Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/2/2020 στις 8:05 ΠΜ, yiannis1991 είπε

Στην αρχική οθόνη εκεί που διαλέγεις ποιο προφίλ θες να παίξεις, πάνω αριστερά γράφει την έκδοση..

Νάσαι καλά φίλε μου. Καλό Σαββατοκύριακο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω το εξης προβλημα και λυση δεν βρισκω

Οταν φτανω σε ενα συγκεκριμενο σημειο καπου στη Σουηδια, το παιχνιδι παγωνει και κλεινει.Μου ειχε ξανατυχει και το παρελθον σε διαφορα μερη αλλα ξεκινοντας απο καποιο προηγουμενο save καταφερνα να περασω το προβληματικο σημειο.Τωρα απο οποιο save και να ξεκινησω παντα κολλαει.

Δοκιμασα να βγαλω διαφορα mods εκτος απο τους χαρτες αλλα και παλι δεν αλλαζει κατι

Εχει κανεις καμια ιδεα ή θα ακυρωσω το φορτιο να ξεμπερδευω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση

Απο χαρτες εχω αυτους των ProMods και το RusMaps

Αν βγαλω ομως χαρτη θα με γυρισει ξανα στο γκαραζ μου ,οποτε και παλι δεν ειμαι σιγουρος τι φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, polmyt είπε

Ευχαριστω για την απαντηση

Απο χαρτες εχω αυτους των ProMods και το RusMaps

Αν βγαλω ομως χαρτη θα με γυρισει ξανα στο γκαραζ μου ,οποτε και παλι δεν ειμαι σιγουρος τι φταιει.

Είχες επιλέξει ότι θα χρησιμοποιήσεις RusMaps όταν έφτιαχνες το αρχείο στο Βήμα 1 του ProMods? Ίσως είναι και κάποιο bug στον χάρτη, ψάξε στο φόρουμ τους ή ακόμη καλύτερα βρες το νήμα για το feedback και γράψε σε ποιο σημείο το κάνει να το διορθώσουν (αν δεν φταίει κάτι απ' τη μεριά σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια και απο εμενα. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω βαλει το Eurotruck 1.36. Εχω περασει κανονικα το Promod 2.45. Αγοραζω ενα scania και βαζω το mod του Lepida που ειναι για την μηχανη. Ολα καλα μεχρι εδω. Παιζω κανονικα το παιχνιδι κανω αποστολες. Καποια στιγμη παω σε συνεργειο να φτιαξω το φορτηγο και μολις μπαινω μεσα στην καμπινα να βαλω καποια πραγματα, μολις βγαινω δεν εχω καθολου ηχο ουτε μεσα απο την καμπινα ουτε απο εξω. Ολα τα αλλα ακουγονται κανονικα. Και το gps και το μενου. Δεν εχω καθολου ηχο στο φορτηγο. Τι μπορει να φταιει? Σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, akiseirini είπε

Καλησπερα παιδια και απο εμενα. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Εχω βαλει το Eurotruck 1.36. Εχω περασει κανονικα το Promod 2.45. Αγοραζω ενα scania και βαζω το mod του Lepida που ειναι για την μηχανη. Ολα καλα μεχρι εδω. Παιζω κανονικα το παιχνιδι κανω αποστολες. Καποια στιγμη παω σε συνεργειο να φτιαξω το φορτηγο και μολις μπαινω μεσα στην καμπινα να βαλω καποια πραγματα, μολις βγαινω δεν εχω καθολου ηχο ουτε μεσα απο την καμπινα ουτε απο εξω. Ολα τα αλλα ακουγονται κανονικα. Και το gps και το μενου. Δεν εχω καθολου ηχο στο φορτηγο. Τι μπορει να φταιει? Σας ευχαριστω πολυ.

Είναι αναβαθμισμένο το mod για την 1.36;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίζω εγω και 6-7 χρόνια το euro truck 2 με logitech g27 και τώρα σκέφτομαι να πάω σε g29 έχει δοκιμάσει κανένας να παίξει με τιμονιερες τις thrustmaster αξίζει η διαφορά για παραπάνω χρήματα ή και με g29 για το συγκεκριμένο παιχνίδι είμαστε καλυμμένη (την γουστάρω και περισσότερο λόγω των κουμπιών που έχει πάνω στο. Τιμόνι θα βολεύει να ρυθμίσεις τα κουμπιά για διάφορα πράγματα στο παιχνίδι ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Thrustmaster έχει μεγάλη γκάμα από τιμονιέρες που κοστίζουν από 70 μέχρι 700+ ευρώ, ποιο ακριβώς μοντέλο σκέφτεσαι; Σε τιμή παραπλήσια της G29 υπάρχει η T300 που είναι κλασικό και πολύ δημοφιλές μοντέλο και κατά πάσα πιθανότητα καλύτερο. Δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποιο άλλο τιμόνι της TM σε αυτά τα λεφτά που να συγκρίνεται με την G29. Θα χρειαστείς όμως πετάλια με συμπλέκτη για μεγαλύτερο ρεαλισμό (φαντάζομαι και τώρα έτσι παίζεις στην G27), καθώς και ξεχωριστό μοχλό ταχυτήτων. Το τελευταίο είναι έξτρα και στην G29 βέβαια. Γενικά μιλάμε για ένα συνολικό κόστος γύρω στα 350 ευρώ ή λίγο παραπάνω.

