Προς το περιεχόμενο

dell inspiron 15r προβλημα με touchpad και το driver της 7670m


devilfish

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

μόλις παρέλαβα το laptop του τίτλου και έχω ένα θέμα με το touchpad

Καταρχήν έχει προεγκαταστημένα τα ubuntu με τα οποία δεν έχω ασχοληθεί είχα μόνο windows τόσο καιρό.

Άνοιξα το laptop έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις και έκανα login, περίμενα λίγο και άνοιξα τον firefox έκανα ένα search στο google και αυτό ήταν κολησε ο κέρσορας δεν κουνιόταν ούτε αριστερά ούτε δεξί κλικ. Έκανα αλλαγή χρήστη και εκεί κάπου είχε επιλογή να ανοίξω σαν ubuntu ή ubuntu 2D. Το άνοιξα με το δεύτερο και τώρα είναι όλα οκ....

υπάρχει κάποιος λόγος που γίνετε αυτό??? τι φταίει το λαπτοπ, το λειτουργικό ή εγώ που δεν ξέρω να χρησιμοποιώ τα ubuntu;

 

λοιπον επειδη δεν τα πολυ κατεχω τα ubuntu εβαλα dual boot τα windows 7 x64 και οταν παω να εγκαταστισω τους drivers της καρτας γραφικων (7670m) μου βγαζει σφαλα οτι δεν ειναι συμβατος ο driver :S επισης και οταν παω να εγκαταστισω απο το update των windows τους drivers για την ενσωματομενη intel 4000 μου βγαζει σφαλμα.

Επεξ/σία από devilfish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχε τα ubuntu αλλα σαν φοιτητης εχω δωρεαν τα windows οποτε εβαλα αυτα. το θεμα με το touchpad δεν μου το ξανα εκανε μονο τα drivers για την καρτα γραφικων δεν μπαινουν. Αυτους που δινει η dell μπαινουν αλλα αυτους που δινει η amd οχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...