Προς το περιεχόμενο

Axle 8800 GT vs Asus HD 6450 Silent


lazaros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω στον υπολογιστή μου την 8800 GT (512 ΜΒ). Αξίζει να την αλλάξω με μια HD 6450 (1GB) που μου τη δίνουν δωρεάν και καινούρια;

Με μια αναζήτηση που έκανα, καταλαβαίνω ότι μάλλον η 8800 είναι καλύτερη, αλλά ας ρωτήσω και εδώ...σίγουρα κάτι παραπάνω από μένα θα ξέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6450 θεωρείται low-entry κάρτα σε αντίθεση με την 8800gt που ήταν mid-high (κάποτε!). Η 6450, είναι πολύ πιο καινούργια τεχνολογικά, οικονομική και με μηδαμινές θερμοκρασίες

Αν παίζεις παιχνίδια όμως, η 8800gt αν και αρκετά ενεργοβόρα και θερμή, είναι πολύ ανώτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 6450 θεωρείται low-entry κάρτα σε αντίθεση με την 8800gt που ήταν mid-high (κάποτε!). Η 6450' date=' είναι πολύ πιο καινούργια τεχνολογικά, οικονομική και με μηδαμινές θερμοκρασίες

Αν παίζεις παιχνίδια όμως, η 8800gt αν και αρκετά ενεργοβόρα και θερμή, είναι πολύ ανώτερη.[/quote']

 

Η 8800gt σε αντίθεση με τα μεγαλύτερα μοντέλα της σειράς ούτε ενεργοβόρα ειναι και σίγουρα καθόλου θερμή

Την έχω ακόμα πάνω σε μηχάνημα και μάλλον θα την έχω για πάντα

Έχει αποδειχτεί φοβερό σκυλί

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια σχεση η 6450 ειναι για τα μπαζα.μονο για htpc κανει.και παλια παιχνιδια σε 1024χ768.

Το γεγονος οτι δεν κανει για παιχνιδια, δε σημαινει οτι "ειναι για τα μπαζα".. Γιατι πολυ απλα δεν ειναι ο σκοπος της αυτος.. Ειναι η bottom card της σειρας 6 και σκοπος της ειναι να δινει τη δυνατοτητα σε καποιον να εχει υψηλης αναλυσης γραφικα σε καθημερινες εφαρμογες σε χαμηλο κοστος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις ένα search θα δεις ότι είναι η 'εποχη' των 8800.

Έχουν οριμασει και πέφτουν μόνες τους, έτοιμες για το φούρνο!!

 

Με λίγα λόγια χαλάνε στα καλά καθούμενα, εγώ τώρα ψάχνω αντικαταστατη για την 9800 που σταμάτησε ξαφνικά..

 

Οπότε κρατά κοντά την ΑΤΙ καλού κακού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις ένα search θα δεις ότι είναι η 'εποχη' των 8800.

Έχουν οριμασει και πέφτουν μόνες τους, έτοιμες για το φούρνο!!

 

Με λίγα λόγια χαλάνε στα καλά καθούμενα, εγώ τώρα ψάχνω αντικαταστατη για την 9800 που σταμάτησε ξαφνικά..

 

Οπότε κρατά κοντά την ΑΤΙ καλού κακού!

:) LOL, ωραία τα είπες. Αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

 

Σίγουρα από τις πιο αγαπημένες κάρτες που πέρασαν από τα χέρια μου. Αλλά μία-μία πεθαίνουν αυτήν την περίοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Δυστυχώς έτσι είναι.

 

Σίγουρα από τις πιο αγαπημένες κάρτες που πέρασαν από τα χέρια μου. Αλλά μία-μία πεθαίνουν αυτήν την περίοδο...

Μολις πεθανε αλλη μια στο φορουμ.. :confused: !! Μαυρη μαγεια.. :confused: !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...