Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου φαινεται η μονη λυση ειναι να χρεωνομαστε κατι τι παραπανω για συστημενο. μονο ετσι θα εχουμε ενα tracking number να βλεπουμε τι γινεται εστω. κατα τα αλλα....πικρα.

 

και για να ριξω λιγο λαδι στη φωτια....τοσες μειωσεις τους εγιναν στο μισθο, να μην βγαλουν απο καπου τα σπασμενα; οι ΠΑΛΙΟΜ*Λ*Κ*Σ (συμπληρωστε μονοι σας τα κενα!), λες και μαζι τα αγοραζουμε...η χειροτερα, οτι πληρωνουμε εμεις για να τους τα κανουμε δωρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

tracking number στα ΕΛΤΑ?

ετσι και μπεις στο [ο θεος να το κανει] website θα δεις οτι τα πραγματα δεν δουλευουν οσο θα ηθελες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα το ειχες συστημενο

θα μπορουσες να ζητησεις αποζημιωση...

 

βεβαια στην περιπτωση μου: τα λεφτα που πηρα ηταν 38,9 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συμφέρει tracking number για κάτι αγορές των 3-4 ευρώ από Hong kong κλπ κλπ.... Είχα ρωτήσει και ένας μου είχε πει 4 δολάρια για tracking number από Κίνα και άλλος από Αγγλία 6 λίρες :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ιούλιο και μετά έχω χάσει 5 δεματάκια στα 30 από ebay.. Το κλεψιμο πεφτει στο τοπικο κεντρο διανομης γιατι πλεον τα στελνω σπιτι της κοπελας μου και δεν χαθηκε τιποτα..

 

Εχω κανονισει με πωλητη απο ebay να στειλει gps tracker ενεργοποιημενο και θα παρακολουθειται η διαδρομη του.. Μακαρι να το γκαβαντζωσουν και μετα τον ηπιαν..

 

Δοκιμαστε το αν σκοπευεται ετσι κι αλλιως να φερεται κανα tracker..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω κανονισει με πωλητη απο ebay να στειλει gps tracker ενεργοποιημενο και θα παρακολουθειται η διαδρομη του.. Μακαρι να το γκαβαντζωσουν και μετα τον ηπιαν..

 

:-D :-D γουστάρω! Να μας κρατάς ενήμερους για το τι θα γίνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ένα θέμα μιας και επίσπευσα την διαδικασία λίγο με τον κινέζο γιατί τσατίστηκα με αυτά που διάβασα.. Αυτός λέει για αυτονομία περίπου 7 μέρες στην συσκευή και ψάχνω να βρω τρόπο για παραπάνω.. Ίσως το στείλει με singapore post που είναι πιο γρήγορο, αλλά μου λέει ότι από εκεί έρχονται έτσι κι αλλιώς συστημένα..

 

Καμιά ιδέα? Η συσκευή είναι η tk102.. Τώρα ψάχνω manual κτλ για να το ενεργοποιώ απομακρυσμένα.. Να δουλεύει δηλαδή 5 λεπτά την ημέρα και να μου δίνει στίγμα μόνο εκείνη την στιγμή..

 

Τέλος λέτε να υπάρχει κανά θέμα με τελωνεία, ελέγχους επειδή η συσκευή θα είναι ενεργή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για την αυτονομία αλλά κι εγώ σκέφτηκα μήπως τα περνάνε από κάνα ψευτο ανιχνευτή κλπ οπότε αν καταλαβουν τι είναι δε θα το σουφρώσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ένα θέμα μιας και επίσπευσα την διαδικασία λίγο με τον κινέζο γιατί τσατίστηκα με αυτά που διάβασα.. Αυτός λέει για αυτονομία περίπου 7 μέρες στην συσκευή και ψάχνω να βρω τρόπο για παραπάνω.. Ίσως το στείλει με singapore post που είναι πιο γρήγορο, αλλά μου λέει ότι από εκεί έρχονται έτσι κι αλλιώς συστημένα..

 

Καμιά ιδέα? Η συσκευή είναι η tk102.. Τώρα ψάχνω manual κτλ για να το ενεργοποιώ απομακρυσμένα.. Να δουλεύει δηλαδή 5 λεπτά την ημέρα και να μου δίνει στίγμα μόνο εκείνη την στιγμή..

 

Τέλος λέτε να υπάρχει κανά θέμα με τελωνεία, ελέγχους επειδή η συσκευή θα είναι ενεργή?

 

πως θα το ενεργοποιησεις απο αποσταση το gps? αυτο για να δουλεψει χρειαζεται καρτα Sim.

προφανως δεν θα εχει, αλλα και να ειχε απο χωρα σε χωρα θα επρεπε να κανει roaming και βαλε και το κοστος της κινητης.+ οτι πρεπει να ξερεις το νουμερο της και η συσκευη το δικο σου.

ελπιζω να ξερεις πως λειτουργει αυτο που πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάψει να κάνω παραγγελίες λόγω αυτού του προβλήματος.

 

Πιστεύω οτι παίρνουν τα πακέτα στο χαλαρό ειδικά από όσους παραγγέλνουν συχνά. Δεν νομίζω να φταίνε οι πωλητές.

 

Α και μην ανοίγετε πολλά cases γιατί στο τέλος κανείς δε θα στέλνει στο Ελλάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ θέμα.. ακόμα και με τους λογαριασμούς!!!

πήγαν να μου κόψουν το τηλέφωνο γιατί 2 μήνες τώρα δεν είχα λάβει λογαριασμό!

Και από e-bay που ψωνίζω, αργούν απίστευτα να έρθουν!

Πλέον τους λογαριασμούς μου τους έχω μέσω internet έτσι ώστε να μην μου γίνει πάλι καμιά φραγή :fear:

Και νόμιζα ότι ήταν θέμα μόνο της περιοχής μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε μάγκες , γι'αυτο πάμε κατά διαόλου ... πείτε μου σε ποια άλλη χώρα στον κόσμο είναι στημένη έτσι επιχείρηση που να μην μπορείς να αποδόσεις ευθύνες σε κανέναν ( για τα ΕΛΤΑ μιλάω ). Έχουμε καταντήσει να παίζουμε ρουλέτα , νιώθω σαν να ποντάρω τα λεφτά μου και να περιμένω στην τύχη να δω αν θα μου κάτσει! Ήμαρτον !!! Δεν υπάρχει κεντρικός μηχανισμός ελέγχου και παραπόνων ? Υπηρεσίες μεταφοράς δεν πουλάνε και αυτοί όπως στον υπόλοιπο κόσμο ? Σκατά έτσι όπως πάει, όπως πολύ σωστά προαναφέρει ο φίλος, δεν θα μας στέλνουν τίποτα σε λίγο. Κι εγώ στο Paypal όλο ανοιχτά cases έχω :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...