Προς το περιεχόμενο

Panasonic TXP42ST50 ή Άλλη Plasma


BIGJOHN13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.. :) Σκεφτομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη Plasma http://www.panasonic...duct/tx-p42st50 και θα ηθελα να σας ρωτησω αν την εχει καποιος απο εδω μεσα να μου πει τη γνωμη του????? Αν αξιζει τα λεφτα της ή αν υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη στα ιδια χρηματα ή αν εχετε να μου προτεινεται καποια αλλη εξισου καλη Plasma ή Led...???

Τη TV τη θελω πιο πολυ για ταινιες και για να βλέπω τηλεοραση ειδησεις και αυτα.. :)

Eυχαριστω παρα πολυ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξίζει, αλλά είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι τέτοια τηλεόραση; Το "ταινίες" από μόνο του δε λέει πολλά. Ταινία είναι και το ασυμπίεστο BD-RIP στα 1080p, ταινία είναι και μια SD που θα παίξει το Star.

 

Εντάξει, για ειδήσεις και άλλα τέτοια, δεν έχει νόημα μια τέτοια TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Χρηση ειναι αυτη plasma??? Συγνωμη τωρα αλλα δεν ξερω και πολλα απ αυτα και ρωταω.. Και μια φορα που θα παρω κατι θελω να ειναι καλο.. Ταινιες τυπου bluray 1080p απο cd και απο αυτες που κατεβαζω απο torrents που ειναι συνηθως γυρω στα 6 - 16gb καμια φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη χρήση που θέλεις είναι και είναι και γενικά πολύ καλή τηλεόραση αλλά τσέκαρε τι παίζει ο media player της πρώτα για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μ ενδιαφερει να παιζει mp4 και mkv για ταινιες δεν θελω και πολυ εξεζητημενα πραγματα και απ οτι ειδα στα χαρακτηριστικα της τα υποστηριζει... Αυτο που δεν ξερω ειναι αν συγχρονιζεται με υποτιτλους srt..?? ξερεις κανεις γι αυτο να μου πει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.. :) Σκεφτομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη Plasma http://www.panasonic...duct/tx-p42st50 και θα ηθελα να σας ρωτησω αν την εχει καποιος απο εδω μεσα να μου πει τη γνωμη του????? Αν αξιζει τα λεφτα της ή αν υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη στα ιδια χρηματα ή αν εχετε να μου προτεινεται καποια αλλη εξισου καλη Plasma ή Led...???

Τη TV τη θελω πιο πολυ για ταινιες και για να βλέπω τηλεοραση ειδησεις και αυτα.. :)

Eυχαριστω παρα πολυ... :)

 

Tην εχεις δει να παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεοραση φαινεται οτι υπαρχει στον Κωτσοβολο, πηγαινε να τη δεις πριν την αγορα. Αν δεν τη βρεις σε πολλα καταστηματα εχω δει την UT50. Ειναι χειροτερη απο αυτη που θελεις αλλα αν σου αρεσει εκεινη δε θα εχεις προβλημα με την ST50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεοραση φαινεται οτι υπαρχει στον Κωτσοβολο, πηγαινε να τη δεις πριν την αγορα. Αν δεν τη βρεις σε πολλα καταστηματα εχω δει την UT50. Ειναι χειροτερη απο αυτη που θελεις αλλα αν σου αρεσει εκεινη δε θα εχεις προβλημα με την ST50

 

Οκ ευχαριστω παρα πολυ.. Θα παω να ριξω μια ματια σημερα στο Κωτσοβολο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όμως: τα καταστήματα συνηθίζουν να αφήνουν κακορυθμισμένες τις Plasma διότι "σπρώχνουν" τις LED-LCD. Ίσως να έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους σ' αυτές, τι να πω... το μόνο σίγουρο είναι, ότι σε σχέση με αυτό που θα δεις στο μαγαζί, στο σπίτι σου θα παίζει πολύ καλύτερα!

 

Κατά τα άλλα, βουρ, εάν κατεβάζεις ματρόσκες 1080p είναι μανούλα η συγκεκριμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όμως: τα καταστήματα συνηθίζουν να αφήνουν κακορυθμισμένες τις Plasma διότι "σπρώχνουν" τις LED-LCD. Ίσως να έχουν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους σ' αυτές, τι να πω... το μόνο σίγουρο είναι, ότι σε σχέση με αυτό που θα δεις στο μαγαζί, στο σπίτι σου θα παίζει πολύ καλύτερα!

 

Κατά τα άλλα, βουρ, εάν κατεβάζεις ματρόσκες 1080p είναι μανούλα η συγκεκριμένη.

 

Στο σπιτι παντα θα παιζει πολυ καλυτερα ο,τι και να παρεις γιατι δεν εχεις μετρο συγκρισης παραδιπλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι. Είναι οι άλλες TV παραδίπλα, είναι τα φώτα, είναι, είναι. Αλλά και πάλι οι Plasma στα μαγαζιά πάντα αδικούνται.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Πηγα αποψε στο Κοτσωβολο εδω στο Ηρακλειο Κρητης και δεν την ειχε... :(

Γενικα εχω διαβασει τα καλυτερα γι αυτη την plasma αλλα να τη παρω χωρις να τη δω και απο κοντα δεν λεειι...

Κανενας που να την εχει δει η να την εχει σπιτι του να μας πει εντυπωσεις υπαρχει..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την TX-P42U10. Παλιότερο και κατώτερο μοντέλο από αυτή που κοιτάς. Παίρνεις δυο μπύρες, έρχεσαι σπίτι μου, βλέπουμε LOTR σε 1080p, καταλαβαίνεις πόσο γαμάτη είναι και μετά πας και κλείνεις αυτή που θες, που είναι ακόμα καλύτερη.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μη λέμε και υπερβολές είναι η χειρότερη plasma που έχω δει. Και όχι μόνο από plasma. Υπέροχο value for money σε πολλές ίντσες αλλά δεν. Μου φαινόταν λες και έβλεπα τηλεόραση 50HZ. Πολύ έντονο flickering; κακή κίνηση εικονας; Ούτε στα χρώματα έσκιζε. Ίσως σε σπίτι να μην χτυπάει τοσο ασχημα. Μιλάω για δικά μου ματια και δεν αμφιβάλλω πως την απολαμβάνεις. Μιλάω συγκριτικά πάντα για να μην παρεξηγηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...