Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Τέσσερα εκατομμύρια αναβαθμίσεις σε 3 ημέρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάλι με την Microsoft τα βάζουν όλοι αντιθέτως ότι βγάζει η apple είναι πάντα τέλειο δεν υπάρχει γιατί το ένα έτσι γιατί το άλλο αλλιώς όπως άλλωστε και στα κινητά της της apple είναι τελεία των άλλων εταιρειών για πέταμα. ..Έλεος πια σε όποιον αρέσουν αν του αρέσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσωπικά πιστεύω ότι για σχετικά παλιά μηχανάκια με XP (υπάρχουν αρκετά ακόμη ) τα 8αρια είναι μονόδρομος . Τα εγκατέστησα σε παλιό μηχάνημα πενταετίας με 2gb Ram και πάνε μια χαρά .

Άλλο αν μου βγάλανε το λάδι να τα εγκαταστήσω , γιατί ο εξαετίας 320αρης σκληρός δίσκος που είχα ήταν πιο αργός και από την ....ανάπτυξη στην ελλάδα , που όλο έρχεται και όλο στο δρόμο μένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχαμε στην δουλειά 5 pc με vista με που τα έβαλα τα 8 άρχισαν να γκαζώνουν :P.. από 4-6gb ram τώρα τρώνε 2.5-3.5 max... memory management ftw ...

 

άλλο αν με έβριζαν οι υπάλληλοι γιατί δεν ξέραν που πάνε τα 4ρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα τα win8 από 1-2 ώρες μετά που έγιναν διαθέσιμα. Τα δούλευα αραιά και που σε vmware από την πρώτη δοκιμαστική έκδοση.

 

Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ούτε πως θα βρω τον πίνακα ελέγχου, ούτε πως να συνδεθώ στο wifi,ούτε πως να κλείσω το pc και σε κανένα άλλο ΣΟΒΑΡΟ θέμα. Ο νέος file explorer είναι άπαιχτος, με πολλές νέες λειτουργίες που στα 7 και πίσω ψαχνόσουν πως να τα κάνεις. Έχει ενσωματωμένη δυνατότητα για να κάνεις mount τα iso.

Έχει δυνατότητα να κάνεις pause και resume αντιγραφές κτλ. Και πολλά πολλά άλλα.

Όταν χρησιμοποιώ το Metro UI ΞΕΡΩ πως οι εφαρμογές κλείνουν με drag and drop από πάνω έως κάτω στην οθόνη. Πόσο δύσκολο πια είναι αυτό;

Ξέρω πως για να κάνω scroll και να δω τις εφαρμογές στην Start Screen σκρολλάρω με το wheel του ποντικιού και ΟΧΙ με την μπάρα.

Ξέρω πως για να δω ΟΛΕΣ τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει πατάω δεξι κλικ και μετά στο εικονίδιο All Apps.

Και πολλά άλλα, τα οποία δεν πέρασα από κανένα σεμινάριο για να τα μάθω.

Αν θελεις να ανακαλύψεις κάτι νέο, το κάνεις. Αλλιώς, μένεις στη βολή σου και τελείωσε.

Δεν χρειάζεται να παραπονιέται κανένας.

Αυτά.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστα ρε φιλε να αγιασει το στοιμα σου! Πολυ ςραι ατ ειπς και συμφωνω απολυτα!

 

Μια χαρ ειναι τα 8 και πιο γρηγορα και με νες λειτουργιες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολύ διάβασμα απο διάφορα forum για τα 8 αποφάσισα και εγώ να κάνω το προηγούμενο ΣΚ μια δοκιμή αναβαθμίζοντας laptop μου (ACER 5920G) στα 8 pro.

Οι εντυπώσεις μου:

- Μπουτάρισμα και κλείσιμο.

Στο boot time κάνουν το trick να ανοίγει γρήγορα το desktop και να φαίνεται responsive αλλα στην πραγματικότητα τα προγράμματα ανοίγουν μετά απο την ίδια ώρα με τα 7.

