Προς το περιεχόμενο

Πιο είναι για σας το πρόσωπο του Playstation 3 ?


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο το πρόσωπο του Playstation 3 ? Απλή ερώτηση, το Wii έχει το mario & τα motion controls, το xbox το halo & τον markus, το PS3 ?!

 

Το ps3 έχει πληθώρα χαρακτηριστικών αλλά νομίζω πως για ακριβώς αυτόν τον λόγο δεν έχει συγκεκριμένη ταυτότητα όπως τα προηγούμενα play.

 

Cell, XDR dram, bluray, Kratos, Old Snake, Drake, Kevin Butler, Heavy Rain, Little big planet, infamous, Gran turismo, killzone, demons souls, sixaxis dual shock 3, journey, 3D, yakuza, Disgaea, michael, move, first person shooters, rpgs, Final Fantasy, resident evil ?...

 

Πια είναι λοιπόν το "poster boy" του Playstation 3 ?

 

playstationsoldiers.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snake,Drake,Heavy rain.

 

(Βασικα ολα οσα γραφεις στο παραδειγμα σου αλλα επειδη επρεπε να επιλεξω τα αγαπημενα μου τα εγραψα παραπανω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Old Snake με διαφορά για μένα.

Ο Ντρέικ θυμίζει και μοιάζει υπερβολικά με τον άλλον Νέιθαν για να τον θεωρήσω πρόσωπο του PS3, όσο δημοφιλής και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snake,Drake,Heavy rain.

 

(Βασικα ολα οσα γραφεις στο παραδειγμα σου αλλα επειδη επρεπε να επιλεξω τα αγαπημενα μου τα εγραψα παραπανω).

 

Το Heavy Rain δεν είναι πρόσωπο :P. Εκτός αν εννοείς τον Ethan αλλά δεν μου κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Heavy Rain δεν είναι πρόσωπο :P. Εκτός αν εννοείς τον Ethan αλλά δεν μου κολλάει.

μπορει ο τιτλος του νηματος να εστιαζει στο προσωπο του ps3 αλλα το παραδειγμα που εδωσε ο φιλος συμφορουμιτης δεν εγραφε μονο προσωπα αλλα και παιχνιδια και καποια αξεσουαρ.

γιαυτο και εγω επελεξα λιγο απολα.

οπως ο φιλος joker80 παραπανω ειχα σκεφτει και εγω να γραψω τον Crash αλλα σκεφτηκα οτι μιλαγαμε για ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο και εγω επελεξα λιγο απολα.

 

 

Αυτό όμως είναι το νόημα της ερώτησης μου, το PS3 έχει πολλά χαρακτηριστικά και παιχνίδια, αυτό είναι το "πρόβλημα".

 

Εγώ ρωτάω πιο είναι το ένα άντε δύο σημεία (χαρακτήρας, παιχνίδι, τεχνολογία...) που αντιπροσωπεύουν το PS3.

 

Για μένα το Final Fantasy είναι το ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να γίνει το mario της Sony. H Sony προτίμησε να επενδύσει σε μισή ντουζίνα exclusive shooters (που δεν κάνουν και τρομερές πωλήσεις) αντί να κρατήσει ένα από τα μεγαλύτερα franchises που υπάρχουν ! Το resistance 3 παράδειγμα είναι τρομερό παιχνίδι που σίγουρα του αξίζει πολύ μεγαλύτερο κοινό και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να το δω στο 360 που σίγουρα θα το τιμούσαν δεόντως. Από την άλλη όμως για το FF XIII και γενικά για τα console rpgs το κοινό του 360 ήταν μόνο λόγια. Εν ολίγης τόσο η Square όσο και η Sony νομίζω πως γαβγίζουν κάτω από το λάθος δέντρο και η παροιμιώδης βλακεία που έκανε η Sony αυτή την γενιά ήταν να μην εξασφαλίσει το XIII με ότι αυτό συνεπαγόταν για τις πωλήσεις του παιχνιδιού (το GT5 έφτασε τα 8εκ), της κονσόλας και βασικότερο όλων του ύφους (και των γραφικών) του παιχνιδιού.

