Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ που θα στήσω νέο σύστημα Δευτέρα-Τρίτη τι να κάνω ; Μπορώ να τα κατεβάσω και να τα κάψω σε dvd ή μόνο update γίνεται ?

 

εχεις επιλογη στο τελος (αφου τα κατεβασεις) για το αν θα κανεις εκεινη τη στιγμη install ή θα τα αποθηκευσεις σε USB ή σε iso...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγώ ελαφρώς offtopic; Έχω ένα lenovo Ideapad U350 πως ξέρω οτι είναι συμβατό και έχει drivers απο την camera μέχρι το bluetooth με τα 8;

 

Ένα λινκ για βοήθεια , θα σουτρέξει ένα προγραμματάκι και θα σου πει τι και τι δεν είναι συμβατό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κι εγώ ... θα το δοκιμάσω στο νέο σύστημα , μιας και η μητρική είναι συμβατή & με νέους drivers

 

 

 

Ωραίος ... άντε και με Ελληνικά ...

Ευχαριστώ τον ts

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αρχικά για το Metro UI... http://freebiest.com...ows-8.html δεν ξέρω αν θα βοηθήσει μιας και δεν έχω 8 να δοκιμάσω

 

2ον Ρε παιδιά ας πει κάποιος με 100% σιγουριά. Με τη παραπάνω μέθοδο παίρνει o ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Windows 8 pro 15 ευρά?? Τονίζω το "οποιοσδήποτε" μιας και δεν γίνεται κάπου πιστοποίηση για το πότε πήρες το μηχάνημα. Επίσης το αρχείο που κατεβάζεις είναι ένα Setup ISO, το βάζεις στο boot κάνεις το setup σου κτλ κτλ?

...

 

1) Μακρυα απο iobit, κινεζικη εταιρεια με περιεργο ιστορικο. Πολυ καλη λυση το classic start menu, παιζει αψογα.

2) Αν οχι με 15, τοτε με 30! Ειναι μεγαλος ο πειρασμος για τα 15 αλλα κανεις δεν εγγυαται τι θα γινει στο μελλον για οσους ακολουθησουν την παρανομη διαδικασια. Για το iso βλεπε παρακατω.

 

Εγώ που θα στήσω νέο σύστημα Δευτέρα-Τρίτη τι να κάνω ; Μπορώ να τα κατεβάσω και να τα κάψω σε dvd ή μόνο update γίνεται ?

 

εχεις επιλογη στο τελος (αφου τα κατεβασεις) για το αν θα κανεις εκεινη τη στιγμη install ή θα τα αποθηκευσεις σε USB ή σε iso... :)

 

Δεν δινει την επιλογη για dvd παντα, εχω αγορασει 3 (και εγκαταστησει 1) και στο τριτο δεν υπαρχει η επιλογη!

Ισως να το αλλαξαν τωρα γιατι με το dvd εκανα clean install κατι που δεν τους συμφερει.

 

Τελικα τ αγορασα απ το windows 8 upgrade assistant me 29€ και κατεβαινουν. Το Windows media center θα το παρω δωρεαν?

 

Ναι.

 

παντως αν και δηθεν update εκδοση, γινεται μια χαρα clean install.

H microsoft χαριζει το νεο της λειτουργικο.

 

Ειναι τεραστιο θεμα...το ζουμι ειναι οτι η microsoft χαριζει κυριολεκτικα το νεο λειτουργικο για να μαθουν τα εκατομμυρια χρηστες το metro UI και το windows store, ωστε στο επομενο tablet ή κινητο να πανε ετοιμοι σε windows. Στοχευει να χτυπησει την google και την apple, οι απολυτοι κερδισμενοι σημερα, ειμαστε εμεις οι καταναλωτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να τα πάρω τώρα, να τα αποθηκεύσω και να τα περάσω στον υπολογιστή που σκοπεύω να κάνω σύντομα?

 

Οχι παντα, βλεπε παραπανω, δεν εβγαλε την επιλογη σε ενα μηχανημα με γνησια xp και αγορα κανονικου πακετου των 30, πολυ περιεργο γιατι οπως ειπα ηταν η 3η αγορα κ στα προηγουμενα ειχε βγαλει κανονικα (ενα των 15 κ ενα των 30). Ισως το αλλαξαν τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...