Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γάτες...


traganeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ζητουμενο ειναι να συνδεσουν την εισοδο στο σπιτι με φοβο-τρομαρα. Δηλαδη να πατανε στο παραθυρο κι εκει να παιζει αγχος κατευθειαν, για να αποθαρυνθουν μετα απο καποιες αποτυχιες να ξαναδοκιμασουν. Τωρα το πως θα το καταφερεις αυτο, φεξε μου και γλιστρησα. Μονο κατι πατεντες με ηλεκτρονικα ερχονται στο νου μου.

 

Να προσθεσω οτι εκτος απτο νερο απεχθανονται και τον δυνατο αερα, ιδιαιτερα αν προκαλειται με τεχνητο τροπο (πχ αν γυρισεις εναν ανεμιστηρα πανω τους, γινονται καπνος :-D ). Ενας ανεμιστηρας λοιπον που να φυσαει πανω στο παραθυρο δυνατα, δεν ειναι κακη λυση για να τις αποτρεπει με το που πλησιαζουν το παραθυρο. Αλλα δεν ειμαι βεβαιος οτι θα δωσει και μακροπροθεσμη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηδάνε με την μία πάνω στο παράθυρο ή έχουν κάποιο βοήθημα (δέντρο π.χ.); Αν ναι, αν το αφαιρέσεις θα μπορούν πάλι να μπαίνουν; Στην γειτόνισά έκανες παράπονα; Ρώτα και στην αστυνομία αν μπορεί να κάνει συστάσεις στην γειτόνισσα.

 

τί να της πούνε; αν είναι καθαρή η αυλή της και δεν είναι κίνδυνος για την δημόσια υγεία δεν νομίζω οτι κάνει κάτι κακό ή παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που ενοχλουν πολυ τη δικια μου και εκανα οταν ηθελα να μην παει καπου εκανα τα εξης:

 

- οι γατες απεχθανονται τη μυρωδια των εσπεριδοειδων, ειδικα των λεμονιων

στιψε 1-2 λεμονια και αραιωσε τα με λιγο νερο

βαλε το διαλυμα σε ενα σπρει και ψεκασε καλα το μερος που ανεβαινουν

και θα μυριζει ομορφα το μπαλκονι σου και πιθανον να απαλλαχτεις απο τους επισκεπτες

 

- αν σκαρφαλωνουν απο καποιο καγκελο στο μπαλκονι σου, κολλα μια λοριδα ταινιας διπλης οψης

μολις το γατι πατησει και κολλησουν τα πατουσια (κατι που το σιχαινονται) του το πιθανοτερο ειναι να μην ξαναερθει

 

tested και τα δυο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=cTmajQtd8gM

 

You get the idea... Ειναι και ψιλοδίκαιο γιατι οταν τις πετυχαίνεις χρωματοβάφονται και δεν χτυπας συνεχεια την ιδια γατα...

 

Περα απο την πλακα εχω ακουσει πως ενα ματσακι απο τριχες σκύλου τις διωχνει. Στην παλια πολυκατοικία που εμενα ενα μαλακισμενο ειχε πιαστει στον ιμαντα χρονισμου και πηρε ο αλλος την κυλινδροκεφαλη στα χέρια. Εβαλε ενα ματσακι απο σκυλοτριχες στον χωρο της μηχανής και δεν ξαναμπήκε γατι ουτε επανω στο καπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το λεμόνι ισχύει...Εγώ όταν είχα παλέψει με τον Ξέρξη(ο γάτος μου) τον είχα πιτσιλίσει με λεμόνι.2 σε 1. Βράχηκε και μόλις πήγε να γλυγτεί δεν πίστευε στη γλωσσα του...(με λεμόνι με πιτσίλισε ο μαλακας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω αυτό με το λεμόνι. Το θέμα είναι οτι δεν είναι συνέχει εξω απο το σπίτι για να την βρέξω. Πρέπει να έχω ένα γουβά έτοιμο και μόλις με πάρει χαμπάρι τρέχει. Χτες έπαθε μεγάλη λαχτάρα πάντως γιατί κοπάνησε στο παράθυρο που ήταν κλειστό και μετά στην πόρτα. Τώρα αντικείμενα στο περβάζι έχω 2 γλαστρούλες που τις έκανε στην άκρη και πέρασε. Το παράθυρο έιναι ύψους 1 μέτρο οπότε δεν ανεβαίνει με την βοήθεια απο κάτι άλλο. Μου είπε ο πατέρας μου να δοκιμάσω να βάλω ενα κομάτι ξύλο και πάνω να κολλήσω αρκετές πινέζες, αλλα νομίζω οτι έτσι θα πηδάνε απο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμάσω αυτό με το λεμόνι. Το θέμα είναι οτι δεν είναι συνέχει εξω απο το σπίτι για να την βρέξω. Πρέπει να έχω ένα γουβά έτοιμο και μόλις με πάρει χαμπάρι τρέχει. Χτες έπαθε μεγάλη λαχτάρα πάντως γιατί κοπάνησε στο παράθυρο που ήταν κλειστό και μετά στην πόρτα. Τώρα αντικείμενα στο περβάζι έχω 2 γλαστρούλες που τις έκανε στην άκρη και πέρασε. Το παράθυρο έιναι ύψους 1 μέτρο οπότε δεν ανεβαίνει με την βοήθεια απο κάτι άλλο. Μου είπε ο πατέρας μου να δοκιμάσω να βάλω ενα κομάτι ξύλο και πάνω να κολλήσω αρκετές πινέζες, αλλα νομίζω οτι έτσι θα πηδάνε απο πάνω...

 

 

τί πινέζες ρε; θα πατήσει κανένα γατί και θα του καρφωθεί στο πόδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Αυτό που θέλω είναι να μην φτάσω στο σημείο να μοιράζω μπιφτέκια με αγκίστρια μέσα, φιλόζωος είμαι οσο δεν πάει, αλλα τις γάτες δεν τις χονεύω.

 

 

ναι μωρέ, δεν υπάρχει περίπτωησ να τις χτυπήσω ή να τους κάνω κάτι κακό, αλλα δεν θα πάρω και κατοικίδιο. Είμαι λάτρης των σκύλων

 

με νοιάζει..... ΔΕΝ

 

Ένα θεματάκι το έχεις πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνουν στο σπίτι? Για ψάξτο λίγο!

Είναι όντως περίεργο, γιατί δεν αφήνω φαγητά στο τραπέζι. 2 φορές την έχω πετύχει να αράζει. Και καμια 4αρι φορές την έχω πετύχει στο παράθυρο να παίζει με ένα σχοινί που κρέμοταν απο το τις περσίδες.

 

Ένα θεματάκι το έχεις πάντως!

 

Απλά δεν τις χονεύω. Το να πατήσει την πινέζα και να τσιμπιθεί δεν με απασχολεί, θα ζήσει και μπορεί και να μην ξαναέρθει. Αν ήμουν μαλάκας που λέει και ο φίλος παραπάνω, θα έφτιαχνα μπιφτεκάκι με καμια 10αριά αγκίστρια και τέλος η δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...