Προς το περιεχόμενο

UPS περίεργο σύμπτωμα.


deesnider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλαράκια, μόλις γύρισα από τον τεχνικό όπου άφησα το ups για έλεγχο. Μετά από μια πρώτη ματιά, μου είπε ότι μάλλον μπορεί να αποκαταστήσει το πρόβλημα και ότι - λογικά - δε θα κοστίσει πολύ. Το θέμα είναι ότι, λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας, δεν είναι σε θέση να μου το έχει έτοιμο νωρίτερα από την ερχόμενη Παρασκευή.

 

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω κάτι, δεδομένου ότι δεν έχω άλλο διαθέσιμο ups μέχρι να παραλάβω το δικό μου. Αν μέχρι τότε λειτουργώ το μηχάνημα χωρίς ups, οι ενδεχόμενες διακοπές ρεύματος - δεν είναι συχνές, αλλά συμβαίνουν - πόσο επίφοβες είναι για το hardware; Διευκρινίζω ότι ανησυχώ αποκλειστικά για την πιθανότητα να «χαλάσει» κάποιο από τα parts του μηχανήματος, συγκεκριμένα εξ αιτίας της διακοπής ρεύματος και όχι για το ότι δε θα προλάβω να «σώσω» την όποια εργασία μου.

 

Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβάσαι,

Πρέπει να σαι τρομερα γκαντέμης για να πάθεις κάτι σε μια βδομάδα ή να είναι τέρμα ασταθές το δίκτυο της δεη στην περιοχή σου.

Εχω δει υπολογιστές για πολλά χρόνια να λειτουργουν άριστα ,χωρίς να έχουν συνδεθεί ποτέ σε ups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβάσαι,

Πρέπει να σαι τρομερα γκαντέμης για να πάθεις κάτι σε μια βδομάδα ή να είναι τέρμα ασταθές το δίκτυο της δεη στην περιοχή σου.

Εχω δει υπολογιστές για πολλά χρόνια να λειτουργουν άριστα ,χωρίς να έχουν συνδεθεί ποτέ σε ups

Αν μη τι άλλο, τα προβλήματα μη σταθερής τάσης που ήταν εντονότατα για χρόνια, εδώ και αρκετό καιρό έχουν εξαλειφθεί. Μόνο που, από καιρό σε καιρό, σημειώνονται κάποιες ολιγόλεπτες διακοπές και επειδή, όσα χρόνια χρησιμοποιώ υπολογιστή, είναι η πρώτη φορά που αναγκάζομαι να τον λειτουργήσω χωρίς ups, έχω μια σχετική ανησυχία, ίσως και λόγω άγνοιας.

 

(παρεμπιπτόντως, από χθες το βράδυ που το έβγαλα από το ρεύμα και το έχωσα στην αποθήκη για να μη μου παίρνει τ' αυτιά το σφύριγμα, μέχρι και τη στιγμή που το άφησα στον τεχνικό, ακόμα σφύραγε το δαιμονισμένο! Είχε κρυώσει τελείως, αλλά εκεί, το βιολί του...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τότε όπως σωστά είπε ενα παλικάρι πιο πάνω "διάβαζε" ότι δεν λειτουργεί το fanaki και σφύριζε..

 

Όχι φίλε μια εβδομάδα ειναι θα περάσει όλα καλά θα πάνε.. μην ανησυχείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα τότε όπως σωστά είπε ενα παλικάρι πιο πάνω "διάβαζε" ότι δεν λειτουργεί το fanaki και σφύριζε..

 

Όχι φίλε μια εβδομάδα ειναι θα περάσει όλα καλά θα πάνε.. μην ανησυχείς

 

Ευχαριστώ για τον εφησυχασμό, αλλά χρησιμοποιείς λάθος ...χρόνο! :-D Δε «σφύριζε», σφυρίζει ακόμα... :shock: (τώρα μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τον τεχνικό και μου το είπε...) Τι διάολο; Που τη βρίσκει την ενέργεια το καταραμένο;;; Έτσι μου έρχεται να του πω να μην κάνει τίποτα, κι ας με καθυστερήσει κι άλλο, μέχρι να βγάλει το σκασμό, μόνο και μόνο για να δω πότε θα σταματήσει... :lol: :lol: :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...