Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τώρα θέλουμε απλά να συζητάμε περι ανέμων και υδάτων, ιπποδύναμης, τεχνικά χαρακτηριστικά, προοπτικής της κάθε συσκευής για το απώτερο μέλλον, χρηματοοικονομικές προβλέψεις των εταιριών μέχρι το 2020, μπορούμε να το πηγαίνουμε με τις ώρες, τις μέρες και τους μήνες, χωρίς να βγάζουμε άκρη.

Panther και γιατι να μην τα συζητησεις και τα αλλα?Γιατι ειναι αναγκη να βγαλεις ακρη?Να βγαλουμε ενα φακτ για ολα,να κλεισει το φορουμ και να μην εχει λογο υπαρξης? :P

(Στο πρωτο κομματι του ποστ σου συμφωνω)

 

ΥΓ.btw μιας και μιλησες για BC,το vita παιζει παιχνιδια psp και psone(μιας απο τις καλυτερες κονσολες αν οχι την καλυτερη ολων των εποχων σε software,που οι περισσοτεροι για καποιον λογο το προσπερνανε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το προσπερνανε γιατι ο καταλογος ειναι επιλεγμενος, δεν μπορεις να πεταξεις πανω τα παντα και κυριως δεν μπορεις να πεταξεις επανω του τα παιχνιδια που -ηδη- εχεις. Εισαι ελευθερος να μου πεις πως θα παιξω το R-type Delta στο PSV (παραδειγμα στο φερνω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος.Εχεις δικιο σε αυτο.Eιναι ενα + του βητα ομως,καθωςοσο περναει ο καιρο η βιβλιοθηκη του θα μεγαλωνει.Δεν νομιζω οτι θα τα βαλουν ολα βεβαια.Ελπιζω ολα τα σημαντικα.

 

 

ΥΓ.Θα ξαναεπαναλαβω αυτο που σημειωσα και για το ποστ του malthador και ας γινω κουραστικος,γιατι ειναι σημαντικο.

Ειδες ποσο ωραιο ειναι να λες την γνωμη σου και να συζητας απο το να πετας ταμπελες(και δεν αναφερομαι αποκλειστικα σε σενα γιατι εισαι ο τελευταιος που το εκανε,σε αλλα πραγματα ειχαμε προβλημα).

Την ωρα που εγραφα για το psone ,δεν μου περασε απο το μυαλο το συγκεκριμενο πραγμα που εγραψες,αν και το ηξερα,ανθρωπος ειμαι κολλαω καποιες φορες.To εγραψες εσυ,το διαβασα,συμφωνησα,τελος:)

Toσο απλα ειναι καποια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ιδιο + στο 3ds ειναι ++ διότι έχεις άμεσα το BC (αν και λανθασμένα το θέτεις έτσι) σε ds παιχνίδια δίχως να χρειαστεί να ξανά βάλεις το χερι βαθιά στη τσέπη και να τα αγοράσεις.

Και προφανώς ακόμα και εκει θα υπάρχει μεγαλύτερη βιβλιοθήκη απο το όποιο psvita διότι η ninty δεν εχει μόνο 3ης κονσόλες για να το κάνει (psp,ps1,ps2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκνευριζομαι που η Sony δεν μπορει να δωσει τον ιδιο καταλογο που εχει και στην Ιαπωνια σε οτι αφορα το PS store. Ανοιγεις τη λιστα με τα παιχνιδια στην Ευρωπη και εκτος του οτι δεν εχει και τιποτα αξιολογο περα απο τα κλασσικα οι εκδοσεις αυτες μαλιστα μπορει να ειναι και PAL (!!!) εκδοσεις απο τα παλια. Το Symphony of the Night σαν παραδειγμα ειναι αθλιο, 50 Hhz και μαυρα πλαισια πανω και κατω. Τετοια θεματα δεν θα επρεπε να υπαρχουν εν ετη 2012 και μαλιστα απο digital stores. Στην ιαπωνια η λιστα του PSone ειναι σχεδον πληρης και στην Αμερικη η λιστα εχει πολυ καλυτερες και ιδιαιτερες επιλογες. Αυτος ο διαχωρισμος δεν θα επρεπε να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι για να κάνουμε λίγη καζούρα ,κάτω απο 5κ το psvita στην ιαπωνία ,αυτό είναι νεο low.(93k το 3ds)μάλλον το thread δεν χρειάζεται όσον αφορα τα sales τουλάχιστον η μαμα νιντέντο ξέρει την φόρμουλα για τις φορητές...

