται οτι σας το εκλεψαν και ειστε Θεσσαλονίκη δειτε και αυτο...

Σε ποια περιοχη ηταν; Ξερει κανεις;

Οπου και αν διαβασα την ειδηση, δεν τo ανεφεραν.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ειστε Θεσσαλονίκη και "χανατε" η δεν βρισκατε τα δεματα σας για δειτε και αυτο...

 

 

Είχα την εντύπωση πως είναι παράνομο να στέλνεις χρήματα σε ταχυδρομικό φάκελο... έχει αλλάξει κάτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια περιοχη ηταν; Ξερει κανεις;

Οπου και αν διαβασα την ειδηση, δε τον ανεφεραν.

.

 

Δεν γνωριζω την περιοχη Mary

Απλα γενικα και αοριστα ανεφεραν οτι απο τα ελτα στην Θεσσαλονίκη βουταγε αυτος διαφορα,πρεπει να κανω τα τηλ μου στα φιλαρακια απο Θεσσαλονίκη μπας και εχουν καμια ιδεα.οτιδηποτε μαθω νεοτερο θα αναφερω

Είχα την εντύπωση πως είναι παράνομο να στέλνεις χρήματα σε ταχυδρομικό φάκελο... έχει αλλάξει κάτι;

Οχι ακομα παρανομο ειναι η διακίνηση χρηματων-ναρκωτικων κτλπ μεσω φακελων ελτα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Capital Controls οποτε και οι μειωμενες παραγγελιες απο εξωτερικο απεδειξαν οτι απλα ειναι δημοσιοι υπαλληλοι γι αυτο αργουν...μια βολτα απο το στεγαστρο στο αεροδρομιο θα σας πεισει..λουφα...

Dpd,gls,dhl,ups συνεργαζονται για το κομματι logistics cargos προς εξωτερικο.δεν ξερω αν ελτα χρησιμοποιουν τους παραπανω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Capital Controls οποτε και οι μειωμενες παραγγελιες απο εξωτερικο απεδειξαν οτι απλα ειναι δημοσιοι υπαλληλοι γι αυτο αργουν...μια βολτα απο το στεγαστρο στο αεροδρομιο θα σας πεισει..λουφα...

Dpd,gls,dhl,ups συνεργαζονται για το κομματι logistics cargos προς εξωτερικο.δεν ξερω αν ελτα χρησιμοποιουν τους παραπανω

 

Καλα, οτι μειωθηκαν οι παραγγελιες μειωθηκαν. Αλλα εχει μειωθει και το προσωπικο των ελτα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Capital Controls οποτε και οι μειωμενες παραγγελιες απο εξωτερικο απεδειξαν οτι απλα ειναι δημοσιοι υπαλληλοι γι αυτο αργουν...μια βολτα απο το στεγαστρο στο αεροδρομιο θα σας πεισει..λουφα...

Dpd,gls,dhl,ups συνεργαζονται για το κομματι logistics cargos προς εξωτερικο.δεν ξερω αν ελτα χρησιμοποιουν τους παραπανω

 

Ναι, καποιες απο τις παραπανω εταιρειες χρησιμοποιουν. Τα τελευταια τρια χρονια εχουν μειωσει το προσωπικο και εχουν προσλαβει "παιδακια" με μηδεν εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...