Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode 7 [2015]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον μονο λογο που μπορώ να φανταστώ τον εβραιοΛούκας στεναχωρημένο,είναι η επιτυχία της ταινίας,οι εισπράξεις που έχασε δλδ.

 

Δε νομίζω να είναι Εβραίος. Επίσης, όπως ειπώθηκε νωρίτερα, ο Λούκας έχει ήδη δις και είναι 70+ χρονών, σιγά μην τον νιάζουν τα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οποτε ο νταρθ ειναι πατερας και του λουκ, λεια και χαν? ο χαν εχει αδερφια τα διδυμα ή ειναι απο αλλη μητερα?

 

 

Καλά αφού είσαι άσχετος, τί το ψάχνεις; Δες τις προηγούμενες 6 ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να είναι Εβραίος. Επίσης, όπως ειπώθηκε νωρίτερα, ο Λούκας έχει ήδη δις και είναι 70+ χρονών, σιγά μην τον νιάζουν τα λεφτά.

είναι αλλα ελάχιστη σημασία έχει,το είπα με τη γνωστή-μεταφορική έννοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αφού είσαι άσχετος, τί το ψάχνεις; Δες τις προηγούμενες 6 ταινίες.

Παλι καλα που μου το ειπες. Ειχα σκοπο ετσι και αλλιως να τα παρω με την αναποδη σειρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που μου το ειπες. Ειχα σκοπο ετσι και αλλιως να τα παρω με την αναποδη σειρα 

 

Επίσης να τις δεις στα σουαχίλι, χωρίς υπότιτλους. Θα καταλάβεις περισσότερα έτσι.

 

main-qimg-3ce98d13bfba337e20d2e676c921e0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που μου το ειπες. Ειχα σκοπο ετσι και αλλιως να τα παρω με την αναποδη σειρα 

ως είπα πιο πριν και ως εχω ξαναπεί,ο λουκας εχει μετατρέψει τη σειρά,σε εβραϊκό παραμύθι.

ως εχω ξαναπεί στο φόρουμ και συγκεκριμένο τομέα του,οι Εβραίοι μας εχουν ζαλίσει τις καμπάνες με το κώλο λόμπι τους και έχουν γαμήσει αυτο το πράμα που λέγεται αμερικάνικος κινηματογράφος.

αν σε θίγει ο..."αντισημιτισμός" μου,i couldnt care less.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους έπεισα τη γυναίκα μου να πάει να το δει. Το ιστορικό της: της ψιλοάρεσαν τα παλιά Star Wars (4-6) τα οποία λίγο πολύ αποδέχτηκε με τα ελαττώματά τους (μου αναγνωρίζει ότι μου αρέσουν επειδή τα είδα παιδί, αλλά της ίδιας της ξίνισαν πολλά), βαρέθηκε τη ζωή της / σιχάθηκε με τη σαχλαμάρα των 1-3 και τα τέλειωσε με τα χίλια ζόρια και μόνο για να είναι ενημερωμένη, αλλά αυτό της άρεσε πάρα πολύ! Πρώτη φορά την είδα ενθουσιασμένη με Star Wars (μετά το Knights of the Old Republic βέβαια που, όπως έχουμε πει πολλάκις, είναι παιχνίδι, όχι ταινία)

 

Όσο το συζητούσαμε και ξαναβλέποντας σήμερα κάποιες σκηνές (σε "θολή" έκδοση), και έχοντας αφήσει να περάσει ένα διάστημα ενός μήνα πλέον για να έχουμε και πιο καθαρό μυαλό, ειλικρινά νομίζω ότι είναι η αγαπημένη μου ταινία Star Wars. Όλα όσα συμβαίνουν έχουν πολύ καλές βάσεις και τίποτα δεν τραβάει πολύ ώρα για να κουράζει (όλα έχουν τη σωστή "δοσολογία"), οι διάλογοι είναι σωστοί, το οπτικό μέρος είναι σωστό, οι ερμηνείες είναι σωστές, οι αποφάσεις των χαρακτήρων είναι σωστές, έχει πολύ γέλιο, έχει πολύ καλές δραματικές στιγμές, έχει εξαιρετικές μουσικές επιλογές (ιδιαίτερα σε 3-4 σημεία), έχει πολύ καλό ρυθμό, έχει κείμενο εκεί που χρειάζεται και δεν έχει κείμενο εκεί που δε χρειάζεται (το βασικό ελάττωμα που είχαν όλες οι παλιές ταινίες, χωρίς δυστυχώς καμία εξαίρεση, όλοι μιλάνε λες και βρίσκονται σε σαπουνόπερα, λέγοντας πράγματα που μπορείς εύκολα να δείξεις οπτικά ή έχουν ήδη ξανασυζητηθεί)...

 

Ειλικρινά δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω πως γίνεται να μην άρεσε σε κάποιους αυτή η ταινία. ΟΚ, το να μην ξετρελαθείς το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά το να μη σου αρέσει μου είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...