Προς το περιεχόμενο

Microsoft Surface RT - Πρώτη Επαφή (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επι της ευκαιριας, μπραβο στο insomnia που ειναι απο τα πρωτα ελληνικα site που εβγαλαν εφαρμογη για τα 8. Απο την αλλη βεβαια θελει πολυ scrolling για να διαβασεις τα πιο προσφατα σχολια και αυτο ειναι ενα θεματακι... Γενικα ολες οι εφορμογες βασιζονται σε ενα ανουσιο και μη πρακτικο οριζοντιο scrolling στα win 8. Τι κολλημα και αυτο της Microsoft με τα tiles και το να σερνεις ολη την ωρα το δακτυλο σου επι της οθονης..... Πραγματικα το μονο που με χαλαει ειναι αυτο το ηλ****ο GUI.

 

Κατα τα αλλα για εμενα ειναι σαφες, tablet με win8 (οχι rt) για να τα εχεις ολα' εκτος απο αυτονομια δυστυχως. Δηλαδη και τα προγραμματα που θα βγαινουν στο store αλλα και προγραμματα που προυπαρχουν τοσα χρονια για τους υπολογιστες. Στα κινητα βεβαια android γιατι τα windows phone δεν λενε μια....

 

γιατί ρε συ φίλε δε λένε μία τα windows phone; εγώ έχω ένα htc hd7 εδώ και 1,5 χρόνο και μιλάμε για τηλέφωνο αξιοπιστίας.ποτέ δεν κολλάει, ποτέ δεν σε κρεμάει, επαφές,facebook τα πάντα εύκολα και γρήγορα, τι παραπάνω να ζητήσω; τι δηλαδή επειδή δεν μπορείς να βάλεις θέματα και background φωτό? σιγά το πράγμα.δεν σας καταλαβαίνω εσάς με το android και τα iphones, δοκιμάστε και τίποτε άλλο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατί ρε συ φίλε δε λένε μία τα windows phone; εγώ έχω ένα htc hd7 εδώ και 1,5 χρόνο και μιλάμε για τηλέφωνο αξιοπιστίας.ποτέ δεν κολλάει, ποτέ δεν σε κρεμάει, επαφές,facebook τα πάντα εύκολα και γρήγορα, τι παραπάνω να ζητήσω; τι δηλαδή επειδή δεν μπορείς να βάλεις θέματα και background φωτό? σιγά το πράγμα.δεν σας καταλαβαίνω εσάς με το android και τα iphones, δοκιμάστε και τίποτε άλλο

 

 

 

Ναι τα εχω δοκιμασει και απλα δε χωνευω τα tiles και το γεγονος οτι δεν ειναι τοσο παραμετροποιησιμα. Το πιστευω αυτο που λες οτι ειναι αξιοπιστο λειτουργικο αλλα για εμενα ειναι κατι περισσοτερο, απο τα θεματα και τα background που αναφερεις, οι λογοι που προτιμω τα android.

 

Ειναι το γεγονος οτι μπορω να χρησιμοποιω της δικης μου επιλογης launcher με widgets (μερικα απο τα οποια τα θεωρω ακρως απαραιτητα), ειναι τα quick toggles πανω απο τη status bar, τα notifiacations, τα διαφορου τυπου shortcuts με βαση ακομα και το hardware, και γενικα η δυνατοτητα που σου δινεται οποια εφαρμογη της google δε σε βολευει μπορεις να την αντικαταστησεις εξ'ολοκληρου. Π.χ. τις επαφες, ή να προσθεσεις επιπλεον πραγματα στο settings.

 

Τα περισσοτερα απο τα παραπανω απ'οτι καταλαβα δεν μπορεις να τα κανεις σε wp8. Σωστα, ή κανω καποιο λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίσθηση της αφής είναι καλή;

 

Hal το touch έχει την ίδια απόκριση με το iPad περίπου;

 

 

Η απόκριση θα έλεγα είναι άψογη παντού και με τα διάφορα transitions δείχνει πιο εντυπωσιακό από το iPad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δεν θέλω να δίνω λεφτά για πράγματα που δεν χρησιμοποιώ καθημερινά ή έστω αρκετά συχνά...

