Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Δεν είναι άρμεγμα να βγάζουν DLC's για έναν νέο τίτλο. Αν είχαμε 2015 δεν θα είχα πρόβλημα, το θέμα είναι ότι πλησιάζει την δεκαετία, όση βελτίωση και να θέλουν να του κάνουν, εξ' ορισμού έχει στηθεί ο κώδικας σε μια άλλη εποχή. Και το όλο θέμα του περιεχομένου είναι εντελώς υποκειμενικό, εμένα δεν με ικανοποιεί καθόλου, τα βλέπω σχεδόν ίδια πλέον (που είναι) απλά με άλλο skin.

Και ένα παραπάνω όταν μιλάμε για εξομοιωτή, όχι arcade, οπότε κρίνοντας από αυτό, εγώ μεταξύ άλλων θα ήθελα ας πούμε να μεγαλώσει η κλίμακα σε σχέση με τους πραγματικούς χάρτες, να νιώθεις περισσότερο ρεαλισμό στις διαδρομές. Θα γούσταρα οι πόλεις να μοιάζουν πιο πολύ στις πραγματικές και να μην είναι copy-paste, απλά με άλλα assets. Θα ήθελα ο χρόνος να είναι σε real time (ή τουλάχιστον να υπάρχει επιλογή), κάτι που το θεωρώ αστείο να μην υπάρχει σε εξομοιωτή. Και άλλα πολλά, μπορώ να γράφω μέχρι αύριο. Εσείς απ' ότι φαίνεται αρκείστε σ' αυτά που σας δίνουν, δεκτό, εγώ όχι.

Είναι πολλά πράγματα που θα μπορούσα να γράψω για τα "θέλω" μου για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ασχολούμαι 4 χρόνια με το eurotruck και οι διαφορές που έχω δει είναι τεράστιες σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν. B-Trailers, special transport, physics, ρεαλιστικότητα,νέα μοντέλα, μετάβαση σε dx11 με επιπλέον δυνατότητες για γραφικά κλπ. 

Όσο αναφορά τον ρεαλισμό είναι θέμα το τι θέλει ο καθένας. Real time το δέχομαι αλλά το να πρέπει να πας από Ιταλία - Σκανδιναβία και να χρειάζεσαι 40 ώρες real time, δεν το βλέπω να γίνεται αποδεκτό από τους παίχτες. 

Το να ήταν όλες οι πόλεις μικρογραφία της πραγματικότητας θα ήταν ευχής έργο αλλά δεν το βλέπω τεχνικά εφικτό να γίνουν 150 πόλεις πιστά αντίγραφα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ναι ρε guys ποιο παιχνίδι έχει πιστή αναπαράσταση 150 πόλεων της Ευρώπης και το θέλουμε να γίνει από ένα μικρό studio που φτιάχνει 2 παιχνίδια όλα και όλα; Γενικά είναι τίμιοι σε αυτό που δίνουν γιατί και η κάπως υψηλή τιμή των χαρτών αντισταθμίζεται από το τζάμπα περιεχόμενο σε κάθε update, και δεν είναι απλά bug fixes, προσθέτουν πράμα. 2 φορτηγά δώσανε μέσα στο 2019 και πόσα features σχετικά με μεταφορές που είναι ουσίας, όχι φρου φρου..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά η γνώμη μου είναι και είναι υποκειμενική, εσείς αφού καλύπτεστε που είναι το πρόβλημα; Εγώ δεν το βλέπω άξιο της τιμής του το περιεχόμενο που μου δίνουν, θα το ήθελα τουλάχιστον στην μισή τιμή. Παρόλα αυτά δεν τους κλέβω, ενώ θα μπορούσα, σέβομαι τη δουλειά τους. Μικρό στούντιο ήταν πίσω στο 2012 πάντως, τώρα μια χαρά σηκώνει το επόμενο βήμα και το είδαμε και με το ATS. Μην τσιτώνετε, απλά διαφωνούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε κουβέντα κάνουμε, δεν τσιτώσαμε. Πάντως και τώρα μικρό studio είναι σχετικά, καμιά 100-120 άτομα έχει. Δεν είναι ΑΑΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Εντάξει ρε παιδιά η γνώμη μου είναι και είναι υποκειμενική, εσείς αφού καλύπτεστε που είναι το πρόβλημα; Εγώ δεν το βλέπω άξιο της τιμής του το περιεχόμενο που μου δίνουν, θα το ήθελα τουλάχιστον στην μισή τιμή. Παρόλα αυτά δεν τους κλέβω, ενώ θα μπορούσα, σέβομαι τη δουλειά τους. Μικρό στούντιο ήταν πίσω στο 2012 πάντως, τώρα μια χαρά σηκώνει το επόμενο βήμα και το είδαμε και με το ATS. Μην τσιτώνετε, απλά διαφωνούμε.

Εννοείται ότι δεν τσιτωνόμαστε. Μούλτι παίζετε καθόλου; @yiannis1991 Όχι τίποτα άλλο αλλά αφού τα βρήκαμε με το single να τσακωθούμε λίγο για το μούλτι😂😂😁

Επεξ/σία από noo_mercy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά το δοκίμασα το multiplayer και έφαγε σουτ. Γεμάτο 10χρονα είναι που τρέχουν με 150 ή οδηγάνε όπως να 'ναι. Και δεν μου αρέσει που δεν έχει καθόλου traffic, μόνο φορτηγά από τους άλλους παίκτες βλέπεις, δεν είναι ρεαλιστικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Μία φορά το δοκίμασα το multiplayer και έφαγε σουτ. Γεμάτο 10χρονα είναι που τρέχουν με 150 ή οδηγάνε όπως να 'ναι. Και δεν μου αρέσει που δεν έχει καθόλου traffic, μόνο φορτηγά από τους άλλους παίκτες βλέπεις, δεν είναι ρεαλιστικό..

