Προς το περιεχόμενο

ICOO D70PROII DualCore 7" HD Android 4.1 $88.34 (με coupon)


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες βράδυ τέλειωνε η μπαταρία και το άφησα. Σήμερα ΔΕΝ φορτίζει, παρά μόνο αστραπιαία ανοίγει η οθόνη και κλείνει αυτόματα μετά.

Δοκίμασα από USB ,δοκίμασα από φορτιστή , τιποτε .....

Καμιά ιδέα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φίλε μου το ταμπλετ έχει θέμα όταν τελειώνει η μπαταρία ,ένας φίλος από εδώ λέει να το ανοίξεις και να δοκιμάσεις να φορτίσεις την μπαταρία μόνη της...θα ψάξω να δω αν θα βρω το ποστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανοιξα αλλά η μπαταρία ειναι συνδεδεμένη με καλώδια (κόκκινο-μαύρο) πάνω στην πλακέτα του ταμπλετ, δεν βγαινει ...

Αν βρεις κάτι σου είμαι υπόχρεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες βράδυ τέλειωνε η μπαταρία και το άφησα. Σήμερα ΔΕΝ φορτίζει, παρά μόνο αστραπιαία ανοίγει η οθόνη και κλείνει αυτόματα μετά.

Δοκίμασα από USB ,δοκίμασα από φορτιστή , τιποτε .....

Καμιά ιδέα ???

 

Περίεργο, εγώ προσπαθώ να το αποφορτίσω όσο πιο πολύ γίνεται, πριν από κάθε φόρτιση. Κλείνει από μπαταρία και το ανοίγω άλλες 3 φορές (για κάποιο λόγο δείχνει πως έχει 15 - 12 8% περίπου κάθε φορά) πριν το βάλω για φόρτιση. χμ δεν ξέρω αν μπορεί να φορτίσει σε flash mode η συσκευή (reset και Vol+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες βράδυ τέλειωνε η μπαταρία και το άφησα. Σήμερα ΔΕΝ φορτίζει, παρά μόνο αστραπιαία ανοίγει η οθόνη και κλείνει αυτόματα μετά.

Δοκίμασα από USB ,δοκίμασα από φορτιστή , τιποτε .....

Καμιά ιδέα ???

Εχεί αναφερθεί και σε άλλα κινεζοταμπετ αυτό.

Αφου το άνοιξες ,με ένα κολλητήρι βγάλε τον ένα πόλο της μπαταρίας ,παρα μερικες φορές power on να αποφορτιστει από πιθανά ρέυματα και ξανασύνδεσε τον πόλο με το κολλητήρι.

Μέτα κάνεις τα γνωστά...τάματα ,προσευχές κλπ να δουλέυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 24 ώρες μετά και αφού δοκίμασα όλους τους φορτιστές που είχαν συγγενείς και φίλοι το tablet δεν έλεγε να '' πάρει μπροστά''.

Στην αρχή δεν ανταποκρινόταν καθόλου .Mετά από ώρες φόρτισης χωρίς καμία ένδειξη '' ζωής''  , μια ελπίδα ανάκαμψης εμφανίστηκε στον ορίζοντα.

Άρχισε να αναβοσβήνει περιοδικά με αργό ρυθμό χωρίς όμως να δείχνει οτι φορτίζει .

 

Αποκαμωμένος από την προσπάθεια ανάνηψης του ασιάτη ασθενή ,παραδόθηκα μετά τα μεσάνυχτα στην αγκαλιά του Μορφέα ,αφήνοντας το ταμπλετ στην εντατική. ( αναβόσβηνε συνδεδεμένο στην πρίζα όλη νύχτα χαρίζοντας στον σκοτεινό χώρο την περιοδική λάμψη της οθόνης του).

 

Το ξυπνητήρι με διέκοψε από ένα ευχάριστο όνειρο (ήμουνα σε κινέζικα μπουζούκια και έσπαγα ταμπλετ στην πίστα για χάρη της ασιάτισσας τραγουδίστριας) .

Τρέχοντας προς την πρίζα με ανυπομονησία αντίκρισα τον ασθενή-τάμπλετ μαύρο ,χωρίς να αναβοσβήνει .

Παρέδωσε πνεύμα μάλλον ,σκέφτηκα και  τον πήρα μαζί μου στο γραφείο για μια τελευταία προσπάθεια με τον απινιδωτη (κολλητήρι).

Πριν κάνω οτιδήποτε άλλο τον έβαλα μια τελευταία φορά στη μπρίζα και ω του θαύματος , μετά από 5-6 αναβοσβησίματα της οθόνης άρχισε να φορτίζει !

 

Η φόρτιση έχει φτάσει πλέον στο 73% και ο κινέζος είναι πλήρως λειτουργικός και πάλι .(μέχρι νεωτέρας...)

 

Καλημέρα και προσοχή : Για να μην φορτιστεί το νευρικό σας σύστημα , MHN TON ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  (ήμουνα σε κινέζικα μπουζούκια και έσπαγα ταμπλετ στην πίστα για χάρη της ασιάτισσας τραγουδίστριας) .

 

Χαχααχαχ!

 

Παλι καλα δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανοιξα αλλά η μπαταρία ειναι συνδεδεμένη με καλώδια (κόκκινο-μαύρο) πάνω στην πλακέτα του ταμπλετ, δεν βγαινει ...

Αν βρεις κάτι σου είμαι υπόχρεος.

Σε περίπτωση που στο ξανακάνει , κρατάς το reset πατημένο για 30'' ενώ το έχεις στο φορτιστή , και ξεκολάει
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά μια βοήθεια κανένας πως να βάλω custom rom?

 

Τουλάχιστον πείτε μου πως να εγκαταστήσω το τελευταίο firmware..

 

Εμένα δεν μου δουλεύει το κόλπο με volume + and reset

Επεξ/σία από sintalkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά και reset που έκανα δεν φορτίζει...

θα πρέπει να το ανοίξω να "ξεκολλήσω" τον πόλο της μπαταρίας κτλ που αναφέρονται παραπάνω.. ελπίζω να φορτίσει κάποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...