Προς το περιεχόμενο

Samsung s3


CoOliO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους..Ένας φίλος μου έφερε το αναφερόμενο κινητό από Αμερική..Πάω λοιπόν από τις ρυθμίσεις να βάλω ελληνικά και βλέπω πως δεν έχει..Κάνω 1 αναβάθμιση μέσω kies και πάλι τίποτα..Πως μπορώ να έχω ελληνικά στο κινητό?Επίσης δεν χωράει κανονική κάρτα sim μέσα τι κάνω γι αυτό?Χρειάζομαι κάτι άλλο για να λειτουργήσει το κινητό εδώ Ελλάδα???Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την sim νομιζω παιρνει πιο μικρη.καποιοι νομιζω κοβουν την sim για να χωρεσει για να μην πληρωσουν για νεα sim.για την αναβαθμιση λογικα κατεβαζει την πιο νεα εκδοση του firmware που υπαρχει ηδη μεσα που δνε εχει ελληνικα αφου ειναι αμερικανικο οποτε θα χρειαστει αλλο firmware Ισως.ας απαντησουν οι Πιο experts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα s3 παίρνουν πιο μικρή sim ναι.Μπορείς να την κόψεις μόνος σου η να πας στον πάροχο να στην κόψει αυτός,αν δεν είσαι σίγουρος πως να το κάνεις.

 

Tώρα για τη γλώσσα...αν εννοείς τα menu κλπ τότε πρέπει να κάνεις root στο τηλέφωνο σίγουρα αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.Στο forum των XDA πρέπει να έχει infos.

Άν θες να αλλάξεις τη γλώσσα του keyboard αυτό είναι εύκολο κ μπορείς να το κάνεις με διάφορα applications(swiftkey,go keyboard,slideIT keyboard κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να κατεβασεις απο το market το MoreLocale 2 και σου μετατρεπει το μενου στα ελληνικα λογικα

 

(το εχω κανει με 2 ξενα κινητα)

 

οσο για sms εχει πολλα προγραμματακια στα ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...