Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως και δεν ειναι ολοι σαν εμενα που θελουν τα παντα. Πηρα το 3DS και μεχρι στιγμης εχω 4 παιχνιδια πανω του. Θελω αρκετα ακομα. Πηρα το PSV και ειχε 2 παιχνιδια επανω του + 2 που αγορασα εγω. Περιτο να πω οτι και τα 2 ειναι παιχνιδια που ηδη εχω στο PS3 (disgaea 3, Ninja Gaiden Sigma plus), απλα τα προτιμω σε φορητη μορφη γιατι θεωρω οτι ταιριαζουν περισσοτερο στο μηχανημα. Απο τα παιχνιδια που θελω στο PSV μονο το Gravity Rush ειναι παιχνιδι που δεν θα βρω πουθενα αλλου. Dynasty Warriors, Super Stardust, Wipeout και αλλα τα βρισκω και αλλου και σε καλυτερες εκδοσεις και φυσικα στη μιση τιμη ή λιγοτερο.

 

Με λιγα λογια ακομα και αν παραβλεψουμε ολα τα κακα που συνοδευουν το Vita εχουμε στην τελικη ενα μηχανημα που δεν εχει τη δικη του ταυτοτητα. Το πρωτο παιχνιδι που βλεπω να το παει καλα ειναι το Soul Sacrifice. Φενεται καταπληκτικο και ειναι exclusive. Ποσο δυσκολο ειναι να κλεισει μερικες συμφωνιες η Sony για να κανει το ιδιο με λιγα παιχνιδια ακομα? Ετσι μονο μαζευεις το μελι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kilotakias

Ανακαλυψες την Αμερικη(ναι αυτο παιζει με μενα).

Παντα ποσταρω υπερ την εταιριας,κονσολας,παιχνιδιου που θεωρω καλυτερο(Απιστευτο ε?κι ομως),Το οποιο αλλαζει στα χρονια που ασχολουμαι με v.games.Captain obvious.

Sorry αν σε χαρακτηρισα Nfan χωρις να εισαι.Δεν μπορεις ομως να με κατηγορεις σε προηγουμενο ποστ σου για κατι που ηδη ειχα κανει(ειχα ποσταρει το site).E καποια στιγμη ο αλλος αγανακτει.

 

 

@skanjos

Εκτος απο τα να βαζεις ταμπελες και εσυ,χωρις να σεβεσαι μια αποψη,εχεις να προσφερεις κατι αλλο στην κουβεντα?

Η απαντηση σου στο πρωτο ποστ μου που εκανα ηταν ειρωνικη για την αντικειμενικοτητα μου,αντι να γραψεις(σκετο) την αποψη σου.

Στο δευτερο σου ποστ-απαντηση σε δικο μου, ησουν ακομα χειροτερος.

Αν δεν αντεχεις την αλλη αποψη μην απαντας.

 

Ρε πουστη μου υπαρχει ενα χριστιανος(βουδιστης,μωαμεθανος) εδω μεσα που θα γραφει απλα την αποψη του και θα συζηταει,χωρις να χαρακτηριζει,να βαζει ταμπελες για να εκνευρισει τον αλλον?(εξαιρω Vole και cortan που αν και διαφερουμε στις προτιμησεις μας,σεβονται τις αποψεις και τελικα ειναι normal συζητητες,αποτελωντας δυστυχως την εξαιρεση).

 

Γραφω οτι το vita εχει παιχνιδια(οχι καλυτερα απο το 3ds), εσυ μου λες οτι εχει 2 ή τπτ συμφωνα με το τελευταιο ποστ σου(λιωνω :D,εγω ειμαι ο κολλημενος :D) χαρακτηριζοντας με,το προσπερναω,συνεχιζω γραφοντας ηρεμα την αποψη μου,με χαρακτηριζεις χειροτερα με το ''επιχειρημα'' οτι τυποι που ΔΕΝ ξερουν(σαν και εσενα) να συζητανε με κραζουν,αρα εχετε δικιο.lol.(για την ιστορια τα ''28743274982'' ατομα,ειναι 5 Nfans?lol,με τους 2 απο αυτους συμφωνησαμε σε pm..)

Εσυ νομιζεις λοιπον οτι ταπεινωνομαι(ξαναλολ) ή προβληματιζομαι για μενα ξερω γω,ενω στην πραγματικοτητα μου δινεις απο την μια αυτοπεποιθηση(Thanks:)) και απο την αλλη προβληματιζομαι γενικοτερα . Ι don't want to live on this planet any more ενα πραγμα.

