Προς το περιεχόμενο

ICOO D70PROII DualCore 7" HD Android 4.1 $88.34 (με coupon)


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ελεγα να περιμενετε να μαθετε περισσοτερα γι'αυτο γιατι υπαρχουν σοβαρα θεματα, οπως στο link που αναφερει ο timekeeper παραπανω οπου λενε:

 

"does anyone know hwo to improve the wifi on the d70 pro..ive just bought 20,rooted them all(removed hosts file) and even standing 3 ft away from router,it maxes out at 150kps(!!)..

Anyway,just a small wanring to anyone thinking of buying this...great hardware,let down by dreadful battery lfie and equally bad wifi...such a shame...sad.gif"

 

"i have also read from russian forums that if you open the tablet on the battery it says 2500mah

you may want to check that becouse that is the only explanation of very low battery life"

 

"y...they're all this bad(wifi wise)..ive sold 10 on ###########,and im expecting 50% returns,at least(and i wouldn't blame them :( )

 

The battery figures..as it takes under 2 hours to fully charge(and that's via usb!)...i should have read the warning signs i guess,its basically a cube u30gt shrunk down to 7 inch...the cube has 8000mah battery,this thing will have as you say 2500 (if that)...result...oh dear...

 

BTW,don't flash them with the latest frimware from icoo neither(dated 27th october)...it will brick your wifi too (i can testify to this on two counts of now rendered useless tablets!!)..

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι το πιο φτηνό με αυτόν τον επεξεργαστή, 1gb μνήμη και ανάλυση 1024x600. Για μένα το πιο σημαντικό είναι ότι είμαστε πολύ κοντά στο να τρέξει linux σε αυτόν τον επεξεργαστή. Σε αυτή την περίπτωση, νομίζω ότι το θέμα του wifi θα λυθεί με καλύτερους drivers. Η μπαταρία είναι όντως ένα θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράγγειλα και εγώ μόλις από

http://www.tinydeal....5.html?dp=F0103

με 72 ευρό...

 

Αν ξέρει κανείς καμιά custom rom ή κανένα forum που να ασχολήθηκε με αυτό το tablet ας στείλει κανένα Link. Αν όχι το αφήνω ως έχει και απλά του κάνω ένα καθαρισμό μιας και είναι ήδη rooted :D

 

Γράψε εντυπώσεις μόλις το παραλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

USD 85,70 στο dealextreme

περιπου 66 ευρό δηλαδή.

http://dx.com/p/icoo-d70proii-7-capacitive-screen-android-4-1-1-dual-core-tablet-pc-w-tf-wi-fi-hdmi-white-164481?utm_source=dx&utm_medium=edm&utm_campaign=20121206christmas-sale

 

παρέλαβε κανένας που το είχε αγοράσει όταν έσκασε μύτη η προηγούμενη προσφορά να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήρθε σήμερα και μπορώ να πω ότι είναι άψογο!!

 

Στην αρχή που το άνοιξα και δεν είχε σταλιά μπαταρία δε δούλευε τo touch σωστά, αλλά μετά από κανένα λεπτό που φόρτισε λίγο πήγαινε αψεγάδιαστα!!! Οθόνη φοβερή!!! Απόκριση δεν έχω λόγια!!! Παιχνίδια πάνε τέλεια!!!!

 

Μπαταρία που διάβαζα ότι είναι το μείον του δεν ξέρω ακόμα!!! Α και το ηχείο του δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά παράγγειλα tablet και όχι ηχοσύστημα!!! Γενικά είμαι πααααααρα πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν και θα το ξαναέπαιρνα άνετα!!!!

 

Φιλικά Ζάχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθόνη φοβερή!!!

 

Συμφωνω σε ολα οσα ειπες αλλα στην οθονη θα διαφωνησω, αρκετα χαμηλη φωτεινοτητα και πολυ μουντα χρωματα οπως επισης και αρκετο glare, νομιζω πως τη μερα σιγουρα θα χει καποιος προβλημα εξω να δει κατι στην οθονη. Βεβαια στην τιμη αυτη πραγματικα δεν θεωρω θεμα αυτο που αναφερω και συνεχιζω να ειμαι ευχαριστημενος απο την αγορα μου 100%, αλλα πραγματικα, κατα την αποψη μου, τουλαχιστον στο θεμα της οθονης δεν νομιζω να ξεπερναει αυτο που φανταζεστε για ενα ταμπλετ της τιμης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχει γρήγορο επεξεργαστή ,καλό τσιπ γραφικών σε σχέση με το apollo που δίνει το eshop τι λέει?

 

επίσης παιδιά ποιος είναι ο κωδικός για την έκπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψηνω να τσιμπήσω ενα με 32 ευρώ απο dealextreme :) Νομιζω η προσφορα απλως δεν υπάρχει..Αντε να ξεκινήσει και η δευτερη μερα που αγοραζεις 100 δολλαρια και πληρωνεις 50:)

Μεχρι τότε αυτοί που παρέλαβαν να μας πουν αν μπορουν τι παιζει με τι μπαταρία..Market εχει κανονικά μέσα ετσι..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και χρόνια πολλά. Το ταμπετάκι το έχω εδώ και δύο μέρες. Οι εντυπώσεις που μου έχει αφήσει είναι μέτριες καθώς το πρόβλημα του είναι η αυτονομία της μπαταρίας, ειδικά όταν το έχεις με ανοιχτό Wi-Fi δεν κρατάει ούτε μισή ώρα, εύχομαι να διορθωθεί ίσως με κάποια μελλοντική αναβάθμιση. Κατά τα άλλα η οθόνη του μου φαίνεται καλή μάλλον και λόγω ανάλυσης αλλά σίγουρα δεν έχει καλές γωνίες θέασης. Η απόκριση στο touch ειναι καλή, γενικά είναι γρήγορο σε άνοιγμα εφαρμογών, Android market (Google play) υποστηρίζει, όπως επίσης και ταινίες (mkv) που δοκίμασα τις παίζει κανονικά και με ελληνικούς υπότιτλους χωρίς κολλήματα με το MX Player που κατέβασα από το Google play. Ο ήχος επίσης δεν είναι και τόσο δυνατός όπως προαναφέρθηκε και παραπάνω, το Wi-Fi επίσης δεν είναι και τόσο ισχυρό αλλά αυτά δεν πολυαπασχολούν ιδιαίτερα. Σίγουρα για τα χρήματα του δεν περίμενα και πάρα πολλά πράγματα, αλλά το μόνο που με απασχολεί περισσότερο είναι η αυτονομία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ακουσει για αυτονομια και Wifi..Ο φιλος παραπάνω αναφερει λιγοτερο απο μιση ωρα. Αλλοι σε ξενα φορουμ αναφερουν 1 ωρα και ενα τεταρτο με Wifi και video streaming..Οπότε προφανώς η αυτονομία δεν ειναι καλή αλλά είναι και τι θα σου κατσει (ή ισως πως θα το φορτισεις την πρωτη φορα)..Για το Wifi ο φιλος δεν ανεφερε τιποτα οπότε ίσως να το βελτιωσαν.

Να βγαλουν αλλο firmware για μπαταρια δε το νιομιζω καθως ηδη εχουν βγαλει firmware με Battery fix. Τσεκαρε να δεις μηπως εχεις πολυ παλιο firmware..

Πάντως μπήκα σε σκεψεις τωρα..32 ευρω εχει στο dealextreme αλλα αμα ειναι να φορτιζουμε ολη την ωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...