Όμως επειδή δεν έχω δοκιμάσει ούτε την G29 ούτε την Τ300, να μη σε πάρω στο λαιμό μου. Έχω το TX servo base που κουμπώνεις πάνω το τιμόνι που θέλεις και νομίζω φέρνει προς το δυνατότερο T500.

Το πιο σημαντικό όμως είναι αν σε ενδιαφέρει να παίξεις και άλλα παιχνίδια και όχι μόνο ETS2. Οδηγώντας φορτηγό νομίζω το ελάχιστο που σε ενδιαφέρει είναι η ακρίβεια, το δυνατό force feedback και γενικά τα πόσα Nm "βγάζει" το μοτέρ του τιμονιού. Αν για παράδειγμα πάρεις ένα direct drive wheel των 1500 ευρώ για να παίζεις ETS2 είναι μάλλον πλεονασμός (overkill που λένε στο χωριό μου), γιατί αυτά που σου προσφέρει ένα τέτοιο σύστημα δεν έχουν νόημα για το ETS2 αλλά θα είχαν πχ. για ένα racing sim σαν το iRacing ή το Assetto Corsa.

Είχα Logitech G25 προ αμνημονεύτων ετών, από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε στην Ελλάδα. Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω αλλά απ' όσο θυμάμαι τη συμπεριφορά του, νομίζω πως θα με κάλυπτε απόλυτα σε ένα παιχνίδι σαν το ETS2 όπου οι πιο σημαντικές απαιτήσεις είναι οι 900-1080 μοίρες περιστροφής, ένα στοιχειώδες FFB και ένας στιβαρός μοχλός ταχυτήτων με 6-7 σχέσεις.

Εν ολίγοις αυτό που θέλω να πω είναι ότι η αναβάθμιση από G27 σε G29 δεν νομίζω να σου κάνει καμια τεράστια διαφορά στο ETS2 ενώ θα επιβαρυνθείς και το κόστος του ξεχωριστού μοχλού ταχυτήτων. Για να πας σε Thrustmaster θα πληρώσεις ακόμα περισσότερα για δυνατότητες που πάλι θα έχουν σχετικά μικρή σημασία στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Εκτός αν θέλεις να παίξεις και άλλα racing sims, που εκεί ένα TM T500 ή TX θα σου κάνουν μεγάλη διαφορά, αφού είναι σημαντικά καλύτερα από την G29 (αλλά και ακριβότερα φυσικά).

Άσχετο, τώρα που το έφερε η κουβέντα έτυχε να δω την παρακάτω παρουσίαση ενός ενδιαφέροντος μοχλού ταχυτήτων που παρασκευάζεται κατά παραγγελία μέσω 3D Printing και παίρνει αρκετές καλές κριτικές για τα λεφτά του (κάτω από 100 ευρώ).

Απ' ότι βλέπω μπορεί να παραγγελθεί από εδώ https://www.shiftershh.com/en/30-newt και αν κατάλαβα καλά στέλνεται από Ισπανία με κόστος μεταφορικών DHL γύρω στα 16-17 ευρώ.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, έχω βάλει την καινούρια έκδοση στο παιχνίδι την 1,37 μαζί με promods και rusmap και είπα να βάλω και τον southregion άλλα το πρόβλημα είναι ότι τον κατέβασα από διαφορετικά sites για να δω μήπως κάτι δεν είναι σωστό  είναι 4 κομμάτια, απο 850mb και το τελευταιο ειναι 19,9mb  πατάω το πρώτο για να κάνει αποσυμπίεση  με βγάζει το αρχείο def and map μετά βγάζει το model 1 και model 2 λείπει το model 3 δεν ξέρω γιατί δεν το διαβάζει, τα κατέβασα πάλι τα ίδια, και φυσικά ο χάρτης δεν παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει από το θείο το ETS2 με όλα τα DLC 1.37 εκδοση

Υπάρχει η δυνατότητα να παίξω με promods? Ή χρειάζεται να το έχω αυθεντικό;;

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 31/5/2020 στις 8:34 ΠΜ, insaneblyat είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει από το θείο το ETS2 με όλα τα DLC 1.37 εκδοση

Υπάρχει η δυνατότητα να παίξω με promods? Ή χρειάζεται να το έχω αυθεντικό;;

Λογικά θα γίνεται αλλά μπορεί να χρειάζεται καμία συγκεκριμένη υποέκδοση της 1.37 το promods. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...