 

Μπορεις απλα να γραψεις την αποψη σου κανοντας συζητηση χωρις να χαρακτηριζεις?Αν ναι,οκ,αν οχι,μην απαντας σε ποστ μου.Ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμαι με εμετικες επιθεσεις.

 

Ενταξει?

 

ΥΓ,Εφοσον συμφωνεις με το παραπανω,θα ηθελα να μου γραψεις τα δεκα 10 must exclusives εδω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΥΓ,Εφοσον συμφωνεις με το παραπανω,θα ηθελα να μου γραψεις τα δεκα 10 must exclusives εδω.

 

Για να ξαναμπώ κι εγώ στην κουβέντα, σε πιο ήρεμο τόνο αυτή τη φορά (ελπίζω):

 

Τα παρακάτω παιχνίδια είναι παιχνίδια που έχω στο 3DS ( και έχω τερματίσει) οπότε εκφράζω αποκλειστικά τη δική μου άποψη όταν λέω ότι είναι must exclusives, χωρίς να βασίζομαι σε κάποιο reviews site.

 

1 - New Super Mario Bros 2

 

2 - Super Mario 3D Land

 

3 - Kid Icarus: Uprising

 

4 - Final Fantasy: Theatrhythm

 

5 - Resident Evil: Revelations

 

6 - Dead or Alive: Dimensions

 

7 - Pullblox

 

8 - Dillon's Rolling Western

 

9 - Picross e

 

10 - Art of Balance TOUCH

 

 

Για ευνόητους λόγους δεν αναφέρω remakes (OoT, Starfox, Devil Survivor είναι μερικά που αξίζουν για όποιον δεν τα έχει παίξει) ή Virtual Console games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος. :)

Την ερωτηση δεν την εκανα για να παω σε vs φυσικα αλλα απο περιεργεια.

Aν και ηθελα να μου πει ο skanjος,χαιρομαι οταν γινεται συζητηση(χωρις χαρακτηρισμους και ταμπελες).

To Pullblox ειναι το pushmo απ'οτι ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αν σε χαρακτηρισα Nfan χωρις να εισαι.Δεν μπορεις ομως να με κατηγορεις σε προηγουμενο ποστ σου για κατι που ηδη ειχα κανει(ειχα ποσταρει το site).E καποια στιγμη ο αλλος αγανακτει.

Συγχωρεμένος όμως αν εχεις οποιοδήποτε πρόβλημα μπορείς να πας σε ψυχολόγο.

Επίσης το boltάκι παρακάτω δείχνει τον εθυσμό που εχεις με τη sony οπως και ολο το προφίλ σου.

Γραφω οτι το vita εχει παιχνιδια(οχι καλυτερα απο το 3ds) αγόρασες μια κονσόλα η οποία εχει χειρότερα παιχνίδια κατα τα λεγόμενα σου και όμως είσαι εδώ και στο άλλο θεμα για να μας πεις οτι το vita την εχει μεγαλύτερη.

 

Ρε πουστη μου υπαρχει ενα χριστιανος(βουδιστης,μωαμεθανος) εδω μεσα που θα γραφει απλα την αποψη του και θα συζηταει,χωρις να χαρακτηριζει,να βαζει ταμπελες για να εκνευρισει τον αλλον?

Νομίζω πως εσύ ανέφερες την λέξη φαν εδω μέσα αρα προφανώς εσυ είσαι ο πρώτος που ταμπέλωσες και συγκεκριμένα εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σε ενοχλει η οποια προτιμηση μου.Ξυδακι.

Αυτο δειχνει τον δικο σου εθισμο(με την κακη εννοια) που εχεις με ανθρωπους που εκφραζουν ανοιχτα την προτιμηση τους,η οποια για καποιο λογο(?) σε ενοχλει :rolleyes: .Αυτο και αν χρηζει ψυχολογικης υποστηριξης.

αγόρασες μια κονσόλα η οποία εχει χειρότερα παιχνίδια κατα τα λεγόμενα σου και όμως είσαι εδώ και στο άλλο θεμα για να μας πεις οτι το vita την εχει μεγαλύτερη.

Αγορασα το vita στο launch.Day one οχι σημερα που υποστηριξα οτι 3ds>vita σε software.Και που εγραψα ακριβως οτι το vita την εχει μεγαλυτερη?Στο ιδιο το ποστ σου διαφωνεις με τον εαυτο σου.χαχα.

Απο την μια παραδεχεσαι οτι θεωρω καλυτερα τα παιχνιδια του 3ds,απο την αλλη οτι υποστηριζω πως το vita την εχει μεγαλυτερη.

