Προς το περιεχόμενο

VGA PCI EX Gigabyte GV-R577UD-1GD 5770


asturias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα 'ηθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις για την http://www.gigabyte....77ud-1gd/specs/

___________________________________________________________________________________

1ον. Στο cpu z γιατι η καρτα λέει πως δουλεύει στα 156MHz ο core και στα 300Mhz η μνήμη ενώ ειναι 850 και 4000 αντίστοιχα??

2ον. Με αυτήν την κάρτα έχεις τη δυνατότητα να παιξεις τα πάντα;Προς το παρόν τρέχω AC BROTHERHOOD με φουλ γραφικα και πάει σφαιρα , τι θα γίνει με ενα Battlefield 3??

 

CPU: AMD FX 8120

MOBO: 970A-D3

RAM: XMS 2X2GB @ 1600MHz (θα ακολουθήσει επέκταση)

GPU: VGA PCI EX Gigabyte GV-R577UD-1GD 5770

PSU: CORSAIR CX500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτο που ξερω να σου απαντησω αυτο που παρατηρησες δεν ειναι κατι ανασυχητικο.απλα για λογους οικονομιας η καρτα γραφικων σου ριχνει τους χρονισμους της,και τους επαναφερει στο κανονικο οταν ζοριζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο χαμηλά;και δεν το βλέπω και να σηκώνεται καθόλου...ΟΚ δεν το κοιτάω οταν παιζω αλλά τέσπα απλώς μου κάνει εντύπωση...Φυσικα δεν ανυσιχώ αμα ήταν αληθινό δεν θα έπαιζα τπτ απλώς απο περιεργεια...

 

Βασικά άλλο ήθελα να γράψω...Στο Easy Tune (προγραμμα εύκολου overclocking της μητρικης λέει max frequency της κάρτας γραφικών 1200MHz??Εδω ειναι το θέμα...Δεν υποτείθεται πως θα ήταν 4500??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταχύτητα του πυρήνα είναι 850MHz και της μνήμης (1200x4=)4800MHz σύμφωνα με το link που έδωσες. Οπότε μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Το πόσο καλά θα πάει η κάρτα εξαρτάται απ την ανάλυση της οθόνης και απ την ποιότητα των γραφικών. Γενικά στις υψηλές ρυθμίσεις θα ζορίζεται στα απαιτητικά παιχνίδια αλλά με κάποιες παραχωρήσεις πιστεύω πως είσαι ακόμα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η ανάλυση της οθόνης σου? Σε οτιδήποτε πάνω από 720p θα έχεις πρόβλημα με αυτήν την κάρτα στα απαιτητικά παιχνίδια. Και δεν φταίνε ούτε οι παρατηρήσεις με τα ρολόγια (που σωστά απαντήθηκαν) ούτε τίποτα. Απλά δεν μπορεί.

 

ΥΓ. Απεγκατέστησε easytune και τέτοια εργαλεια. Μόνο πρόβλημα μπορουν να σου δημιουργήσουν. Αν για κάποιο λόγο θες να κάνεις o/c, κάνε το σωστά και σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα δεν ειναι και του πεταματου.Απλα σε καποια απαιτητικα παιχνιδια θα ζοριστει πολυ αν δεν κατεβασεις γραφικα.Αναλογα και την αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η ανάλυση της οθόνης σου? Σε οτιδήποτε πάνω από 720p θα έχεις πρόβλημα με αυτήν την κάρτα στα απαιτητικά παιχνίδια. Και δεν φταίνε ούτε οι παρατηρήσεις με τα ρολόγια (που σωστά απαντήθηκαν) ούτε τίποτα. Απλά δεν μπορεί.

 

ΥΓ. Απεγκατέστησε easytune και τέτοια εργαλεια. Μόνο πρόβλημα μπορουν να σου δημιουργήσουν. Αν για κάποιο λόγο θες να κάνεις o/c, κάνε το σωστά και σοβαρά.

Δεν το χρησιμοποιώ, μονο το έχω γιατι έτσι τσεκαρα πιο εύκολα αν ειναι οκ το OC...19αρα οθόνη έχω φθηνή ήταν αλλά δεν ήθελα τπτ παραπάνω λόγω χώρου...Αμα θέλω τον βάζω μεσα τον υπολογιστή στην τηλεόραση που ειναι πορωση...Έχω την ικανοτητα να ανεβάσω τον πυρηνα της κάρτα γραφικών στα 1GHz , να το κάνω??

 

1366Χ768 η ανάλυση προς το παρόν όλα τα παιζνιδια που τρέχω πάνε σφαιρα, ακομα δεν το έχω δοκιμασει μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι θα δεις πραγματική διαφορά αλλά αν θέλεις να δοκιμάσεις καντο. Αν δεν είσαι σταθερός λογικά θα θέλει να αυξήσεις και την τάση που σημαίνει και αύξηση των θερμοκρασιών οποτε καλό θα ήταν να φτιάξεις και ένα custom profile για τον ανεμιστήρα. Τις μνήμες μην ανεβάσεις πολύ, είναι οι πρώτες που σκάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...