 

Νομίζω πως ακόμα και τώρα είναι ίσως το πρόσωπο του PS3. Το κοινό της κονσόλας έδειξε τρομερή πίστη θα έλεγα στο ΧΙΙΙ και το ΧΙΙΙ-2 και στην τελική ακόμα και multiplat ήταν μεγάλο system seller. Θα δούμε φυσικά πόσο έχει κλονιστεί αυτή η πίστη στα XIV & Vs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο προσωπο του Ps3 στα ματια των περισσοτερων.

Nathan drake.

 

Θα μπορουσε να ειναι η μασκοτ του.

Sackboy

 

To πραγματικο προσωπο του Ps3.

Παιχνιδια,ρισκο με νεες ιδεες,σταθερη πολιτικη(οσον αφορα αυτο που μας ενδιαφερει και ειναι τα παιχνιδια) παρα τις δυσκολιες που περασε.

Νομιζω οτι με κερδισε περισσοτερο σε αυτη την γενια απο ποτε,κυριως γιατι στα δυσκολα επεμεινε στην ιδια πολιτικη και δεν αρχισε το αρμεγμα για ευκολο χρημα.Ρισκο,ασταματητα νεα ips και σεβασμος τελικα στον gamer(bold γιατι gamer=παιχνιδια,οχι usb υποδοχες).

 

ΥΓ.-To psone το αγορασα 3 χρονια μετα την κυκλoφορια του(δεν συμπαθουσα ιδιαιτερα την sony τοτε:P)

-Το ps2 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του(αυτη τη περιοδο ηταν η πρωτη φορα που θα αποφασιζα οτι θα αγορασω κονσολα της sony πριν αυτη κυκλοφορησει και μιλαω για το ps3).

-To Ps3 το αγορασα 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του

-Το ps4 μαλλον παει για day one.

 

Η εμπιστοσυνη και η συμπαθεια για αυτην την εταιρια ειναι πλεον τεραστια.:D

Η αντιπαθεια εγινε εμπιστοσυνη και συμπαθεια.Νομιζω οτι το αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.-To psone το αγορασα 3 χρονια μετα την κυκλoφορια του(δεν συμπαθουσα ιδιαιτερα την sony τοτε :P)

-Το ps2 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του(αυτη τη περιοδο ηταν η πρωτη φορα που θα αποφασιζα οτι θα αγορασω κονσολα της sony πριν αυτη κυκλοφορησει και μιλαω για το ps3).

-To Ps3 το αγορασα 1 χρονο μετα την κυκλοφορια του

-Το ps4 μαλλον παει για day one.

 

Η εμπιστοσυνη και η συμπαθεια για αυτην την εταιρια ειναι πλεον τεραστια. :D

Η αντιπαθεια εγινε εμπιστοσυνη και συμπαθεια.Νομιζω οτι το αξιζει.

ειχα και εγω ολες τις κονσολες της Sony απο το ps1 fat (που ισως να λεγοτανε και psx) μεχρι και το ps3.

το 3 το αγορασα πριν 1 χρονο και 1 μηνα ( :-D),φυσικα και εχω καταευχαριστηθει τα παιχνιδια του και γιαυτο αλλωστε δεν το συγκρινω με καμια αλλη κονσολα.

μολις βγει το ps4 το σιγουρο μαλλον θα ειναι οτι δεν θα το παρω day one γιατι μετα απο αυτα που εγιναν με τα προβληματικα ps3 fat μεχρι και τις ορισμενες εκδοσεις απο τα 80gb δεν μου αρεσε, και φυσικα δεν θα ηθελα να παθω κατι αναλογο, δλδ να πληρωσω την κονσολα (σιγουρα 400-450Ε τοσα μας εχει συνηθισει αλλωστε η sony) και να μου χαλασει μετα απο 1 χρονο.δεν εχω καποιον λογο αλλωστε να το αγορασω day one μιας και δεν εχω παιξει πολλα απο τα φοβερα παιχνιδια του ps3, ετσι κιαλλιως δεν πιστευω τοσο γρηγορα με το ps4 να εχουμε παιχνιδαρες (και να εχουμε δεν θα εχουμε πλυθορα παιχνιδιων) οποτε αφου το ps3 τραβαει ακομα για κανα χρονο αντε 2 μετα την κυκλοφορια του ps4 ισως το αποφασισω να το τσιμπησω και το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...