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=498824

rip-poems10.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πωλήσεις του Vita πάνε από το κακό στο χειρότερο.

 

1. 4,842 (Week 44, 2012)

2. 5,806 (Week 43, 2012)

3. 6,134 (Week 41, 2012)

 

Αν η SONY δεν υποστηρίξει με δραστικά μέσα το σύστημά της, δεν το βλέπω να βγάζει το 2013.....

 

Οπωσδήποτε παιχνίδια και οπωσδήποτε τσεκούρεμα της τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σχεδον μολις 10 μηνες κυκλοφοριας,κατα την γνωμη μου δεν τα πηγαινει ασχημα οσον αφορα τα παιχνιδια.(ισως καλυτερα απο το ps3 στους πρωτους 10 μηνες).

Το προβλημα ειναι οι πωλησεις και ισως η μειωση της τιμης να εδινε μια σημαντικη ωθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι λένε να μην ασχολούμαστε με τις πωλήσεις αλλα είναι σημαντικές, αν δεν έχει userbase η κονσόλα δεν θα ξοδέψει ένα κάρο λεφτά κάποια 3rd party να φτιάξει μαμάτο τίτλο για την κονσόλα, όσο λιγότερες πωλήσεις έχει μια κονσόλα τόσο λιγοστέυουν και με τον καιρό οι καλοί τίτλοι ,η σόνυ πρέπει να δράσει κατευθείαν μέχρι τις γιορτές με pricedrop αλλιώς έχει χάσει την μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι λένε να μην ασχολούμαστε με τις πωλήσεις αλλα είναι σημαντικές, αν δεν έχει userbase η κονσόλα δεν θα ξοδέψει ένα κάρο λεφτά κάποια 3rd party να φτιάξει μαμάτο τίτλο για την κονσόλα, όσο λιγότερες πωλήσεις έχει μια κονσόλα τόσο λιγοστέυουν και με τον καιρό οι καλοί τίτλοι ,η σόνυ πρέπει να δράσει κατευθείαν μέχρι τις γιορτές με pricedrop αλλιώς έχει χάσει την μπάλα.

 

Προς ενημέρωση, η Sony δε θα κάνει μείωση τιμής του Vita στις γιορτές.

Το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να το κάνει. Αν με ρωτήσεις την άποψή μου, θα συμφωνήσω μαζί σου - εξάλλου το έχω γράψει και σε άλλο thread - πως χρειάζεται μείωση τιμής το Vita ASAP. Απλά τα ξεφτέρια του marketing στη Sony έχουν άλλο πλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ενα "ανοιγμα" του OS για CFW και αλλα ωραια θα αποτελεσουν σημαντικα στο να αυξηθει το userbase της φορητης. Δειτε το PSP τι userbase αρχισε να αποκτα μετα το CFW. Ειναι πανεξυπνος τροπος γιατι CFW δεν σημαινει και αμεσα πειρατεια. Ειναι μεγαλη υποθεση να μπορω να αποκτησω και παλι τα παιχνιδια που ηδη εχω στην κονσολα. Δυστυχως το μηχανημα δεν το παιρνει για τιποτε λιγοτερο. Ενα Persona 4 και ενα Soul Sacrifice δεν θα σωσουν την κατασταση. Επισης οπως ειπα Cross Play το γρηγοροτερο. Ειμαι σιγουρος οτι αυτο θα αυξησει κατακορυφα τις πωλησεις.

 

Α ναι, ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟ PS STORE ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ απο αποψη διαθεσης και εκδοσεων παιχνιδιων. Δεν ειναι επιστημη ρε πουστη μου, κανεις δεν θελει να δει το Vita να αποτυγχανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κάποιους να μην τους ενδιαφέρει αυτό που λες ikaruga αλλα εμένα με ενδιαφέρει να σπάσει το 3ds μπας και δουμε και κάνα showtime 3d ,θα είναι απίστευτο για μένα να βλέπω ταινίες 3d στο 3ds και είναι ένας λόγος που αγόρασα την κονσόλα(κάποτε θα το δούμε ,κάποτε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...