Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ανοιγμα αρχειων μετα απο εγκατασταση Windows


paok4dim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφατα αποφασισα να περασω τα Windows 7 Pro, τα οποια πηρα γνησια απο το MSDNAA στην θεση των Ultimate των οποια ειχα και ηταν δωρο απο το θειο. Αντιμετωπισα καποιο προβλημα με το ανοιγμα διαφορων βιντεο που ειχα αποθηκευμενα στον εξωτερικο σκληρο μου, το οποιο ομως τελικα ελυσα αλλαζοντας τον owner.

Χθες αποφασισα να δοκιμασω και τα Windows 8 βαζοντας τα σε ενα δευτερο partition. Ολα πηγαν καλα μεχρι που δοκιμασα να ανοιξω τα αρχεια μουσικης μου απο τον εξωτερικο. Ακομα και οταν αλλαξα ιδιοκτητη το προβλημα δεν λυθηκε ενω καποια αρχεια τωρα δεν ανοιγουν και στα 7.

Εχετε καμια ιδεα πως μπορω να τα κανω να παιξουν?

ΥΓ Δεν εχει περαστει τιποτα απο τον θειο σε κανενα απο τα δυο λειτουργικα, και απο antivirus εχω το ESET στα 7 και το Windows Defender στα 8

Επεξ/σία από paok4dim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα των players;

Μήπως θα βοηθούσαν updates ή να κατέβαζες τον bs player..

Ήδεξί κλικ στο κομμάτι ή βίντεο και μετα

open with / choose default programm/look for the appropriate programm on the web

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα υστερα απο αρκετο ψαξιμο εντοπισα το προβλημα. Παρ'ολο που αλλαζω τα permissions των φακελων οι αλλαγες δεν μεταφερονται και στα αρχεια, παρ'ολο που εχω ενεργοποιημενη την σχετικη επιλογη. Το θεμα τωρα ειναι πως αλλαζεις τα δικαιωματα 3000 αρχειων ενα-ενα :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...