Προς το περιεχόμενο

Wind Wifi Αλλαγή Κωδικού Router


Thanos233

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον κωδικο του ασυρματου η τον κωδικο που μπαινεις στο ρουτερ?για το ασυρματο θα πρεπει να υπαρχει καποια καρτελλα wireless.για τον κωδικο οταν μπαινεις στο ρουτερ καπου πρεπει να υπαρχει και αυτο μεσα σε καποια καρτελλα αλλα δεν θυμαμαι ποια.λογικα δεν θα ειναι δυσκολο να το βρεις ομως.

 

εκτος αν εννοεις μετα τον κωδικο της συνδεσης οποτε εκει λογικα υπαρχει καρτελλα wan που ειναι τα στοιχεια σου αναλογα το ρουτερ που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο modem/router της Wind έχεις; Πες μας μοντέλο ακριβώς, για να ξέρουμε και εμείς πως να σε βοηθήσουμε... Με εικασίες δεν μπορεί κανένας να σε βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεις με καλωδιο στο ρουτερ μπορεις να πας μετα στην Ip που ακουει το ρουτερ(την βλεπεις απο την εντολη Ipconfig η την βλεπεις στο manual )και να μπεις μεσα στο ρουτερ και να αλλαξεις τον κωδικο η να τον δεις αν δεν ειναι με αστερακια.θα υπαρχει καρτελλα wireless σιγουρα.αν εισαι ηδη μεσα και απλα δεν τον θυμασαι μπορεις παλι οπως εισαι ασυρματα να μπεις μεσα και να τον δεις η να τον αλλαξεις.απλα οταν τον αλλαξεις θα σε πεταξει εξω το wireless και θα πρεπει να σβησεις το δικτυο και να το ξαναβρεις και να συνδεθεις για να δωσεις τον νεο κωδικο.η να τον αλλαξεις απο τα Properties του connection

 

ειναι το Wind Wifi g9yvGm.. Ευχαριστώ

επισης τετοιο ρουτερ πρωτη φορα ακουω.το g9yvgm δεν μου λεει κατι εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται να κανεις βλακεια .μην σε πιανει αγχος.οτι και λαθος να κανεις ολα ειναι αναστρεψιμα.μην το φοβασαι.ενα παλιοκουτι ειναι με μια δυο ρυθμισεις μεσα.Username /password και wi fi τιποτε αλλο για τον απλο χρηστη.

 

Ευχαριστώ πολυ! Ελπίζω να βρω ακρη χωρις να κανω καμια βλακεια..

Το μοντεμ ειναι καινουριο... εχω κανα 2 εβδομαδες που το εβαλα..

απλα μαλλον το μοντελο δεν ειναι αυτο που μας εγραψες πιο πανω.καπου θα γραφει κατι αλλο .wind wifi αλλα μηπως λεει κανα zte κατι θα λεει απο κατω πχ η απο μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα στο ip που μου δινει, τα αλλαζω και μετα παταω submit και μου λεει οτι οι αλλαγες δν εχουν γινει ακομα .. τωρα ??

 

λοιπον.. πηγα εκει που λεει network. Μετα παω στη κατηγορια security και μου διχνει τον εργοστασιακο κωδικο και τον τυπο του ( συγκεκριμενα WEP ) . μηπως το αλλαζω απο εδω τελικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα στο ip που μου δινει, τα αλλαζω και μετα παταω submit και μου λεει οτι οι αλλαγες δν εχουν γινει ακομα .. τωρα ??

 

λοιπον.. πηγα εκει που λεει network. Μετα παω στη κατηγορια security και μου διχνει τον εργοστασιακο κωδικο και τον τυπο του ( συγκεκριμενα WEP ) . μηπως το αλλαζω απο εδω τελικα ?

απο το δευτερο που λες τον αλλαζεις.η αλλαζεις μονο τον κωδικο η γιαμενα καλυτερα βαλε wpa η wpa2 και κλειδωσε το γιατι το wep σπαειευκολα.ειναι πιο ευκολο να κανεις τις αλλαγες συνδεδεμενος στο ρουτερ με καλωδιο ethernet και μετα δοκιμαζεις να μπεις ασυρματα.αν εχεις πχ θεμα με το wpa2 βαζεις σκετο wpa.δεν ξερω αν το συγκεκριμενο ρουτερ θελει Restart μετα απο την αλλαγη του κλειδιου.συνηθως δεν θελει.αν θελει θα στο πει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που ειδα και την εικονα.αν εχεις θεμα με aes δοκιμαζεις και Tkip οπως επισης ισως να εχει και επιλογη aes+tkip η να σου εχει και επιλογη wpa+wpa2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι wpa+wpa2... Ούτε tkip... Το διακινδυνεύει να του συνδεθεί με wpa χωρίς να το θέλει μιας και είναι ρύθμιση "προεπιλογής" και να γίνει στόχος για handsakes.... ;

 

Φτου κακά wep/wpa και tkip... Επιλογές προς αποφυγήν, ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...