Ακριβώς αυτό. Χωρίς traffic και με ηλίθιους που το μόνο που ψάχνουν είναι να σου χαλάσουν τη διάθεση. Μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανονίσουμε κάποια στιγμή,να πάμε παρέα δρομολόγιο με την δική μου παρέα,θα καταλάβετε την μαγεία του multi. Μάξιμουμ 90χλμ ήρεμα δρομολόγια με discord  ,και πολύ χαβαλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ήτανε κάτι που είχα σκεφτεί και εγώ και θα μου αρεζε αυτό που είπε ο πανος ποιο πάνω, θα ήτανε ωραία να είναι ρεαλιστικό το ταξίδι από ένα μέρος σε άλλο, και ας κάνει 40 ώρες, βεβαία κάτι τέτοιο θα ήτανε βαρύ στον υπολογιστή, αν δεν κάνω λάθος το fligth simulator ήτανε τέτοιο παιχνίδι  δηλαδή κρατούσε το ταξίδι σαν να πας στην πραγματικοτητα, και είχε και ρεαλιστικό καιρό ενημερωνόταν για το τι καιρό έχει στην πολύ που πας και είχε τις ανάλογες καιρικές συνθήκες, ήτανε παιχνίδι του 2005 βεβαία άλλα ήτανε και microsoft, εμένα προσωπικά δεν μ άρεσαν τα αεροπλάνα γι αυτό και από την πρώτη μέρα που βγήκε το euro truck το 2 το λάτρεψα, σε σύγκριση όμως το flight sim είναι ανώτερο  άλλα θα ήθελα κάτι πάρα πάνω, θα θελα να έχει και λίγο ζημιά το φορτηγό οταν χτυπας, ενταξει ειναι πραγματικς οι μαρκες απαγορευεται, αλλα εστω κανενα τζάμι να σπάει ας πούμε, γιατί να βάλουμε τόσα πολλά mods για να γίνει ποιο όμορφο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, panos0100 είπε

θα ήτανε ωραία να είναι ρεαλιστικό το ταξίδι από ένα μέρος σε άλλο, και ας κάνει 40 ώρες

Εντάξει εγώ δεν είπα να πάμε και στο άλλο άκρο, απλά να αυξηθεί η κλίμακα περισσότερο σε σχέση με την πραγματικότητα. Βαρύ δεν θα 'ναι γιατί δεν χρειάζεται να φορτώνει όλο τον χάρτη, αλλά μόνο την περιοχή που βρίσκεσαι. Και σίγουρα να μπει επιλογή για real time και live ενημέρωση καιρού, αυτά τα 2 είναι και πολύ απλά να προστεθούν στο υπάρχον παιχνίδι και μου τη σπάει που δεν το έχουν κάνει ήδη.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εχει και μηχανικες βλαβες στο φορτηγο, οχι μονο να σβηνει οταν ανεβαινε το ποσοστο της ζημιας,  να εχει μια ρεαλιστικη ζημια, και γενικα με τα mods το παιχνιδι γινεται ομορφο και οχι με οτι εχουμε αγορασει θα ητανε ωραιο ολα αυτα να ειναι ετοιμα στο παιχνιδι και οχι να βαζουμε τα mods για οτι θελουμε να κανουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα με ένα DLC βγάλουν όλη την Ιβηρική με πολλές πόλεις είναι λογικό να τους πάρει 1 χρόνο. Και αν τα επίπεδα ρεαλισμού είναι είναι όπως στα Italia, Black Sea θα αξίζει χαλαρά το 20αρικό. Θα είναι το μεγαλύτερο DLC που έχει βγει. Προσωπικά δεν με χαλάει ιδιαίτερα η τιμή των DLC αφού άμα περιμένεις λίγο πέφτει. Είναι η μοναδική πηγή εισοδήματος για τους dev και την θεωρώ δίκαιη μιας και φουλ price το παιχνίδι δεν έκανε ποτέ πάνω από 20 ευρώ έτσι και αλλιώς. Εδώ πληρώνεις 60 ευρώ σε triple A games και ύστερα σου βγάζουν ένα DLC "επέκταση" του campaing που κρατά 1-2 ώρες και ζητάνε 20 ευρώ. Στον χάρτη θα δώσεις μεν το 20αρικο αν το πάρεις day one αλλά μέχρι να τον εξερευνήσεις όλο θα σου πάρει αρκετές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανείς ζημιές δεν νομίζω να το επιτρέπουν οι εταιρίες φορτηγών, κάπου διάβασα ότι είχαν έτοιμο το να βγάζει καυσαέρια από τις εξατμίσεις αλλά το απαγόρευσαν οι εταιρίες φορτηγών με το σκεπτικό ότι δεν γίνεται euro 6 φορτηγά να βγάζουν κάπνα...

 

Αυτό που θα γούσταρα τρελά στο παιχνίδι είναι ρετρό φορτηγά.. 141,134 F89 κλπ αλλά και σε αυτά νομίζω έπεσε άκυρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν το επιτρέπουν οι εταιρίες να γίνονται ζημιές υπάρχει κάπου "επίσημα" δηλωμένο ή είναι απλά δικές σας εικασίες; Γιατί δεν καταλαβαίνω τη λογική πίσω απ' αυτό αν ισχύει, τι θα πάθουν δηλαδή, θα αμαυρωθεί η φήμη τους επειδή ένα ψηφιακό μοντέλο έσπασε τα φώτα ας πούμε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...