Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

LBP vita

Zero escape virtue's last reward

Gravity Rush

Rayman origins

Tales from space

Blazblue

Super Stardust delta(δεν ειναι port,αλλα σαν SS2)

sound sapes

escape plan

Unit 13

Dokuro

motorstorm RC

 

Eβαλα 12

 

 

edit.Ξεχασα το AC liberation.Καν'τα 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Unit 13

Rayman origins

Gravity Rush

Blazblue

Δυστυχώς δεν θα έμπαινε κανένα άλλο στη βιβλιοθήκη μου τωρα πως τα καταφέρνεις εσυ να παίξεις πχ με 50ευρω Zero escape virtue's last reward μάλλον θα εχεις μπουχτίσει απο τις παιχνιδάρες που εχεις παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Vita λανσαρίστηκε στην χειρότερη εποχή, σε μια αγορά όπου η Nintendo παραδοσιακά κυριαρχεί και έχει ένα μηχάνημα με παιχνιδάρες, και όπου τα smartphones ήδη έχουν ξεπεράσει το Vita σε ισχύ και αρχίζουν δειλά-δειλά να βγαίνουν τα πρώτα hardcore παιχνίδια (Infinity Blade), όπου ο καταναλωτής προτιμά να δώσει 5€ για κάποιο mobile game παρά να πληρώσει full price σε φορητό το COD, το AC και το Uncharted που ήδη υπάρχουν στις home consoles. Επίσης ένας παράγοντας που έχει πατώσει το Vita είναι οι αναχρονιστικές overpriced memory sticks που επίτηδες του έχει βάλει η Sony για επιπρόσθετο κέρδος, αντί για internal memory που θα ήταν το λογικό για handheld του 2012. Φαντάζεστε να έβγαινε iPhone με memory sticks αντί για εσωτερική μνήμη; Εδώ απλά η Sony πληρώνει την αλλαζονεία και την απληστία της, καλή διάλυση της εύχομαι γενικά αφού δεν προσφέρει τίποτα ουσιαστικό πλέον στον χώρο των consumer electronics, παρά μόνο overpriced προϊόντα κατώτερα συνήθως απο τον ανταγωνισμό. Και για όσους βιαστούν να με χαρακτηρίσουν, έχω μόνο PS3 απο κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unit 13

Rayman origins

Gravity Rush

Blazblue

Δυστυχώς δεν θα έμπαινε κανένα άλλο στη βιβλιοθήκη μου τωρα πως τα καταφέρνεις εσυ να παίξεις πχ με 50ευρω Zero escape virtue's last reward μάλλον θα εχεις μπουχτίσει απο τις παιχνιδάρες που εχεις παίξει.

 

λολ και παλι ειρωνικος σε ενα κανονικο και καθολου ειρωνικο ποστ μου συζητησης,.

Θελει η π .... να κρυφτει...(εκφραση ειναι).

Σου ειπα και αλλη φορα...ξυδακι αν σε ενοχλει/ποναει η διαφορετικη αποψη απο την δικη σου.Αν δεν εχεις το επιπεδο να συζητησεις,μην το κανεις.

 

Ολα αυτα που σου ειπα ειναι καλα παιχνιδια.Το zero escape μαλιστα εχει αποθεωθει απο τους περισσοτερους reviewers και θα βγει και στο 3ds.Αν δεν το γνωριζεις,προβλημα σου.

Τι ηλικια εχεις?

 

 

Πηγα να κανω like tilemax,αλλα τι πηγες και εγραψες στο τελος βρε παιδι....:D

Το σκοτωσες πραγματικα και ελπιζω να καταλαβεις γιατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε αλλο.

Εσυ εισαι ειρωνικός που λες πως θα έδινες 50αρικα ετσι για χαβαλέ στη παραπάνω λίστα για games που πανω απο 2-3 ωρες δεν θα ασχοληθείς ουτε εσυ ουτε κανένας.

Το zero escape μια μπούρδα και μιση ειναι θα προτιμούσα να το έπαιζα σε κανενα iphone αδερφέ και οχι σε psvita.

Και οταν πάνω στη 10αδα δεν μου βάζεις games του vita οπως Shinobido 2-persona 4 κλπ τότε για ποιο λόγω να μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η αλήθεια για τα overpriced electronics της Sony. Ήδη Samsung και LG την έχουν ξεπεράσει και προσφέρουν καλύτερα προϊόντα σε χαμηλότερες τιμές, και επίσης ποιός ξεχνάει τις τραγικές γκάφες αυτής της εταιρίας όχι μόνο με το Playstation, αλλά με όλα της τα προϊόντα ανα καιρούς. Ειλικρινά πλέον δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης για τη Sony, και μιλάω εντελώς σοβαρά. Και το χρέος της μόνη της το δημιούργησε εξαιτίας της δικής της ξεροκεφαλιάς. PDS13 δεν είμαι fanboy καμίας εταιρίας και καμίας κονσόλας. Μου αρέσει όμως να υπερασπίζομαι το καλύτερο. Και όπου βλέπω αλλαζονεία, απληστία, ψεύτικες υποσχέσεις γενικότερα μου ανάβουν τα λαμπάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικος επειδη εχω συγκεκριμενο γουστο.Ρε δεν παμε καλα...

