Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση δικτύου με Asus RT-AC66U


FrankyGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα για εξωτερικο χωρο.αλλοι κανουν το εξης.παιρνουν για εσωτερικο χωρο και στο σημειο που περναει απο εξωτερικο χωρο το περνανε απο πλαστικο σωληνα.εσυ διαλεγεις τωρα πως θα το κανεις.και οι 2 λυσεις μια χαρα ειναι απλα ο σωληνας εχει καποιο χ ογκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ethernet να ηταν αντι για gigabit ethernet θα παιζε παλι τερμα.αν θελει ο τοπικ σταρτερ ας το googlarei και θα δει οτι οι ταχυτητες που πιανει το συγκεκριμενο ειναι λιγο για κλαμματα.ειναι πολυ φτηνο Nas δυστυχως και για αυτο δεν εχει επιδοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ethernet να ηταν αντι για gigabit ethernet θα παιζε παλι τερμα.αν θελει ο τοπικ σταρτερ ας το googlarei και θα δει οτι οι ταχυτητες που πιανει το συγκεκριμενο ειναι λιγο για κλαμματα.ειναι πολυ φτηνο Nas δυστυχως και για αυτο δεν εχει επιδοσεις

 

Το ξέρω παιδιά είναι χάλια το NAS αλλά δεν ήταν φτηνό όταν το πήρα 170 Ευρώ έκανε. Αλλά τα πήρα στο κρανίο και θα πάρω ένα media player τώρα μάλον τον MED1000X3D. Σκέφτομαι να ανοίξω τον NAS και να του βγάλω τον σκληρό (2ΤΒ) και να τον βάλω στον media player. Έτσι για το γαμώτο.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το καλώδιο που θέλω να συνδέσω modem->router θα πάρω cat6 αλλά τι ακριβώς ? Διαβάζω όρους patch, sftp, Straight-Through, Crossover. Εγώ τι ακριβώς πρέπει να πάρω ξέρει κανείς να μου προτείνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω παιδιά είναι χάλια το NAS αλλά δεν ήταν φτηνό όταν το πήρα 170 Ευρώ έκανε. Αλλά τα πήρα στο κρανίο και θα πάρω ένα media player τώρα μάλον τον MED1000X3D. Σκέφτομαι να ανοίξω τον NAS και να του βγάλω τον σκληρό (2ΤΒ) και να τον βάλω στον media player. Έτσι για το γαμώτο.........

και δεν το κανεις .και σε Pc κανονικα να ειναι ο δισκος και να streamareis απο εκει καλυτερα θα ειναι.

 

Για το καλώδιο που θέλω να συνδέσω modem->router θα πάρω cat6 αλλά τι ακριβώς ? Διαβάζω όρους patch, sftp, Straight-Through, Crossover. Εγώ τι ακριβώς πρέπει να πάρω ξέρει κανείς να μου προτείνει ?

αν και το cat5e θα παιξει 1000 εντουτοις οτι cat6 και να παρεις θα παιξει.patch θεωρουνται τα μικρα που ειναι 10-20 ποντους.straight καλωδιο ειναι το patch cord.stp,ftp .sftp και τετοια ειναι shielded foiled κοινως προστασια  οταν υπαρχουν κοντα ρευματα μεγαλυτερη αντοχη κτλ.cross δεν υπαρχει λογος αλλα και να το παρεις cross πλεον ολα τα ρουτερ switch κτλ ειναι auto sense οποτε οτι και να βαλεις πανω παιζει.σπανια χρειαζεται πλεον cross.ειτε απο Pc σε Pc ειτε κανα cisco με cisco σε καποια που δεν ηταν auto sense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...