Προς το περιεχόμενο

Προβλημα κατα την εκκινηση με laptop Sony Vaio!


sanji

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα λαπτοπ sony vaio με windows 7 και ειχε μου κολλησει mozilla και δεν μπορουσα να κανω τιποτα οποτε το εκλεισα απο το κουμπι.Μετα ομως οταν πηγα να τον ανοιξω μου εβγαζε ενα μηνυμα με επικεφαλιδα αποκατασταση σφαλματων των Windows το οποιο ειχε 2 επιλογες. 1)Κανονικη εκκινηση των windows το οποιο οταν το παταγα πηγαινε να αρχισει (ετσι δηλαδη )

j64rnm.jpg

οπου περιμενα κανα 5λεπτο και μετα απο μονο του εκανε επανεκκινηση και παλι το ιδιο μηνυμα.

 

2)Η δευτερη επιλογη του μηνυματος ελεγε εκκινηση της επιδιορθωσης κατα την εκκινηση το οποιο οτραν το παταγα μου ελεγε windows is loading files και μετα μου εβγαζε ενα γαλαζιο φοντο οπου κουναγα μονο το ποντικι και εμενε ετσι η εικονα δεν εκανε μετα επανεκινηση ή κατι τετοιο αλλα για να κλεισει επρεπε να το κλεισω εγω απο το κουμπι μονο.Δοκιμασα επισης και το assist που εχουν ολα τα vaio

110ero1.jpg

το οποιο ειναι κατι σαν format , επαναφερει το laptop σεεργοστασιακες ρυθμισεις,

care_08.jpg

 

αλλα οταν το παταω μου βγαζει μια μπαρα Vaio care rescue η οποια δεν γεμιζει ποτε,δηλαδη σαν να κολλαει και εκει.

Καμια Ιδεα.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα που μου ειχε κολησει το laptop(δεν ηταν vaio) και το ειχα κλεισει απο το κουμπι δεν ανοιγε και εκανε επανακηνηση απο μονο του ανγκαστικα και το εκανα format (windows xp) τωρα με το sony δεν ξερω ακριβως πως γινεται το format αλλα αμα εχεις κανενα cd να κανεις format δοκιμασε το εγω αυτο θα εκανα τωρα δεν ξερω αν κανεις φορματ απο αλλο cd μηπως χαθει το δικο του φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα windows 7 ηταν ενσωματωμενα.Παντως αυτο που λες το σκεφτηκα να το κανω να κατεβασω πχ τα 7 και να τα βαλω αλλα θα δουλεψει ή θα το κανω χειροτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το πας σε τεχνικο θα σου βαλει τα windows θα κατεβασει τα drivers και θα πληρωσεις κανα 40ευρο

το θεμα ειναι αν κανεις φορματ με cd μετα μπορεις να κανεις φορματ με τα δικα του windows?

αν γινεται κανε φορματ απο ενα cd και μετα κανε φορματ απο το assist μπορει τελικα ξεκολησει η μπαρα οσο χαζο και αν φαινεται αυτο...σου το λεω γιατι εχω φαει στη μαπα το φορματ

 

 

Υ.Γ ο ρισκος δικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα επικοινωνησα με τη Vaio και ηρθε και το πηρε κουριερ αφου δεν μπορεσε να λυθει το προβλημα μεσω τηλεφωνου.

Αν οντως εχει προβλημα ο σκληρος το καλυπτει η εγγυηση ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα επικοινωνησα με τη Vaio και ηρθε και το πηρε κουριερ αφου δεν μπορεσε να λυθει το προβλημα μεσω τηλεφωνου.

Αν οντως εχει προβλημα ο σκληρος το καλυπτει η εγγυηση ?

Ευχαριστω

λογικα ναι το καλυπτει απο τι στιγμη που δεν φταις εσυ.οταν στο φερει πες μας πιο ηταν το προβλημα να ξερουμε αν θες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O σκληρος δισκος ειχε προβλημα [ μου εφεραν ενα χαρτι με διαφορα προληματα [ου εχουν συνηθως και ειχε Χ μονο στον σκληρο δισκο ],και ελεγε επισης οτι ξαναφορτωσαν το λαπτοπ σε εργοστασιακη ρυθμιση οπως δηλαδη γινοταν και με το assist.Δεν πληρωσα τιποτα!

Σας ευχαριστω,οσους ασχοληθηκαν με το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...