Προς το περιεχόμενο

Αγορα pc εως 1700Ε


khetzal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Βλεπω το ριξαμε στον χαβαλε. Λοιπον εγω βελτιωσα την αρχικη συνθεση μου, εβγαλα την πανακριβη μητρικη και εβαλα 16GB ταχυτατης G.Skill μνημης. Πιστευω πως το συστημα ισσοροπει ιδανικα αναμεσα στην καγκ εμ εντυπωσιασμο (κουτι και φωτιζομενα cooler και PSU) και την αποτελεσματικοτητα.

 

Δες το παρακατω + αυτος ο σκληρος: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=22550&cat=6&sub=0&pmanuf=23&sort=undefined&step=undefined

 

Εναλλακτικη προταση case αν σου αρεσει αυτο περισσοτερο: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=30993&cat=1&sub=0&pmanuf=457&sort=undefined&step=undefined

post-247983-0-30810000-1351196445_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@khetzal

Φίλε μου, κατά τη γνώμη μου το πιάνεις λάθος το θέμα. Δεν ξεκινάς ένα θέμα σε τεχνολογικό Forum με τέτοιο ύφος. Αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις τον φίλο σου και να ρωτήσεις αυτό ακριβώς που θέλει, κάνεις ακριβώς αυτό, ρωτάς για ένα Top σύστημα με έμφαση στην εμφάνιση. Δεν είναι καθόλου κατακριτέο. Αυτό που κάνεις άθελα σου ίσως, είναι να τον κατηγορείς για τα θέλω του έμμεσα, μέσα από τις ερωτήσεις σου.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ενώ φαντάζομαι ότι ξέρετε τι θέλει ο φίλος του TS, ειρωνεύεστε και μιζεριάζετε. Μπορεί να θέλω ένα PC με Quad SLI και να μπαίνω μόνο Internet. Δεν ρωτάω τη γνώμη σας αν χρειάζομαι το σύστημα αυτό, ρωτάω τη σύνθεση. Που είναι το πρόβλημα; Γιατί πάντα να λέμε ότι κάνουμε τι δουλειά μας με κάτι λιγότερο; Ο άνθρωπος θέλει να σκάσει 1700 ζεστά μετρητά για ένα PC δυνατό και με xtreme όψη. Υπάρχει ένα ταμπού με την εμφάνιση και τη μόστρα. Τη δουλειά σου την κάνεις με ένα Toyota. Αν έχεις την δυνατότητα να πάρεις Mercedes, γιατί να μην το κάνεις;

 

@khetzal

Φίλε μου, αν σε ενδιαφέρει εσένα και τον φίλο σου ακόμα το θέμα θα φτιάξουμε μία σύνθεση, στην οποία να μπορέσουμε να χωρέσουμε υδρόψυξη και να κάνουμε και κάποιες μόντες στο κουτί.

Μπορείτε να απευθυνθείτε και στο παιδί που κάνει πολύ καλή δουλειά σε τέτοια θέματα.

Αυτό είναι το Site του:

http://www.slackerxl.com (Αυτή την ώρα είναι down)

Εδώ φαίνεται λίγη από τη δουλειά του:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?203511-Stacker-Slacker-XL

 

Αν θες μπορείς να μιλήσεις μαζί του για το πόσα θα ξοδέψετε σε θέματα "εμφάνισης" και πόσα σου περισσεύουν για Hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε heatspreader δεν ξεκινησα το thread για να κατακρινω τον φιλο μου η να τον εκθεσω.Ειναι αυτος που ειναι και γι αυτο τον κανω παρεα αλλα επειδη ξερω ποιος ειναι και τι θελει,και το ξερει και αυτος γι αυτο μου ζητησε να του κανω εγω το setup αλλα και να του το στησω! Το οτι εδωσα καποιες παραπανω λεπτομεριες για τον χαρακτηρα του και για το τι κοιταει σ ενα pc ηταν πολυ απλα για να δωσω πατημα και tips για ολους εσας που ασχοληθήκατε με το ποστ για το τι ακριβως ψαχνουμε.Οσο για αυτο που λες

