Προς το περιεχόμενο

kingston ram προβλημα


panosem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

Χθες παρέλαβα ένα σετ 4 ραμ KingstonKHX8500D2T1K2. Δύο κιτ των δυο. στα 1066MHz Ddr2.

Τα πήρα από ebay, και χθες που πηγα να τα βαλω,δεν ανοιγε, αρχιζω δοκιμες, εναλλαγες στα σλοτ,βαλε βγαλε, και τελικά βρίσκω πως μια απ τις 4 δεν λειτουργουσε.Ειναι αυτες με τη μπλε Ψυκτρα τη μεγαλη.

Γνωριζει κανεις αν μπορω να την αντικαταστησω σε καποιο καταστημα, αφου λενε πως εχει εφ'ορου ζωης εγγυηση. το οτι δεν εχω εγω την αποδειξη αγορας, δε σημαινει οτι τις εκλεψα..

Για πειτε λιγο καμια συμβουλη.

Α, ο Αμερικανος, μου λεει, οτι αυτος πριν τις στειλει τις ειχε τσεκαρει και του δειχνε πως ειναι ολα τα στικ οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεις που βρίσκεται της Kingston το κατάστημα;

Αυτο με την απόδειξη δεν το σκέφτηκα.καλο!!!!

Ελα που τις αγγελίες τις εχω εξαντλήσει.

Αρκεί να βρω ενός την απόδειξη και να την κράτησω φωτοτυπία;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη τωρα που το ξαναδιαβασα, ψιλοκαταλαβα τι εννοουσες.

Να παω σε ενα κατ/μα και να ζητησω να μου κοψουν αποδειξη, να κανω τη δουλεια μου, και στο γυρισμο αφηνω ενα 5€ για το ΦΠΑ και την εξυπηρετηση???

Μετα αντε και πηρα το χαρτι, πως τους το στελνω στην Kingston?

Επεξ/σία από panosem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι και παλι για το συγκεκριμενο θεμα. εχω κανει rma στην Kingston και πρεπει να στειλω το σετακι Αγλια, για να μου στειλουν ενα νεο σετ. Επειδη διαβασα κατι για τις μεταφορικες οτι Ξουριζουν κανονικα, για τα πακετα, ξερετε τι παιζει? που να παω αν καποιος ξερει, και τι κοστος ειναι περιπου.. Γιατι βλεπω αυτες οι ξενες τα μεγαλα ονοματα ψιλοκαβαλησαν το καλαμι, και ψαχνουν για μακακες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον για να κλεισω το θεμα αφου μολις παρελαβα το ολοκαινουριο σετακι των μνημων απο Αγγλια.

Βασικοτατο για RMA ειναι να επιλεξουμε αποστολη με ΕΛΤΑ συστημενο.. σε ολες τις αλλες εταιρειες, ειναι προτιμοτερο να αγορασεις καινουριο. Εστειλα το πακετο 16-11, στις 20 ηταν στην Εταιρεια.Στις 21-11 εστειλαν αλλες, και σημερα το πρωι 22-11, μου χτυπησε η μεταφορικη το κουδουνι..Νομιζω με 6,90€ το δεμα, ξεμπερδεψα μια καλη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8γιγα, 60€, 45 μνημες+15 μεταφορικα. 4*2γιγα..Νομιζω δυσκολα βρισκεις αυτες τις μνημες σε τετοια τιμη.μολις τις παρελαβα του ειπα του αμερικανου πω η μια εκ των 4 εχει προβλημα. και απο μονος οτυ μου επεστρεψε το ποσον που αναλογουσε, καπου στα 11€. αρα μου βγηκαν στα 50€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...