Στο κλείσιμο ναι κάνει shutdown πιο γρήγορα.

- Περιβάλλον. Απίστευτα κουραστικό το Metro για χρήση mouse ή touchpad. Τα apps με μια γρήγορη ματιά δεν προσφέρουν προς το παρόν κάτι περισσότερο απο τα widgets των προηγούμενων λειτουργικών. Μένει να δούμε σε βάθος χρόνου αν μπορούν οι devs και αν θέλουν να κάνουν κάτι χρήσιμο με αυτό το περιβάλλον.

Αισθητικά το metro δεν μου αρέσει. Προτιμώ το deskop μου με τα ταχτοποιμένα - ομαδοποιημένα εικονίδια μου, το αγαπημένο μου wallpaper και όσα στοιχειώδη widgets χρειάζομαι.

Το παλιό desktop περιβάλλον (7 and older) φαίνεται σαν κρασαρισμένα windows χωρίς το Start button.

Ένα Start με τα εγκατεστημένα προγράμματα μόνο θα έσωζε τις άσχημες εντυπώσεις.

- Ταχύτητα περιβάλλοντος.

Χακιά της microsoft. Ναι είναι πιο γρήγορο αλλα το ίδιο συμβαίνει αν κλείσεις τα εφε στα 7, vista, XP. Τα νέα επίπεδα άχρωμα και άοσμα παράθυρα είναι κάπως γρηγορότερα αλλά μάλλον αυτό συμβαίνει για αυτό το λόγο.

- Ταχύτητα εφαρμογών γενικότερα.

Στα 64bit φαίνεται να έχουν γίνει κάποια optimizations και η αίσθηση μου είναι οτι είναι λίγο ταχύτερα απο τα 7 στην εκτέλεση εντολών. Μένει να φανεί σε βάθος χρόνου όταν θα μαζέψουν σκουπίδια στο δίσκο.

- Συμβατότητα με drivers.

Σε γενικές γραμμές δουλέψαν τα περισσότερα. Αποτυχε το power management το οποίο προερχόταν απο τα vista και με πολύ κόπο το είχα καταφέρει να τρέξει στα 7. Στα 8 δεν ήθελε...

 

Το συμπέρασμά μου.

Θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ τα 7. Δεν βλέπω το λόγο να πάω στα 8 μέχρι να αποκτήσω ένα σύγχρονο υπολογιστή υβδρίδιο desktop-tablet ή να αντικατασταθεί το mouse ως χειριστήριο οπότε και θα γίνει πιο εύχρηστο το metro. Όλες οι υπόλοιπες βελτιωσεις θα μπορούσαν απλά να λέγονται Win 7 SP2 και θα περιμένω για αυτό για να τις δώ εφόσον η microsoft είναι υποχρεωμένη να συνεχίσει να στηρίζει τα windows 7.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσες....; :P

 

Δεν χρειαζόταν ξέρεις το spoiler :P

 

-----

 

α. Ναι εμετός, σχεδιαστικά, χρηστικά, λειτουργικά, αισθητικά. Δικαίωμα μου είναι να εκφέρω την προσωπική μου άποψη, ακόμα και αν δεν σου αρέσει :)

 

β. Και επειδή η M$, μια πολυεθνική ΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΗ εταιρεία ξεκίνησε μια "μόδα" του να μπλέκει την βούρτσα με την $#442$@#$@@, πάει να πει ότι ο υπόλοιπος κόσμος θα πρέπει σώνει και καλά να την υιοθετήσει; Θα πρέπει σώνει και καλά επειδή η Microsoft σου ξεκίνησε μια εμετική ενοποίηση 2 διαφορετικών κόσμων, θα πρέπει εγώ να την ακολουθήσω και υιοθετήσω σαν πρόβατο; Όχι, ευχαριστώ... Την τσέπη μου, τις συνήθειες και τα γούστα που έχω, τα ορίζω εγώ, όχι βρώμικες διαπλεκόμενες πολυεθνικές...