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ενώ φαντάζομαι ότι ξέρετε τι θέλει ο φίλος του TS, ειρωνεύεστε και μιζεριάζετε. Μπορεί να θέλω ένα PC με Quad SLI και να μπαίνω μόνο Internet. Δεν ρωτάω τη γνώμη σας αν χρειάζομαι το σύστημα αυτό, ρωτάω τη σύνθεση. Που είναι το πρόβλημα; Γιατί πάντα να λέμε ότι κάνουμε τι δουλειά μας με κάτι λιγότερο; Ο άνθρωπος θέλει να σκάσει 1700 ζεστά μετρητά για ένα PC δυνατό και με xtreme όψη. Υπάρχει ένα ταμπού με την εμφάνιση και τη μόστρα. Τη δουλειά σου την κάνεις με ένα Toyota. Αν έχεις την δυνατότητα να πάρεις Mercedes, γιατί να μην το κάνεις;

+1 αλλα ο φιλος μου αυτη την στιγμη εχει στην κατοχη του ενα pc αξιας 2600+ ευρω το οποιο ειναι να το πουλησει και μου ειπε οτι θελει να κανει downgrade στα 1700Ε πολυ απλα γιατι καταλαβε οτι δεν το χρειαζετε (οχι οτι με τα 1700 θα το χρειαζετε ο συγκεκριμενος). Οσο για το Toyota που λες και την Mercedes δεν στεκι καθολου γιατι πολυ απλα δεν υστερη η μια τις αλλης σε τπτ μα τπτ! απλα εδω στο ελλαδισταν οτι ειναι γερμανικο ειναι καλο και οτι ειναι ασιατικο μουφα,μαϊμου και δεν ξερω τι αλλο...αν δεν κανω λαθος οι μεγαλες εταιριες στο χωρο τον Η/Υ γραφουν για high quality Japanese-made solid-state capacitors και για να μην το τραβηξω παραπανω το παραδειγμα σου ηταν αστοχο κατ εμε.

Τελος μ ενδιαφερει να φτιαξουμε ενα setup το οποιο να ειναι και να φαινεται δυναμικο σε καποιον που δεν ξερει πολλα απο pc και να μην ειναι πολυπλοκο στα ματια του εννοωντας multi-gpu,υδροψυξη,extreme oc cpu,ram oc και γενικα πραγματα που δεν θα τα κατανοησει πληρως η και καθολου και δεν θα εχει την γνωση να τα χειριστει.φτιαξει,προσαρμοσει οπως θελει. Λογικο ειναι να θελω να του φτιαξω κατι που να φαινεται και να ειναι super wow αλλα και κατι που ταυτοχρονα θα μπορει να κουμανταρει ανα πασα στιγμη μονος του.

Σ ευχαρηστω για το χρονο και για την προσπαθεια σου για βοηθεια, και συγνωμη για το υφακι στο 1ο μου reply σε σενα. Ημουν επηρεασμενος απο τα προηγουμενα ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος μ ενδιαφερει να φτιαξουμε ενα setup το οποιο να ειναι και να φαινεται δυναμικο σε καποιον που δεν ξερει πολλα απο pc και να μην ειναι πολυπλοκο στα ματια του εννοωντας multi-gpu,υδροψυξη,extreme oc cpu,ram oc και γενικα πραγματα που δεν θα τα κατανοησει πληρως η και καθολου και δεν θα εχει την γνωση να τα χειριστει.φτιαξει,προσαρμοσει οπως θελει. Λογικο ειναι να θελω να του φτιαξω κατι που να φαινεται και να ειναι super wow αλλα και κατι που ταυτοχρονα θα μπορει να κουμανταρει ανα πασα στιγμη μονος του.

Σ ευχαρηστω για το χρονο και για την προσπαθεια σου για βοηθεια, και συγνωμη για το υφακι στο 1ο μου reply σε σενα. Ημουν επηρεασμενος απο τα προηγουμενα ποστ

Δεν έχω τις γνώσεις δυστυχώς να σε βοηθήσω σε αυτό που θες.

Καλή επιτυχία. ίσως κάποιος άλλος τις έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τις γνώσεις δυστυχώς να σε βοηθήσω σε αυτό που θες.

Καλή επιτυχία. ίσως κάποιος άλλος τις έχει.

Οκ ευχαρηστω για τον χρονο και τις γνωσεις σου! Αν και κατα 90% εχω φτασει στο τελικο set up ελπιζω να γινουν κι αλλες προτασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...