Προς το περιεχόμενο

Αγορα επεξεργαστη μητρικης


stergios1055

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια σκεφτομε να κανω μια μικρη αναβαθμισοθλα την μητρικη τον επεξεργαστη και την ram μου δεν εχω καταληξει στα 2 πρωτα στην αρχη σκεφτικα αφτα τα 2 αλλα μετα τσεκαρα οτι και AMD εχει μοντελο επεξεργαστη στην ιδια τιμη με περισσοτερα πραματα αλλα εγω δν εχω δουλεψει ποτε amd οποτε εχω μαυρα μεσανυχτα θα ηθελα να μου προτινετε με κανα 250αρι τα 2 αυτα κομματια,να μου πειτε την γνωμη σας για τα μοντελα που πεζουν στην αγορα πια εχουν καλες κριτικεσ πια οχι για να αποφασισω τι θα παρω. ευχαριστω πολυ

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/CPU/Intel-Core-i5-3570-s-1155-3-4-GHz-6MB-BX80637I53570.htm

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-B75M-D3H-s-1155-B75-DDR3.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο amd, προφανώς αναφέρεσαι στους FX 8?

 

Αν χρησιμοποιείς, τον υπολογιστή για "βαρύ" multitasking, με μεγάλα, απαιτητικά προγράμματα, τότε πας για fx 8.

Για πιο γενική χρήση και παιχνίδια, νομίζω ο intel είναι καλύτερος, χωρίς αυτό να πει, οτι δεν στήνεις αξιόλογο ΓΧ ή παιχνιδο-pc με FX, έτσι? Μη τρελάθούμε :-D

 

Το σετάκι σου, είναι πολύ καλό..i5 με το χιλιοδοκισμένο και με καλές κριτικές b75 chipset.

Mε amd βέβαια, θα μπορούσες να χωρέσεις και τις μνήμες στο budget των 250ε. Δλδ αν ψάχνεις την πιο vfm λύση, πας σε fx8.

 

Πάντως νομίζω επιβάλεται, αν κάποιος σκοπέυει να στήσει/αναβαθμίσει σε fx, να περιμένει και τους καινούργιους που αναμένονται.

post-98342-0-78820300-1351756796_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το θελο για χρηση ξες gaming ταινιες τετια φαση εσυ τι θα μου προτινες ασ πουμε,,επισης ειδα οτι του amd δν εχει και φουφουρη αν καταληξο ασ πουμε στο amd μπορει να μου προτινεις και φουρφουρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...