 

γ. Δεν εθελοτυφλεί κανείς. Η Microsoft σου, ενοποιεί 2 διαφορετικούς κόσμους. Τον ΚΟΣΜΟ του Desktop και τον ΚΟΣΜΟ του Mobile Computing. Εκτός και αν δεν γνωρίζεις ότι άλλες ανάγκες, χαρακτηριστικά και γνωρίσματα υπάρχουν στο Desktop και άλλες στο Mobile. Εαν δεν μπορείς να εντοπίσεις τις χαώδεις διαφορές που υπάρχουν, συγνώμη ειλικρινά αλλά δεν είναι δικό μου το πρόβλημα. Κάνει ότι κάνει επειδή είναι μονοπωλιακή με ισχυρό μερίδιο αγοράς. Καλό η κακό δεν το κρίνω, και δεν είναι το ζητούμενο του παρόντος νήματος. Δεν είμαι ούτε πιτσιρίκος, ούτε έφηβος, ούτε μωρό όπως θα ήθελες... Μια επίσκεψη στο προφιλ μου θα στο δείξει. (ούτε αυτό θα έκανες νομίζω :P)

 

δ. Είμαι ΝΟΜΙΜΟΣ χρήστης της Microsoft από τα Windows 3.1. Eίμαι χρήστης Linux από την πρώτη φορά που έβγαλε η διανομή η Red Hat και έχω χρησιμοποιήσει εκατοντάδες διανομές. Γνωρίζω από νέες ιδέες και τις επικροτώ όταν κατά την προσωπική μου κρίση υπάρχουν. Θέλω νέες ιδέες και νέα πράγματα. Αλίμονο και αν κάποιος δεν θέλει. Δεν γίνεται όμως όλοι να κρίνουμε ομοιόμορφα όταν κάθε νέα κυκλοφορία λειτουργικού συστήματος είναι έτοιμη για χρήση. Εδώ μπαίνει και ο ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ για την τελική κρίση ενός προϊόντος. Η τον ξεχνάς και αυτόν τον παράγοντα και τον κάνεις γαργάρα; Γούστο μου είναι, και δόξα το θεό, ΓΟΥΣΤΑ υπάρχουν σε κάθε άνθρωπο στον πλανήτη. Θα υπήρχε μεγάλο πρόβλημα αν δεν υπήρχαν διαφορετικά γούστα, διαφορετικά μέτρα και σταθμά σε κάθε έναν άνθρωπο σε όλο τον κόσμο.

 

ε. Τα windows 8 τα εγκατέστησα σε ξεχωριστό spare μηχάνημα (σε καλό μηχάνημα by the way) που είχα, από την πρώτη milestone μέχρι τώρα. (Και εξακολουθώ να την έχω εγκατεστημένη --> την RTM). Έμαθα να χρησιμοποιώ το metro, και οτιδήποτε καινούριο και νέο προσφέρει η νέα έκδοση των windows. Οπότε ΑΚΥΡΟ φιλαράκο, έχω χρησιμοποιήσει τα windows 8 όσο δεν πάει, και ξέρω πολλά πραγματάκια, που πιθανόν και εσύ ο ίδιος να μην έχεις ανακαλύψει... (από tweaks, μέχρι και διάφορες νέες ρυθμίσεις σε νέες λειτουργίες στα win 8 που δεν περικλείονται μόνο στο metro.)

