Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως να είναι και τυχαίο, αλλά αγόρασα πριν μέρες αυτά http://www.ebay.com/...1439.l2649#shId

 

μου ήρθαν κανονικά κλπ.

 

Πλεον ο πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα ενώ στέλνει σε ολόκληρη την υπόλοιπη Ευρώπη. Προφανώς ο λόγος είναι ότι τα δέματα χάνονται... Να λοιπόν πως σιγά σιγά μεταρεπόμαστε σε 3κοσμική χώρα...

 

Για την ακρίβεια 4ος κόσμος , γιατί πολλές χώρες της Αφρικής που επενδύουν στις σύγχρονες τεχνολογίες μας έχουν περάσει ήδη στην ανταγωνιστικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την ακρίβεια 4ος κόσμος , γιατί πολλές χώρες της Αφρικής που επενδύουν στις σύγχρονες τεχνολογίες μας έχουν περάσει ήδη στην ανταγωνιστικότητα.

 

Ναι, είμαστε στον 4ο κόσμο μαζί με Ιταλία, Αυστρία, Γαλλία, Βατικανό, Ιαπωνία και Γερμανία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl : Δε το νομίζω μόνο εγώ αλλά περίπου 5-6 δις κόσμος, που δε σου δανείζει ούτε σεντ πλέον. Αλλά άμα έχεις καβαλήσει 100 καλάμια επειδή σου χάριζαν λεφτά για 30 χρόνια, μετά δε βλέπεις ούτε την τύφλα σου. Μέχρι να πεινάσεις και να μην έχεις να φας βέβαια, οπότε μετά αρχίζεις και ξυπνάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl : Δε το νομίζω μόνο εγώ αλλά περίπου 5-6 δις κόσμος, που δε σου δανείζει ούτε σεντ πλέον. Αλλά άμα έχεις καβαλήσει 100 καλάμια επειδή σου χάριζαν λεφτά για 30 χρόνια, μετά δε βλέπεις ούτε την τύφλα σου. Μέχρι να πεινάσεις και να μην έχεις να φας βέβαια, οπότε μετά αρχίζεις και ξυπνάς.

 

μην είσαι χαζός... βάλτον σε ignore list...

 

ευχήσου να αυτοκτονήσει και κανένας υπάλληλος... όπως κάνουν στην Ιαπωνία... ξέρεις εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

antonl : Δε το νομίζω μόνο εγώ αλλά περίπου 5-6 δις κόσμος, που δε σου δανείζει ούτε σεντ πλέον. Αλλά άμα έχεις καβαλήσει 100 καλάμια επειδή σου χάριζαν λεφτά για 30 χρόνια, μετά δε βλέπεις ούτε την τύφλα σου. Μέχρι να πεινάσεις και να μην έχεις να φας βέβαια, οπότε μετά αρχίζεις και ξυπνάς.

 

Τέλος πάντων. Απλά νομίζω πως δεν προσφέρεται κάθε θέμα και κάθε αφορμή για ν αρχίσουμε την κλάψα για το μαύρο μας το χάλι.

 

Δηλ. απ το γεγονός ότι ένας έμπορος δε στέλνει στην Ελλάδα και στις παρακάτω χώρες:

Fiji, Papua New Guinea, Guadeloupe, Marshall Islands, Wallis and Futuna, Gambia, Malaysia, Mayotte, Taiwan, Suriname, Oman, Kenya, United Arab Emirates, Argentina, Guinea-Bissau, Togo, Senegal, Armenia, Bhutan, Uzbekistan, Qatar, Falkland Islands (Islas Malvinas), Burundi, Slovakia, Iraq, Equatorial Guinea, Slovenia, Thailand, Aruba, American Samoa, Iceland, Macedonia, Liechtenstein, Israel, Kuwait, Algeria, Benin, Russian Federation, Antigua and Barbuda, Italy, Swaziland, Pakistan, Tanzania, Ukraine, Burkina Faso, Panama, Jersey, Kyrgyzstan, Reunion, Djibouti, Puerto Rico, Chile, China, Mali, Botswana, Cambodia, Indonesia, Malta, Tajikistan, Vietnam, Paraguay, Cayman Islands, Saint Helena, Rwanda, Seychelles, Bangladesh, Austria, Sri Lanka, Zimbabwe, Gabon Republic, Côte d'Ivoire (Ivory Coast), Kiribati, Turkmenistan, Greece, Grenada, Haiti, Yemen, Greenland, Afghanistan, Montenegro, Africa, Mongolia, Nepal, Bahrain, Bahamas, Svalbard and Jan Mayen, Dominica, Bosnia and Herzegovina, Angola, South America, Western Samoa, France, Mozambique, Namibia, Peru, Central America and Caribbean, Guatemala, Vatican City State, Solomon Islands, Sierra Leone, Nauru, French Guiana, Anguilla, El Salvador, Guam, Micronesia, Dominican Republic, Cameroon, Guyana, Azerbaijan Republic, Macau, Georgia, Tonga, New Caledonia, San Marino, Eritrea, Morocco, Saint Kitts-Nevis, Saint Vincent and the Grenadines, Belarus, Mauritania, Belize, Philippines, Uruguay, Congo, Democratic Republic of the, Western Sahara, Congo, Republic of the, French Polynesia, Cook Islands, Colombia, Comoros, Estonia, Bermuda, Montserrat, Korea, South, Zambia, Somalia, Vanuatu, Albania, Ecuador, Monaco, Guernsey, Ethiopia, Laos, Niger, Venezuela, Ghana, Cape Verde Islands, Moldova, Martinique, Madagascar, Saint Pierre and Miquelon, Lebanon, Liberia, Maldives, Bolivia, Gibraltar, Libya, Hong Kong, Central African Republic, Lesotho, Nigeria, Saint Lucia, Mauritius, Guinea, Jordan, British Virgin Islands, Turks and Caicos Islands, Chad, Andorra, Romania, Costa Rica, India, Serbia, Kazakhstan, Saudi Arabia, Netherlands Antilles, Japan, Lithuania, Trinidad and Tobago, Palau, Malawi, Nicaragua, Tunisia, Luxembourg, Uganda, Brazil, Barbados, Germany, Tuvalu, Jamaica, Latvia, Egypt, Niue, Brunei Darussalam, Honduras, South Africa, Virgin Islands (U.S.)