 

Ασε που αυτα που σου ανεφερα δεν εχουν 50αρικα.Ουτε καν καν το AC.Σιγουρα εχεις vita ή μας δουλευεις?

Το persona δεν εχει βγει λολ και το shιnobido δεν θα το αγοραζα.

 

Την δικη μου λιστα δεν μου ζητησες?Η ηθελες να ποσταρω την δικη σου?λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ kilotakias

 

Μάλιστα, το είδαμε κι αυτό. Διαφορετικό γούστο/αξιολόγηση παιχνιδιού = ειρωνία.

 

Να απαντήσω κι εγώ αναλόγως, λοιπόν, μπας και καταλάβεις.

 

Αντί για παιχνίδια δεν πας να πάρεις έναν Μπαμπινιώτη καλύτερα; Δεν έχει και DRM, έχει και μεγάλη διάρκεια. Ιδανική αγορά.

 

 

Τηλέμαχε, νομίζω ότι είναι λίγο ακρότητα να λες ότι δεν προσφέρει τίποτα επειδή έχει μια κακή τιμολογιακή πολιτική σε κάποια πράγματα. Για τη Ν τι θα έπρεπε να λες δηλαδή; Γκάφες έχει κάνει πολλές σε αυτή τη γενιά, αλλά έχει στηρίξει και παιχνίδια - και το κάνει ακόμα - που ίσως να μην είχαμε δει χωρίς αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τillemax διαφωνω καθετα στα περισσοτερα,αλλα δεν εχει νοημα να σου απαντησω,γιατι πρωτον δεν ειναι του thread και εχει αποδειχθει οτι το φορουμ θυμιζει παλιες εποχες.Θα σου απαντησω πχ γραφοντας την αποψη μου και θα πεταχτουν διαφοροι που δεν θα την εχουν διαβασει ή θα την διαβασουν οπως θελουν..

Ισως το κανω σε Pm.Γιατι τελευταια φοβασαι να πεις την γνωμη σου εδω μεσα.

welcome to 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα αν ξερω οτι εισαι ας πουμε οτι εισαι κατω απο 14,θα ειμαι και εγω λιγοτερο επιθετικος στα δικα σου επιθετικα posts.Θα καταλαβαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάω με ενα άτομο που μου γράφει πχ το 3ds τα σπάει και να το στηρίζει φανατικά γιατί εχει το παιχνίδι sims3 θα πηδηχτώ απο το παράθυρο.

Επίσης η ηλικία μου που κολλάει στα videogames;

 

Αν μου λες οτι αυτα τα παιχνιδια που ποσταρα ειναι επιπεδου sims3 ειναι και παλι δικη σου αποψη.Πολυ μακρια απο την πραγματικοτητα ομως :)

Τουλαχιστον δεξου οτι δεν ειναι δεν ειναι ολοι kilotakias.

 

 

Οσο για το τελευταιο που εγραψες.

 

 

Προς υπευθυνους.Δεν αργει το φορουμ να γυρισει στο 2005-2007.Τοτε που την εκαναν ολοι με ελαφρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυλοτάκια, με κολακεύεις, αλλά όσο καλές γλωσσολογικές γνώσεις και να έχω, Μπαμπινιώτης δεν είμαι. Ασε που δεν έχω εκδώσει και τίποτα.

 

Οσο για την ηλικία, κολλάει εμμέσως σε όλα, και, στην προκειμένη περίπτωση - αφού αυτό είναι το θέμα μας - στα βιντεοπαιχνίδια. Η πείρα, οι γνώσεις και η ωριμότητα - ειδικά η ωριμότητα - έχουν σχέση και με την ηλικία, δε νομίζεις; Και δεν το λέω με κανένα ίχνος συγκαταβατικότητας αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου λες οτι αυτα τα παιχνιδια που ποσταρα ειναι επιπεδου sims3 ειναι και παλι δικη σου αποψη.Πολυ μακρια απο την πραγματικοτητα ομως :)

Τουλαχιστον δεξου οτι δεν ειναι δεν ειναι ολοι kilotakias.

 

Επιπέδου sims δεν ειναι είναι όμως καρά casual τα οποια παίζεις σε ipad ή διαφωνείς και σε αυτό;

 

Vole Maulder.

Αν εχεις να πεις και άλλα στείλε σε πμ μιας και δεν βλέπω το λογο να λερώνεις την ιστοσελίδα.

Ξεκινας απο ειδικός πράκτορας ανίχνευσης εγκλήματος (ημερομηνία εγγραφής) και καταλήγεις να εκφράζεσαι επιθετικά δίχως να εχω την οποιαδήποτε επικοινωνία μαζι σου.

Igrone ολα τα post σου απο εδω και πέρα.

Πες οτι θες δικο σου το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...