 

στ. Εαν ενδιαφερόμουν να "μάθω" δεν θα πήγαινα και "σχολείο" σχετικά με το αντικείμενο μου, αλλά και δεν θα χρησιμοποιούσα υπολογιστές, η ακόμα ακόμα θα είχα μείνει "αδύνατος" στην γνώση μου για τους υπολογιστές, το τι συμβαίνει πίσω από ένα κλικ, το πως χρησιμοποιώ ένα λειτουργικό, τι γίνεται πίσω από ένα λειτουργικό κ.α , ούτε θα σχεδίαζα ιστοσελίδες. Μπορείς να την πεις σε άλλον, όχι σε εμένα. Διαλέγεις λάθος τρόπο να αντιπαραβάλεις την άποψη σου, μην ελέγχοντας το τι λες. Προσβάλεις, την λες σε άλλον προσωπικά, επειδή απλά ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ. Προσβάλεις τον άλλο χωρίς να ξέρεις ποιος είναι, τι ξέρει κτλ κτλ.

 

ζ. Μετά από αρκετό καιρό χρήσης και συμβίωσης με το λειτουργικό αυτό, κατέληξα στην προσωπική μου άποψη. Δεν κράζω για να κράζω όπως υποστηρίζεις, αλλά κράζω, αφού έχω... "ξεσ$!!$!#$!#στει" να το χρησιμοποιώ σαν κύριο λειτουργικό, από την εποχή των πρώτων Milestone (αλήθεια γνωρίζεις τι είναι milestone; :P --> http://en.wikipedia....ease_life_cycle). Κατέληξα στην άποψη που έχω, που είναι δική μου, είναι προσωπική, και εκφράζει μόνο εμένα. Από τον καιρό χρήσης των Windows 8, έβλεπα στον υπόλοιπο πλανήτη, κριτικές, σχετικά με τα νέα windows, από απλούς χρήστες και επαγγελματίες, ως και μεγάλα στελέχη εταιριών. Υπήρχε/υπάρχει ένα μεγάλο ρεύμα αντιπάθειας, δυσανασχέτησης, αρνητικότητας σχετικά με τα metro η γενικά τα windows 8. Ούτε είμαι τρελός, ούτε λέω ΟΤΙ ΘΕΛΩ. Ακόμα εδώ στην ελλάδα, κάνε μια μικρή, σύντομη ερεύνα σχετικά με τα windows 8 σε ελληνικά forums και blogs. Θα δεις ότι υπάρχει μερίδα χρηστών και επαγγελματιών που έχει αρνητικές απόψεις για τα windows 8 και πάνω σε αυτή έλπιζα πως ο κόσμος θα αντιδράσει και θα απαιτήσει από την M$ να μην τους θεωρεί γίδια και χαζούς. Να δώσουν στην ms να καταλάβει πως ο κόσμος έχει τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ λόγο και διαμορφώνει εκείνος το σκηνικό...

 

Φυσικότατα υπάρχει και μεγάλη μερίδα χρηστών που τους αρέσουν τα windows 8. Δεν το κρύβω ούτε κάνω γαργάρα...

 

Ούτε τρελός είμαι, ούτε μια μέρα ξύπνησα και είπα: τα windows 8 είναι εμετός. Το έψαξα, διάβασα, τα χρησιμοποίησα, έκανα τις αναζητήσεις και την προσωπική μου ερεύνα, είδα το τι λένε χρήστες και επαγγελματίες στην ελλάδα και στον κόσμο, και κατέληξα στην άποψη που υποστηρίζω ανάλογα με τις γνώσεις μου και την προσωπικότητα μου (γούστα, τι μου αρέσει τι όχι)

 

Μην βιάζεσαι, και μην επιτίθεσαι σε κάποιον άγνωστο συνομιλητή σου, μιλώντας με προσωπικές "εκφράσεις", επειδή πολύ απλά διαφωνείς... Είναι ανάγωγο και άσχημο να γίνεται...

 

"πεντε μερες χρησης καταλαβα οτι τα win 8 παιζει να ειναι το ποιο ωριμο λειτουργικο"

---

Δεν χρειάζεται απάντηση, τα λέει όλα αυτό που έγραψες :P

 

---

Edit: Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ πως τα Windows 8 διαθέτουν μερικά θετικά features που είναι πολύ όμορφο να υπάρχουν. Δεν είναι όλα μαύρα, δεν τα βλέπω όλα μαύρα...

