Προς το περιεχόμενο

Καταστηματα Εξωτερικου για Online Παραγγελια PC Parts


c0prse_grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια,

 

Αρκετα συχνα βλεπω καποια post που παραθετουν σε site του εξωτερικου για καποια συνθεση κομματιων υπολογιστη.. και σκεφτηκα οτι ισως θα ταν καλο να τα συγκεντρωσουμε αυτα τα site (που στελνουν Ελλαδα) σ'ενα thread ωστε να εχουν ολοι ευκολη προσβαση σε αυτα. Για παραδειγμα πριν λιγες βδομαδες ειχε ενας φιλος προτεινει μια συνθεση απο ενα γερμανικο site που ειχε παρα πολυ καλες τιμες αλλα πλεον δεν μπορω να το βρω πουθενα.

 

επομενως... αν καποιος ξερει τετοια site ας μας πει και αν εχει και προσωπικη εμπειρια απο καποιο απ'αυτα ας την μοιραστει μαζι μας για ακομη πιο ολοκληρωμενη διαμόρφωση αποψης!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να ξερω αν στελνουν ελλαδα....εγω τα χρησιμοποιουσα οταν εμενα αγγλια... scan.co.uk και dabs.co.uk , ειχαν απο τις πιο φθηνες τιμες. απολυτα ευχαριστημενος και απο τα δυο ημουν!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TS.

 

Προφανώς αναφέρεσαι στο Mindfactory.de (εγώ τουλάχιστον είχα βάλει από εκεί μία σύνθεση). Απλά να ξέρεις ότι έχει και μεταφορικά αλλά όχι πολλά

 

Και το Overclockers από Αγγλία στέλνει Ελλάδα αλλά με την λίρα είναι λίγο περίεργα τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardwareversand με paypal ή τραπεζικη καταθεση (τα εχω δοκιμασει και τα δυο) και 20€ μεταφορικα για Ελλαδα (εκτος και αν υπερβεις συγκεκριμενο αριθμο κιλων, π.χ. παρεις κανενα κουτι)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stick it! ^_^

Αμερική-με ο,τι συνοδεύεται περί μεταφορικών αλλά must για overclockers, case modding junkies & οποιονδήποτε αναζητά από κοινά περιφερειακά μέχρι custom made καλώδια, accessories, & ο,τι κατεβάσει το καγκουρομυαλό σας! Ο,τι δεν υπάρχει αλλού, θα το βρείτε εκεί-εγγυημένα.

Άψογη-άμεση εξυπηρέτηση.

Performance-PCs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p680579_BitFenix-Colossus-Big-Tower-ohne-Netzteil-schwarz.html

Αυτο το κουτι ελλαδα με ποσα εξοδα αποστολης θα ερθει μπορει να βγαλει καποιος ακρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mindfacto...il-schwarz.html

Αυτο το κουτι ελλαδα με ποσα εξοδα αποστολης θα ερθει μπορει να βγαλει καποιος ακρη?

 

Αν δεν κάνω λάθος.

 

 

http://www.mindfactory.de/info_center.php/icID/11/popup/true

 

 

Bestellungen ins Ausland

 

Bestellungen aus dem Ausland sind grundsätzlich nur per Vorkasse möglich. Die Versandkosten in EU-Staaten betragen € 29,99 pro Paket, inkl. 19% UST.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια για να μην ανοίγω νέο θέμα για πείτε εμπειρίες από το hardwareversand.de όποιος έχει ψωνίσει..

π.χ

Είναι οκ στους χρόνους παράδοσης που λένε ?

Από την μέρα που κάνεις την κατάθεση σε πόσες μέρες τα στέλνουν ?

Την κατάθεση συμφέρει να την κάνεις από κάποια συγκεκριμένη τράπεζα ?

Έκανε κανείς χρήση εγγύησης ?

και ότι άλλο μπορεί να ενδιαφέρει κ μου διαφεύγει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια για να μην ανοίγω νέο θέμα για πείτε εμπειρίες από το hardwareversand.de όποιος έχει ψωνίσει..

π.χ

Είναι οκ στους χρόνους παράδοσης που λένε ?

Από την μέρα που κάνεις την κατάθεση σε πόσες μέρες τα στέλνουν ?

Την κατάθεση συμφέρει να την κάνεις από κάποια συγκεκριμένη τράπεζα ?

Έκανε κανείς χρήση εγγύησης ?

