Προς το περιεχόμενο

LG Nexus 4 smartphone και Nexus 10 tablet επίσημα από τη Google


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

ρε BillDanos νησάφι πια...απλά νησάφι.Όχι που δεν θα βρισκες κάτι να κράξεις...

 

Καταρχήν δεν είναι έτσι το κράξιμο!

 

Πάλι δεν με κατάλαβες όμως! Προφανώς και μου αρέσει που έχει γυαλί στο πίσω μέρος (και μάλιστα με εφέ ολογραμμάτων κλπ) και ακόμη πιο προφανώς προσκυνώ για την τιμή του σε σχέση με τα specs!

 

Τα έγραψα όλα αυτά μόνο και μόνο για να καταλάβετε μερικοί πως είναι να γράφει ο καθένας αστείες δικαιολογίες ως αρνητικό κλπ κλπ. Και αναφέρομαι σε σχόλια του στυλ "μα είναι δυνατόν να έχει γυαλί πίσω?", "είναι δυνατόν να μην έχει micro sd?" κλπ κλπ (σου θυμίζουν κάτι?)

 

Και αν θες την πραγματική μου γνώμη τώρα για το nexus θα σου πω πως έχει πολύ καλή εμφάνιση και σχεδίαση, είναι "τούμπανο" από πλευράς specs και έχει απίστευτη τιμή! Έχει όμως και android που προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. Δηλαδή θα ήθελα να το πάρω, να παίξω λίγο μαζί του αλλά όχι να το κρατήσω σαν το βασικό μου smartphone.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχήν δεν είναι έτσι το κράξιμο!

 

Πάλι δεν με κατάλαβες όμως! Προφανώς και μου αρέσει που έχει γυαλί στο πίσω μέρος (και μάλιστα με εφέ ολογραμμάτων κλπ) και ακόμη πιο προφανώς προσκυνώ για την τιμή του σε σχέση με τα specs!

 

Τα έγραψα όλα αυτά μόνο και μόνο για να καταλάβετε μερικοί πως είναι να γράφει ο καθένας αστείες δικαιολογίες ως αρνητικό κλπ κλπ. Και αναφέρομαι σε σχόλια του στυλ "μα είναι δυνατόν να έχει γυαλί πίσω?", "είναι δυνατόν να μην έχει micro sd?" κλπ κλπ (σου θυμίζουν κάτι?)

 

Και αν θες την πραγματική μου γνώμη τώρα για το nexus θα σου πω πως έχει πολύ καλή εμφάνιση και σχεδίαση, είναι "τούμπανο" από πλευράς specs και έχει απίστευτη τιμή! Έχει όμως και android που προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. Δηλαδή θα ήθελα να το πάρω, να παίξω λίγο μαζί του αλλά όχι να το κρατήσω σαν το βασικό μου smartphone.

 

:P

 

Χμ,άσε με να θυμηθώ αστείες δικαιολογίες.Death Grip,Ios Maps,Γρατζουνιές,purple flare,MMS.

Ναι,για το sd slot,radio δυστυχώς μου θυμίζει κάτι galaxy nexus,hox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπάρε και ρώτα τί ισχύει για αγορές εντός Ευρωπαϊκής ένωσης.

 

Αν δεν εχει εισαχθει απο την Lg Hellas δεν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα...Αυτο ακριβως μου ειπαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χμ,άσε με να θυμηθώ αστείες δικαιολογίες.Death Grip,Ios Maps,Γρατζουνιές,purple flare,MMS.

Ναι,για το sd slot,radio δυστυχώς μου θυμίζει κάτι galaxy nexus,hox...

 

Τώρα μιλάς σωστά! Αυτό ακριβώς εννούσα! :P

 

η μπαταρια ειναι καπως ψοφια...?

:unsure:

 

Στα πρώτα reviews δεν είδα κατί πολύ κακό. Νορμαλ καταστάσεις όπως στα περισσότερα smartphones (1μέρα με νορμαλ χρήση εως 2 χωρίς πολλά data, games κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν εχει εισαχθει απο την Lg Hellas δεν ισχυει η εγγυηση στην Ελλαδα...Αυτο ακριβως μου ειπαν!

