Προς το περιεχόμενο

αγορα pc γυρω στα 800-900 euro


trolaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στα 1200 δες το παρακατω + αυτος ο σκληρος: http://www.visionstu...&step=undefined

 

Επεσα λιγο στο τροφοδοτικο, αλλα και το XFX 550W θα σε καλύψει απολυτα. Χωρεσα την κορυφαια 7970 και τον i5 3570K μαζι με την Asrock Extreme4 και CM EVO12 ψυχτρα για σοβαρο overclocking.οπως επίσης και 1866MHz G.Skill RAM. Γενικα to pc εχει τα παντα.

Δεν νομιζω να ασχοληθει με overclocking απ'οτι καταλαβα απ'τη ροη της κουβεντας.. Επισης, ξεχασες να βαλεις dvd-rom.. :P ! Παντως σε αυτο το μπατζετ η συνθεσουλα πεταει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ασχοληθει με overclocking απ'οτι καταλαβα απ'τη ροη της κουβεντας.. Επισης, ξεχασες να βαλεις dvd-rom.. :P ! Παντως σε αυτο το μπατζετ η συνθεσουλα πεταει...

 

Επειδη χωρανε στο budget εβαλα cpu-mobo-cooler για overclocking, και αποτελουν αρχικες του επιλογες ετσι κι αλλιως. Εξαλλου δεν υπαρχει λογος να δωσει περισσοτερα στην καρτα γραφικων (η 680 και η 7970 GHz Edition ειναι πανακριβες χωρις ουσιαστικο λογο) και οι πιο μεγαλης χωρητικοτητας ssd ειναι πολυ πιο ακριβοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη χωρανε στο budget εβαλα cpu-mobo-cooler για overclocking, και αποτελουν αρχικες του επιλογες ετσι κι αλλιως. Εξαλλου δεν υπαρχει λογος να δωσει περισσοτερα στην καρτα γραφικων (η 680 και η 7970 GHz Edition ειναι πανακριβες χωρις ουσιαστικο λογο) και οι πιο μεγαλης χωρητικοτητας ssd ειναι πολυ πιο ακριβοι.

Συμφωνω απολυτα.. Εξαλλου οπως ειδες, πιστευω οτι και με τη συνθεση των 900 ευρω θα ηταν "κομπλε".. Αντε να πηγαινε στα 1000 για να βαλει την Royal King.. Κι απ'τη στιγμη μαλιστα που δεν θα ασχοληθει με overclocking τα εξτρα 200 ευρο ειναι για το λογο "ακριβως επειδη χωρανε στο μπατζετ".. Προσωπικα με τα αλλα 200 θα μαζευα την παρεα μου να παμε......... :-D!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα.. Εξαλλου οπως ειδες, πιστευω οτι και με τη συνθεση των 900 ευρω θα ηταν "κομπλε".. Αντε να πηγαινε στα 1000 για να βαλει την Royal King.. Κι απ'τη στιγμη μαλιστα που δεν θα ασχοληθει με overclocking τα εξτρα 200 ευρο ειναι για το λογο "ακριβως επειδη χωρανε στο μπατζετ".. Προσωπικα με τα αλλα 200 θα μαζευα την παρεα μου να παμε......... :-D!!

με τα αλλα 200 αμα ειδε την συνθεση μου υπαρχουν διαφορες! σε κουτι τροφοδοτικο ,μητρικη+σκληρος! αρα τα 200 πιστεψε με πιανουν τοπο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα αλλα 200 αμα ειδε την συνθεση μου υπαρχουν διαφορες! σε κουτι τροφοδοτικο ,μητρικη+σκληρος! αρα τα 200 πιστεψε με πιανουν τοπο!

 

Το κουτι σου δεν νομιζω να ειναι καλύτερο απο το Corsair, και το τροφοδοτικο σίγουρα ειναι χειροτερο απο τα XFX, ειδικα η σειρα Litepower βγαζει συχνα προβληματα.

Επισης δε βαζεις cooler των 20 ευρω, πρεπει να ειναι καλύτερο απο το stock για να εχει νοημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα αλλα 200 αμα ειδε την συνθεση μου υπαρχουν διαφορες! σε κουτι τροφοδοτικο ,μητρικη+σκληρος! αρα τα 200 πιστεψε με πιανουν τοπο!

Προσωπικα ειπα το τι θα εκανα εγω με τα αλλα 200.. Προφανως και οσο πιο πολλα χρηματα δινεις, τοσο καλυτερα πραγματα παιρνεις.. Απλα και παλι ο 3570Κ και η μητρικη που εβαλες ειναι καθαρα για overclocking, ορο τον οποιο δεν γνωριζει καν ο post starter... Δεν λεω να μην μπουν στη συνθεση, αλιμονο, αφου χωρανε κι εγω θα τα εβαζα.. Ελπιζω απλα να καταλαβες το σκεπτικο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι σου δεν νομιζω να ειναι καλύτερο απο το Corsair, και το τροφοδοτικο σίγουρα ειναι χειροτερο απο τα XFX, ειδικα η σειρα Litepower βγαζει συχνα προβληματα.

Επισης δε βαζεις cooler των 20 ευρω, πρεπει να ειναι καλύτερο απο το stock για να εχει νοημα.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ειπα κατι τετοιο.. :huh: ???

Το κουτι σου δεν νομιζω να ειναι καλύτερο απο το Corsair, και το τροφοδοτικο σίγουρα ειναι χειροτερο απο τα XFX, ειδικα η σειρα Litepower βγαζει συχνα προβληματα.

Επισης δε βαζεις cooler των 20 ευρω, πρεπει να ειναι καλύτερο απο το stock για να εχει νοημα και εσυ γραφεις +1 σε αυτο. η λοκι για τα λεφτα που ζηταει ειναι πολυ καλη ! τι σχεση εχει η λοκι με την μαμα της ιντελ να σου πω? καμια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οχι οχι.. Το πηρες λαθος.. Το +1 εχει αλλη ερμηνεια.. Πρωτον, ο αγοραστης δεν θα κανει καν overclocking, οποτε δεν χρειαζεται καν aftermarket ψυκτρα.. Και δευτερον, αν καποια στιγμη θελησει να σπρωξει ΨΗΛΑ τον επεξεργαστη του, τοτε η Loki (και οποιαδηποτε ψυκτρα των 20 ευρο) δεν θα ειναι ικανη για να τον κρατησει κρυο.. ΑΥΤΗ ειναι η σωστη ερμηνεια του +1.. Οποτε ειτε παραμενει σε στοκ χρονισμους (του επαρκει η στοκ), ειτε κανει αξιολογο overclocking (χρειαζεται καλυτερες after market ψυκτρες), η οποιαδηποτε ψυκτρα των 20 ευρο δεν εχει κανενα νοημα και καμια προοπτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δίκιο έχεις GP7 αλλά ξέρεις πόση διαφορά έχει η ψύκτρα του 20αρικου από τη στοκ σε load?

 

Xωρίς να σημαίνει ότι θα έχει πρόβλημα με τη στοκ, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...