 

Σημείωση: Ας χρησιμοποιείς τουλάχιστον τελείες και κόμματα στα γραπτά σου... Είναι δύσκολο/κουραστικό στην ανάγνωση....

Προφανως και δεν με καταλαβες...

1)Εγραψα το post απο το Ipad και στα εγραψα ολα σε μια προταση

2)Μπηκα στο προφιλ σου και το 28 χρονων δεν μου λεει κατι και εγω μπορω να πω οτι ειμαι 55 αλλα δεν ειμαι..

3)Σου ειπα εξαρχης μαγκια σου να τα θεωρεις οπως θες ουτε που με νοιαζει απλα σου ειπα ο χαρακτηρισμος εμετικος ειναι βαρυς και ατοπος εχουν υπαρξει και χειροτερα

4)Δεν ξερεις τι χρηση εχω κανει στο λειτουργικο και τι εχω ανακαλυψει και πως το εχω ανακαλυψει οποτε αυτο ειναι ακυρο που λες.

5)Η ms στην ουσια δεν ειναι μονοπωλιο θα επρεπε να το ξερεις αυτο αφου χρησιμοποιησεις απο 3.1 λειτουργικο ηταν καποτε,τωρα απλα δεν υπαρχει ανταγωνιστης που να φτασει το 80%.Το osx?Θελει και μηχανημα δικο του..Τα linux?ασχολιαστο..

6)Προφανως δεν ξερεις οτι το μετρο θα ειναι ενοποιηση του desktop σου με καποιο tablet αν παρεις και με το xbox και το κινητο τωρα αν δεν παρεις τιποτα δικαιωμα σου αλλα δεν θα δεις αυτο το κομματι ποτε..και δεν ειναι μονο αυτο εχει ενα καρο εφαρμογες που ειναι οτι πρεπει και για το desktop και σε ρωτω οταν βγαλει και το surface πως θα τα ενοποιησει απο το desktop χωρις καποια εφετζιδικη κινηση?Ενωσε στην ουσια 2 αποψεις του λειτουργικου για να σου δειξει ποια ειναι η καλυτερη ΛΕΣ να μην ηξερε τι εκανε??

7)Δεν σου κανω προσωπικη επιθεση δεν με νοιαζει το ποιος εισαι η τι κανεις εξαρχης με ενοχλησε η λεξη εμετικη που δεν τεκμηριωσες την αποψη σου και εγραψες ενα post εντελως 15χρονου

8)Δεν περιμενω να καταλαβεις και δεν με νοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρη σημειωση!

Εδω και δυο χρονια,εχω σε ολα μου τα PC/laptops, με win,απενεργοποιημενα ολα τα εφε!

Ειμαι δλδ. μ'αυτο το "αντιαισθητικο" για πολλους,γριζο πλεσιο.

Και ομως μετα τη μεταβαση στα w8,η διαφορα στην ταχυτητα και αποδοση,ηταν κατι παρα πανω απο αισθητη!

Επ'εκει και περα,ο καθενας ας κρινει,με βαση τη δικη του εμπειρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που ρωταμε,καθε φορα το γιατι,ενω ξερουμε οτι δε προκειτε να παρουμε,ποτε,καποια σοβαρη αοαντηση!

Μια χαρά τεκμηριωμένη απάντηση του έδωσα. Δεν σ'αρέσει;

-Έβαλα και σωστό τονισμό στην απάντηση μου, τι σοβαρότερο από αυτό;

 

 

 

ποιο χρήσιμο θα ήταν ένα βιντεάκι με θέμα how cats react with windows 8, ή το ίδιο ουσιαστικό

Μην το βλέπεις έτσι φίλε. Υπάρχει και κόσμος που ξέρει τα πολύ βασικά όσον αφορά τους υπολογιστές, ξέρεις πόσο δύσκολο θα είναι για αυτούς να μάθουν να δουλεύουν τα windows 8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα μηνα θα περασει ψυχιατρος να δει αυτους που τα περασανε.