 

Καθε μερα περναμε κανα 20λεπτο( μερικοι και περισσοτερο αν εχουν κατι να κανουν)στην τουαλετα.

Οταν θα εχεις διαβασει ολες τις ετικετες των σαμπουαν,χλωρινων εχεις λυσει τα σταυρολεξα και τα Sudoku και πιανεις τον εαυτο σου να κοιτας αποχαυνωμενος τα πλακακια του τοιχου το Tablet σε σωζει.

 

Αν 1 σταυρολεξο κανει 1,50€ και εχεις οικογενεια (να κρατησει 3 μερες δλδ) (365/3)*1,5=182€ βαλε και 200€ τουλαχιστον για καλυτερο κινητο που θα παιζει παιχνιδια χωρις να κολλαει να εχει εφαρμογες κλπ τα εβγαλε τα λεφτα του σε 1 χρονο.

 

Η μονη δικαιολογια για να μην το παρει καποιος ειναι να ειναι δυσκοιλιος! :P

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 λεπτά? ούτε για πλάκα...

Βαλε δυσανεξιες (λακτοζη οσπρια κλπ) βαλε και πολλες φυτικες ινες και θα σου πω πως γινεται το 3*20 :) και 4 μη σου πω!

 

 

Αναμενουμε και συνδεση σε Windows 8 pc για να δουμε εις βαθος την συνδεση WP8 με τα Tiles του νεου OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

not me, ζήτημα αν περνάω 10 λεπτά κάθε μερά, άσε που την παλεύω άνετα είτε με το smartphone είτε με το laptop αν χρειαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα εχω δοκιμασει και απλα δε χωνευω τα tiles και το γεγονος οτι δεν ειναι τοσο παραμετροποιησιμα. Το πιστευω αυτο που λες οτι ειναι αξιοπιστο λειτουργικο αλλα για εμενα ειναι κατι περισσοτερο, απο τα θεματα και τα background που αναφερεις, οι λογοι που προτιμω τα android.

 

Ειναι το γεγονος οτι μπορω να χρησιμοποιω της δικης μου επιλογης launcher με widgets (μερικα απο τα οποια τα θεωρω ακρως απαραιτητα), ειναι τα quick toggles πανω απο τη status bar, τα notifiacations, τα διαφορου τυπου shortcuts με βαση ακομα και το hardware, και γενικα η δυνατοτητα που σου δινεται οποια εφαρμογη της google δε σε βολευει μπορεις να την αντικαταστησεις εξ'ολοκληρου. Π.χ. τις επαφες, ή να προσθεσεις επιπλεον πραγματα στο settings.

 

Τα περισσοτερα απο τα παραπανω απ'οτι καταλαβα δεν μπορεις να τα κανεις σε wp8. Σωστα, ή κανω καποιο λαθος?

 

δεν ξέρω για τα wp8, δεν έχει κυκλοφορήσει συσκευή ακόμα στην Ελλάδα ελπίζω όμως να προσφέρουν ακόμα καλύτερη εμπειρία και χρήση από τα 7.5, τώρα όσο για τα παραπάνω που αναφέρεις, αν τα θεωρείς τόσο σημαντικά, okay πάω πάσο ;) , απλά πιστεύω ότι τα windows phone ως εμπειρία χρήσης και αξιοπιστίας είναι φοβερά, όχι τόσο customised όμως. Μακάρι πάντως να μου πέσει στα χέρια κάνα lumia 920 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται!!!

Για να το δούμε και στην πράξη!

 

Ίσως να πάρει πόδι το Ipad μου, με δεδομένο ότι το θέλω *και* για δουλειά, το native office θα λύσει πολλά χέρια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...