Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες από το φημολογούμενο Nexus 10 tablet


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμβαίνει όμως το ίδιο και με το 10άρι; Με panel τέτοιας ανάλυσης' date=' 2GB RAM και Cortex A15, δεν το βλέπω...[/quote']

 

Ίσως να πουλήσει σχεδόν χωρίς κέρδος όπως κάνει με το 7, για παράδειγμα κάτι γύρω στα 400 δολάρια θα ήταν φοβερό value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αλλη μια συσκευη που θα βγει στα 400$ και οι μαγκες στην ελλαδα θα το πουλανε 600Ε .......

 

ΥΓ: αν και αυτο βγει χωρις επεκταση μνημης θα ειναι για καρπαζιες εκει στην google....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη μια συσκευη που θα βγει στα 400 και οι μαγκες στην ελλαδα θα το πουλανε 600Ε .......

 

ΥΓ: αν και αυτο βγει χωρις επεκταση μνημης θα ειναι για καρπαζιες εκει στην google....

 

Οχι φιλε μου ακριβως το αντιθετο..πως νομιζεισ οτι ακομα σιναγονιζεται το galaxy nexus to galaxy s2? Εχει πιο αργο επεξεργαστη κτλπ αλλα δεν παιρνει sd με αποτελεσμα να φορτονονται ολα πιο γρηγορα..προφανως σημπεριλαμβανετε το κερδος αλλα δεν ειναι απαρετιτα αρνιτικο καθως κανει τις συσκευες μας πολυ πιο γρηγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα specs ειναι τρομερα και οσοι ξερουν απο τους exynos θα καταλαβαινουν οτι τετοια αναλυση την υποστηριζουν για την πλακα τους.... Εαν και ειμαι λατρης των android λογω του οτι εχει απεριοριστες δυνατοτητες, βλεποντας τα W8 RT εχω αμφιβολιες εαν πλεον τα android εχουν λογο υπαρξης... Δηλαδη δεν ειχα εμπιστοσυνη στα W8 επειδη πιστευα οτι θα εχουν ανεπαρκες app store και ασυμβατοτητες. Μετα την παρουσιαση ομως ειδα οτι εχουν κανει παρα πολυ καλη δουλεια και αφου θα συνδεονται out-of-the-box με ολες τις ηδη υπαρχουσες συσκευες σχεδον τα "ερωτευτηκα". Τι πιστευετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η μη επεκτάσιμη μνήμη είναι η πολιτική που πρόκειται να ακολουθήσει η Google. Τα specs είναι από άλλο πλανήτη για την ώρα και αυτό που θέλει η Google είναι να προωθήσει το Play Store της. Γιατί πλέον μιλάμε για μουσική υπηρεσία, υπηρεσία ενοίκιασης/αγοράς ταινιών, κατάστημα βιβλίων και απο πίσω υπάρχει και το Google Drive για την αποθήκευση όλων αυτών. Τώρα αν θα της βγει είναι άλλο θέμα, αλλά αυτή η τακτική μέχρι τώρα δείχνει ότι με μια επιθετική τιμολογιακή πολιτική στη συσκευή πετυχαίνει απόλυτα.

 

Φυσικά θα υπάρξουν και τα άτομα που ούτε θα μείνουν στα 16GB, αλλά ούτε και θα χρησιμοποιήσουν το cloud. Τα mods θα έρθουν πολύ γρήγορα και μια χαρά θα χρησιμοποιούμε φλασάκια και σε αυτό και θα χαιρόμαστε τα specs.

 

Υπ' όψην φυσικά ότι τα win 8 tablets (και ειδικά τα core i) κάνουν εισβολή με πυρηνικές κεφαλές και συναντούν κάποιους που ακόμα βελτιώνουν τα τόξα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπ' όψην φυσικά ότι τα win 8 tablets (και ειδικά τα core i) κάνουν εισβολή με πυρηνικές κεφαλές και συναντούν κάποιους που ακόμα βελτιώνουν τα τόξα τους...

 

 

διορθωση:

Τα Win 8 ΔΕΝ ειναι ταμπλετ επι της ουσιας. Ειναι OS, finger friendly. Οι Core i δεν εχουν τιποτα το ταμπλετ πανω τους.

Μαλλον εννοεις τα Win RT με τις πραγματικές touch εφαρμογες και τα χαρακτηριστικα που πρεπει να συνοδευουν ενα ταμπλετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα εχω να πω. Εκει στην apple απο τοτε που πεθανε ο steve jobs εχουν αρχισει και παιρνουν την κατω βολτα...

Τιμες στο Θεό.

Specs για τον γάιδαρο καβαλα (επιτρεπεται iPad3 να μην μπορει να παιξει αρχεια 1080p ? οταν κινεζικα tabletakia των 100-120€ τα εχουν για πλακα με τις mali400!).

Συνδεσιμοτητα ? Hdmi, Bluetooth.

Επεκτασιμοτητα ? Sdcard slot.

Τι να την κανω την Retina ? οι IPS 1280x800 ειναι μια χαρα!

Δεν μπορει αλλο στην κορυφη, καιρος να παραδωσει το θρονο σε κανεναν αλλο δεν της αξιζει πλεον.

Ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα γινει με τα win tablets περιμενω με ανυπομονησια... (ενταξει προσωπικα το Android δεν μου αρεσει και τοσο δεν παυει ομως να ειναι ενα αρκετα καλο λειτουργικο).

Τωρα για το Nexus το 10αρι τι να πω ? Εχουν ελλειψη σχεδιαστων ? ελεος ας παρουν ενα τηλ εχουμε τοσα παιδια ανεργα εδω στην Ελλαδα που θα μπορουσαν να τους κανουν να τριβουν τα ματια τους. Ειναι πανασχημο!

Η ελλειψη επεκτασιμοτητας ειναι απαραδεκτη.

2,3, πραγματακια να αποθηκευσεις παρα πανω που με το Android το κανεις για πλακα εχεις φουλαρει και σου 'ρχεται να το πατησεις κατω απο τα νευρα σου.

Και απο τιμη ? εδω στην Ελλαδα παλι θα μας πιασουν κοτσο και θα το πουλανε πιο ακριβα οπως παντα αλλωστε...

(συγγνωμη για το μεγαλο post)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 299 ευρω θα παιρνεις αυτο το τερας!

 

Εαν στην Αμερικη κοστιζει ας πουμε 299$, στην αναπτυγμενη Ευρωπη θα εχει 299€ και στο υπαναπτυκτο κρατος (Ελλαδα) θα εχει σε προσφορα μονο 399€. Λιγο πριν την επισημη κυκλοφορια καποια κορακια θα το φερουν στα 499€. Λεφτα εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν στην Αμερικη κοστιζει ας πουμε 299$, στην αναπτυγμενη Ευρωπη θα εχει 299€ και στο υπαναπτυκτο κρατος (Ελλαδα) θα εχει σε προσφορα μονο 399€. Λιγο πριν την επισημη κυκλοφορια καποια κορακια θα το φερουν στα 499€. Λεφτα εχουμε.

Έχουν καταλάβει τι κουφάλες είμαστε .... και νομίζω ότι μας εκμεταλλεύονται, και πολύ καλά κάνουν και εγώ το ίδιο θα έκανα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...