 

Υπεράνω νομου η lg... ΔΝΤ

Θα την φανε την καταγγελία και θα στρώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στην LG του είπαν το αυτονόητο. Όσο δεν έχει γίνει εισαγωγή του κινητού απο το ελληνικό τμήμα της εκάστοτε εταιρείας, δεν θα έχετε και εγγυηση που σας καλύπτει...

 

Όταν με το καλό έρθει το nexus 4 και επίσημα στην Ελλάδα, τότε θα σας καλύπτει η πανευρωπαική εγγύηση.

 

Ο νόμος λέει ότι σας καλύπτει η εγγύηση για ηλεκτρονική συσκευή που αγοράσατε εντός της ευρωπαικής ένωσης αρκεί να έχει κυκλοφορήσει η συγκεκριμένη συσκευή επίσημα και στην χώρα σας. so simple.

 

προσωπικά το ψήνω άσχημα να είναι η επόμενη συσκευή μου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στην LG του είπαν το αυτονόητο. Όσο δεν έχει γίνει εισαγωγή του κινητού απο το ελληνικό τμήμα της εκάστοτε εταιρείας' date=' δεν θα έχετε και εγγυηση που σας καλύπτει...

 

Όταν με το καλό έρθει το nexus 4 και επίσημα στην Ελλάδα, τότε θα σας καλύπτει η πανευρωπαική εγγύηση.

 

Ο νόμος λέει ότι σας καλύπτει η εγγύηση για ηλεκτρονική συσκευή που αγοράσατε εντός της ευρωπαικής ένωσης αρκεί να έχει κυκλοφορήσει η συγκεκριμένη συσκευή επίσημα και στην χώρα σας. so simple.

 

προσωπικά το ψήνω άσχημα να είναι η επόμενη συσκευή μου..[/quote']

 

Γιατί αυτονόητο ? Στη samsung τουλάχιστον ξέρω ότι σίγουρα ισχύει πανευρωπαϊκή εγγύηση

 

Edit άκυρο , ξαναδιάβασα καλύτερα το ποστ σου

 

Η τιμή του πάντως και τσιμπημένη να είναι θα κατρακυλήσει.. κάντε υπομονή

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε και αυτό: http://thenextweb.co...s-retail-price/

προβλέπω να γίνεται της τατανας το κάγκελο από κάθε άποψη!! και από το πόσο θα πωλείται σε κάθε χώρα το κινητό, και το πόσο θα κοστίζουν τα κινητά πλέον ανεξαρτήτου κατασκευαστή, και και και...

 

Όλα αυτά με την προυπόθεση η google να κρατήσει την επιθετική τιμολογιακή της πολιτική και στα επόμενα προϊόντα που θα κυκλοφορήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, δεν θέλω αηδίες. Εγώ το έχω κλείσει στο κεφάλι μου. Ακου δεν έρχεται, δεν έχει εγγύηση ή κάνει 600. Κομμένα αυτά. Μου τάξατε, το θέλω τώρα.

Πως μπορεί η lg να το δίνει 600 δεν κατάλαβα.

Ποιός ηλίθιος θα το πάρει απο αυτούς; Εκτός και αν είναι μόνο για περιθωριακές χώρες σαν τη δική μας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο wired γράφει αυτό

 

"I took a set of keys, a fork and a pocket knife to the front and back glass panels of the Nexus 4 and couldn’t get a scratch to show up anywhere. I also slipped and dropped the phone while pulling it out of my pocket this week, and it showed no signs of my fumble."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Γι αυτο κ θα το παρουμε απο εξωτερικο!

 

Sent From Galaxy Nexus For Insomnia App

 

Μα αυτό λέμε! Αν ισχύουν όσα διαβάζουμε τελευταία, κανένας στο εξωτερικό δεν θα το πουλάει στα 299 παρά μόνο η Google μέσω του Playstore (που πρεπει να το αγοράσεις με πιστωτική της συγκεκριμένης χώρας που εχει παρουσία το playstore και με τοπική διεύθυνση αποστολής). Όπως επίσης και οι χρήστες που θα το αγοράσουν απο το playstore, θα το πουλάνε αντίστοιχα ακριβότερα στη συνέχεια, αφου θα βλέπουν πως η LG το δίνει πολύ πιο ακριβά!

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...