 

χοχοχοχοχοχο

προς το παρόν θεματάκια με μικρο συμβατότητες τα έβαλα εκτές το απόγεμα και μέχρι το βράδυ 7 πάλι. τα σπάνε σαν λειτουργικό μόλις λυθούν τα θεματάκια ίσως θέματα 1-2 εβδομάδων θα τα ξανά βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τεκμηριωμένη απάντηση του έδωσα. Δεν σ'αρέσει;

-Έβαλα και σωστό τονισμό στην απάντηση μου' date=' τι σοβαρότερο από αυτό;[/quote']

 

Αν ειναι τεκμηριομενη απαντηση,το shut down,ασ'το τοτε,δεν εχει κανενα νοημα να το συζηταμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το βλέπεις έτσι φίλε. Υπάρχει και κόσμος που ξέρει τα πολύ βασικά όσον αφορά τους υπολογιστές, ξέρεις πόσο δύσκολο θα είναι για αυτούς να μάθουν να δουλεύουν τα windows 8;

Γιατι γιαυτους τι ειναι ευκολο ας πουμε τα win7;τα winxp;το mac os;το linux;

Τιποτα ουτε ενα fb δεν ξερουν να κανουν register λοιπον ποιος φταει;Η ms;Θα σου ερθει αυριο μεθαυριο το chrome os στο κεφαλι και εκει θα λες τα αντιθετα ομως.

 

Πες αυτο που θες να πεις και μη το κανεις βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμπερασματα μου:

 

1) Μιλαμε για ενα λειτουργικο που εχει γινει Refine σε ολο το Desktop Environment. Απο τον Task Manager μεχρι το Copy. Το Performance ειναι καλυτερο και δινει την αισθηση οτι ειναι απιστευτα σταθερα. Σε βαθος χρονου δεν ξερω....

 

Επαναλαμβανω αυτο το Link:

http://arstechnica.c...of-windows-8/3/

 

2) Θεωρω οτι τα Metro Apps οπως το Bing Weather ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε ολες τις πλατφορμες.

 

3) Τα Tiles εχουν το πλεονεκτημα οτι προβαλουν πληροφοριες χωρις να ανοιγεις εφαρμογες. Αισθητικα και μενα με χαλαει το Metro. Αν αφησουν ενα πιο Flow Layout και με διαφορετικα μεγεθη Tiles θα στρωσει.

 

4) Το να μαθεις ενα καινουργιο Interface δεν το θεωρω εμμετικο. Εγω προσωπικα με εξαιρεση καποια λιγα πραγματα τα κανω ολα πολυ γρηγορα. Αν ειναι ετσι ποτε δεν επρεπε να παμε στα Windows 95 και να μεναμε στα Windows 3.11 σαν User interface....

 

 

Για την ενωση Desktop και Tablet:

 

Σαν Desktop μετα απο λιγες μερες χρησης θεωρω οτι ειναι και καλυτερο απο τα Windows 7.

 

Σαν Tablet θεωρω οτι επισης κανει αξιοπρεπως την δουλεια του. Μπορει να κανει οτι κανουν και τα αλλα Tablet και μαλιστα ακομα και με Digitizer (Σημειωσεις, Precision κτλ). * Δεν ειμαι κατοχος Windows 8 Tablet αλλα εχω παρει μια αισθηση χρησιμοποιωντας το Splashtop Win8 Testbed

 

Σαν συνολο θεωρω οτι ενα Window Tablet σε ενα αποδεκτο μεγεθος θα καλυπτε ολες μου τις αναγκες. Ο λογος που δεν παιρνω ακομα ειναι οτι εχω Android Tablet και Desktop PC και προς το παρον το αναβαλλω αφου σχετικα ειμαι καλυμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...