 

Νομίζω πως εσύ ανέφερες την λέξη φαν εδω μέσα αρα προφανώς εσυ είσαι ο πρώτος που ταμπέλωσες και συγκεκριμένα εμένα.

Γενικα μιλησα,εφοσον ειχα ταμπελωθει πρωτος απο αλλους,αλλα αφου πηρε και σενα η μπαλα ειπα sorry σε εσενα,που παπαρια την δεχτηκες(την συγνωμη).

 

Ευκολες απαντησεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder

 

 

Δες ημερομηνία εγγραφής.

PDS13

 

Αγορασα το vita στο launch.Day one οχι σημερα.Και που εγραψα ακριβως οτι το vita την εχει μεγαλυτερη.Στο ιδιο κομματι σου διαφωνεις με τον εαυτο σου.χαχα

Εχεις δικιο.Στο αλλο τοπικ αυτο εγγραφες.Μηπως πρεπει να σε ξανα ρωτησουν τα παιδια για να τα ξανα γραψεις;

 

Γενικα μιλησα,εφοσον ειχα ταμπελωθει πρωτος απο αλλους,αλλα αφου πηρε και σενα η μπαλα ειπα sorry,που παπαρια εγραψες οτι την δεχτηκες(την συγνωμη).

Test αντοχης ειναι η συζήτηση με κάποιους Nfans.σε παράθεση δικο μου μηνύματος μονο γενικό δεν ειναι.

Τεσπα..end of story

Το θεμα δεν εχει λόγο ύπαρξης ολα ειναι υποκειμενικά γιαυτό το λογο να γράφετε την άποψη σας σεβόμενοι την άποψη των άλλων.

Δεν γίνεται να διαβάζουμε ποστ του στυλ το psvita ειναι καλύτερο απο το 3ds και το αντίστροφο λες και το έφτιαξε αυτος που το γραφει να το στηρίζει.

Το θεμιτό θα ηταν να διαβάζαμε του στυλ το psvita μου αρέσει περισσότερο απο το 3ds γιαυτό το επέλεξα.Δεν ενοχλεί κανέναν ειτε ειναι φαν μποι ειτε όχι διότι δεν περιέχει ίχνος τρολλαρίσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο.Στο αλλο τοπικ αυτο εγγραφες.Μηπως πρεπει να σε ξανα ρωτησουν τα παιδια για να τα ξανα γραψεις;

Κι ομως δεν εγραψα αυτο.Δυστυχως διαβασατε καποιοι αυτο που θα θελατε να ειχα γραψει.

Το πρωτο ποστ μου στο αλλο τοπικ εκθειαζει και εκει οπως και σημερα το software του φορητων της Νιντεντο.Θες να το δεις?Αν αυτο εγραψα θα παραδεχτεις οτι εκανες λαθος?

Πολλοι,οπως και εσυ κανεις τωρα μου βαλατε ταμπελα χωρις να διαβαζετε τι γραφω.Για αυτο και διαφωνουσαν πολλοι Nfans εκει,χωρις να διαβασουν τα ποστ μου.Εβλεπε ο ενας οτι διαφωνουσε ο αλλος μαζι μου.Λεγατε απο μεσα σας ''μα τι θελει και κατηγορει την Νιντεντο'',μαζευοντουσαν πραγματα που δεν ειχα πει ποτε και καθομουν να απολογηθω για αυτα αλλα και σε αλλους που εμπαιναν και δεν συμμετειχαν ποτε στην προηγουμενη κουβεντα.

''Οταν η προτιμηση για μια κονσολα γινεται παρωπιδες'',θα ηταν ενας ωραιος τιτλος που θα περιγραφε την κατασταση.

Η προτιμηση ειναι κατι απολυτα κατανοητο και δεκτο ομως.

 

Το Nfans ηταν γενικο,αν θες το πιστευεις.Με αφορμη εσενα ναι,αλλα επειδη δεν ηθελα πρωτο ποστ να σε ταμπελωσω σου ζητησα συγνωμη.Ακομα και αυτο το βλεπεις ως αρνητικο.

Ειναι κατι που δεν εκανε κανεις(σχεδον) σε μενα,παρ'ολο που σ εκεινο το thread εγινε της ταμπελας το καγκελο εναντιων μου..

 

Στα υπολοιπα συμφωνω.πχ στο ''γιαυτό το λογο να γράφετε την άποψη σας σεβόμενοι την άποψη των άλλων.''