μέχρι να φτάσουμε στο συμπέρασμα πως ανήκουμε στον «4ο κόσμο, γιατί πολλές χώρες της Αφρικής που επενδύουν στις σύγχρονες τεχνολογίες μας έχουν περάσει ήδη στην ανταγωνιστικότητα» υπάρχει μια σημαντική διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα κανένα πρόβλημα, ειδικά με συστημένα, αλλά και με τα απλά. Επίσης, ελεω επαρχίας, εχουν κανει και υποχωρήσεις για να στείλω καποια πολύ μεγάλα δέματα (ογκομετρικού βάρους) με λιγα μεταφορικά.

Κατ'εμε, δεν αξίζουν οι κούριερ...Τουλάχιστο με την μέχρι σήμερα εμπειρία!

 

Εχω να τα χρησιμοποιήσω καμποσο καιρό, αλλά περιμένω ενα δέμα που σταλθηκε ως απλό, να δώ ποτε θα φτάσει...Αν δε φτάσει δευτέρα/τρίτη (2 , 3 ημέρες μαζί με την ημέρα παράδοσης) τότε τα ελτα εχουν αλλάξει προφανώς πολιτική...

 

Ιδωμεν.

 

To κορυφαίο όλων...Οπως είπα, σταλθηκε παρασκευή και ακουσον ακουσον, εφτασε σήμερα το πρωί. ΑΛΛΑ το εμαθα καταλάθος, διότι ο ταχυδρόμος δεν εφερε την ειδοποίηση.

Ετσι πήγα ταχυδρομείο για να στείλω κατι άλλο, και εκανα την ερώτηση για το δέμα απο περιέργεια, κυρίως επειδή αύριο μεθαύριο ειναι απεργία και...καλή πέμπτη.

Και μου απαντά ο υπάλληλος, αν ναι ηρθαν 2 δέματα, ενα το δικό σας...Δεν ειχα ορεξη να κανω μανούρα.

 

Αρα...ΑΝ δεν πήγαινα κατα τύχη απο κεί, το δέμα θα ειχε ερθει μεν σήμερα, η ειδοποίηση θα ερχόταν πέμπτη, και μετά θα έβριζα τα ΕΛΤΑ οτι αργούν...

Εντέλει, είναι πολλοί οι παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε για οτιδηποτε προιον παραγγελνουμε να μας το στελνουν ως συστημενο; εχει καποια extra χρεωση ετσι;

 

Τον Ιουνιο παραγγειλαμε μ εναν φιλο μου κατι πραγματα απο αγγλια. Στο site διναν χρονο αναμονης 3-5 μερες και πραγματι ηρθαν γρηγορα.

Ξαναπηρα απο το ιδιο κατατημα τελη σεπτεμβρη κι ενω μου ρθε mail οτι τα πραγματα εφυγαν απο αγγλια, η ειδοποιηση μου ρθε 20 μερες μετα! Και πριν ερθει το χαρτι, δεν ειχαν παει καν στο ελτα της περιοχης μου γιατι ειχα ρωτησει.

Δε ξερω μ αυτο φοβηθηκα κι ενω θελω καποια πραγματα απο amazon & ebay, δισταζω να παρω.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ζητάνε επιπλέον χρήματα! Από Αγγλία ρώτησα έναν πωλητή για tracking number μια φορά και μου ζήταγε περίπου 6-7 λίρες!! αν είναι δυνατόν δηλαδή. Πιο πολύ κόστιζε αυτό παρα το πράγμα που αγόρασα! Από Hong Kong μου ζήτησαν 3 δολάρια και 4 δολάρια κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...