και ότι άλλο μπορεί να ενδιαφέρει κ μου διαφεύγει.

Ευχαριστώ.

Αν και ειμαι Κρητη που σημαινει 1-3 μερες extra (δεν εχουμε καταστημα UPS εδω), εγω οποτε εκανα παραγγελια μετα απο 8-9 μερες την ειχα (δε μιλαω για εργασιμες).

Εχω πληρωσει και με Paypal και με καταθεση. Στο paypal γινονται ολα κατευθειαν και δωρεαν. Σε καταθεση σε τραπεζα που εκανα πηρε αλλη μια μερα για "δουν" την πληρωμη. Αυτο εγινε σε υποκαταστημα της Εθνικης και χρεωνεσαι ενα extra ποσο (κοντα στα 10€ αν θυμαμαι καλα) για το εμβασμα.

 

Αν μπορεις παντως κανε τη συναλλαγη σου μεσω paypal, ή e-banking που ειναι δωρεαν. Και οσες φορες εχω αγορασει κατι εχω βαλει και ασφαλεια μεσω Trusted Shops. Σε χρεωνει 3-4€ παραπανω αλλα καλυτερα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

 

Αυτα τα λιγα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mindfacto...il-schwarz.html

Αυτο το κουτι ελλαδα με ποσα εξοδα αποστολης θα ερθει μπορει να βγαλει καποιος ακρη?

Το Amazon έχει δωρεάν αποστοληhttp://www.amazon.co...0&condition=new
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι Κρητη που σημαινει 1-3 μερες extra (δεν εχουμε καταστημα UPS εδω), εγω οποτε εκανα παραγγελια μετα απο 8-9 μερες την ειχα (δε μιλαω για εργασιμες).

Εχω πληρωσει και με Paypal και με καταθεση. Στο paypal γινονται ολα κατευθειαν και δωρεαν. Σε καταθεση σε τραπεζα που εκανα πηρε αλλη μια μερα για "δουν" την πληρωμη. Αυτο εγινε σε υποκαταστημα της Εθνικης και χρεωνεσαι ενα extra ποσο (κοντα στα 10€ αν θυμαμαι καλα) για το εμβασμα.

 

Αν μπορεις παντως κανε τη συναλλαγη σου μεσω paypal, ή e-banking που ειναι δωρεαν. Και οσες φορες εχω αγορασει κατι εχω βαλει και ασφαλεια μεσω Trusted Shops. Σε χρεωνει 3-4€ παραπανω αλλα καλυτερα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

 

Αυτα τα λιγα...

Λοιπόν για την Ιστορία.. Έκανα μια παραγγελία από αυτό το κατάστημα,όλα ήταν υπέροχα κ διαθέσιμα έκανα και μια αλλαγή σε ένα προϊόν που έκανα λάθος και η επικοινωνία ήταν φυσιολογική μέσω email.Όταν πήγα να πληρώσω είχε 3% αν θυμάμαι καλά για πληρωμή μέσω pay-pal και την στιγμή της επιλογής στον τρόπο πληρωμής δεν ξέρω αν ήταν προσωρινό η όχι δεν υπήρχε καν η επιλογή του pay pal. Έτσι ακολούθησα τον δρόμο του εμβάσματος μέσω του eBanking της Εθνικής.Έκανα κ την ασφάλεια του Trusted Shops που και εσύ με συμβούλεψες,και εγώ βρήκα απόλυτα λογικό.

Αφού άφησα να περάσουν 24 ώρες τους ζήτησα ενημέρωση επισυνάπτοντας και την απόδειξη του εμβάσματος αν λάβανε τα χρήματα και σε πια κατάσταση είναι η εξέλιξη της παραγγελίας μου..Οι τύποι είναι λίγο άφαντοι περίεργο για Γερμανική φιλοσοφία και δεν έχω καμιά απολύτως απάντηση - ενημέρωση ούτε σε απαντητικό email αλλά ούτε μέσω της σελίδας τους κάποια εξέλιξη της όλης Ιστορίας.Ελπίζω να μην είναι η αρχή μιας ταλαιπωρίας αυτό,αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτή η αντιμετώπιση έχει αρχίσει να μ'εκνευριζει.. Θα περιμένω ως αύριο μια απάντηση αλλιώς θα προσπαθήσω να έρθω σε τηλεφωνική επικοινωνία μέσω μιας γερμανόφωνης φίλης μου και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...