Με λιγο καθαρο μυαλο θα δεις οτι και εγω αυτο κανω,αλλα οχι καποιοι αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder

 

 

Δες ημερομηνία εγγραφής.

Το θεμα δεν εχει λόγο ύπαρξης ολα ειναι υποκειμενικά γιαυτό το λογο να γράφετε την άποψη σας σεβόμενοι την άποψη των άλλων.

Δεν γίνεται να διαβάζουμε ποστ του στυλ το psvita ειναι καλύτερο απο το 3ds και το αντίστροφο λες και το έφτιαξε αυτος που το γραφει να το στηρίζει.

Το θεμιτό θα ηταν να διαβάζαμε του στυλ το psvita μου αρέσει περισσότερο απο το 3ds γιαυτό το επέλεξα.Δεν ενοχλεί κανέναν ειτε ειναι φαν μποι ειτε όχι διότι δεν περιέχει ίχνος τρολλαρίσματος.

 

Δηλαδή παρακολουθείς το φόρουμ λιγότερο από ένα μήνα, αυτό λες;

Ρωτάω, επειδή μιλάς για το ιστορικό του PDS με τρόπο που, κατά τη γνώμη μου, δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, οπότε ή κάπου έχει γίνει παρερμήνευση ή παρεξήγηση ή κάνεις κριτική επικαλούμενος ιστορικό φανμποϊσμού παρακολουθώντας ούτε ένα μήνα το φόρουμ. Ελπίζω να μην είναι το δεύτερο.

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ, αν και θεωρώ πως κάποιες φορές είναι αυτονόητο όταν κάποιος λέει "το τάδε είναι καλύτερο" ότι μιλά υποκειμενικά και για τον εαυτό του κι ότι δε χρειάζεται να πιανόμαστε τόσο από μία λέξη. Τέτοια θέματα ίσως έχουν μια χρησιμότητα αν κάποιος δεν μπορεί να αποφασίσει τι να πάρει και θέλει συμπυκνωμένες γνώμες κι από τις δύο πλευρές, ασχέτως αν τελικά καταλήγουν σε αλληλοχαρακτηρισμούς και ειρωνίες. Και στην τελική, ας υπάρξουν εντάσεις, σημάδι ότι είμαστε ζωντανοί κι τρέφουμε πάθος για το χόμπι μας είναι, η ειρωνία όμως είναι φτηνό όπλο και δε βοηθά στο διάλογο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα περι 3DS vs PS Vita αυτή τη στιγμή που μιλάμε, τα πράγματα είναι πολύ πολύ απλά:

 

Αν κάποιος θέλει να αγοράσει κάποια από τις 2 συσκευές, το 3DS είναι μονόδρομος. Καί παραπάνω παιχνίδια έχει, καί καλύτερα παιχνίδια έχει, καί παίζει όλα τα παιχνίδια του DS, το οποίο είναι το ίσως σύστημα με τα πιό πολλά καλά παιχνίδια.

 

Οπότε, για κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια, δεν υπάρχει ζήτημα σύγκρισης. Είναι τόσο απλό.

 

Αν τώρα θέλουμε απλά να συζητάμε περι ανέμων και υδάτων, ιπποδύναμης, τεχνικά χαρακτηριστικά, προοπτικής της κάθε συσκευής για το απώτερο μέλλον, χρηματοοικονομικές προβλέψεις των εταιριών μέχρι το 2020, μπορούμε να το πηγαίνουμε με τις ώρες, τις μέρες και τους μήνες, χωρίς να βγάζουμε άκρη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

malhador τερμάτισες το Pullblox??? respect man respect :P .το μοναδικό παιχνίδι που έχω αγοράσει απο online shop για όλες τις κονσόλες που έχω ,πιστέυω τα αξίζει τα λεφτά του ,το έχω παρατήσει κάπου στο world 8 (το παίζω στην τουαλέτα και με έχει κάψει τον εγκέφαλο,τώρα λιώνω το n+ του ds χαχαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

malhador τερμάτισες το Pullblox??? respect man respect :P .το μοναδικό παιχνίδι που έχω αγοράσει απο online shop για όλες τις κονσόλες που έχω ,πιστέυω τα αξίζει τα λεφτά του ,το έχω παρατήσει κάπου στο world 8 (το παίζω στην τουαλέτα και με έχει κάψει τον εγκέφαλο,τώρα λιώνω το n+ του ds χαχαχαχα)

καλα, δεν ειναι αναγκη να μας πεις και που το λιωνεις το παιχνιδι. χα!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...