Προς το περιεχόμενο

Αφηρημάδα


pavlinara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να πω ότι δε μου φαίνεται και για την πλέον συνηθισμένη περίπτωση αφηρημάδας. ΟΚ πολλοί σε κάποια φάση θέλαμε να πάμε στο Χ μέρος και το προσπεράσαμε ασυνείδητα, κάποιος μας μιλούσε κι ήμασταν πέρα βρέχει για κάποιον άγνωστο λόγο αλλά να σαι σ αυτή τη φάση για μήνες και να ξεχνάς πώς σε λένε, που λέει ο λόγος, μου φαίνεται κάτι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ερωτευμενη;

 

μπα..

 

Αύριο θυμάσαι που να έρθεις και τι ώρα;

 

ναι ρε το που δεν ξέρω ακριβώς

 

that or brain cancer.

 

μπα που να φας την γλώσσα σου

 

κανε σεξ.

 

όχι

 

Σοβαρά τώρα, όσοι είπατε «μου συμβαίνει κι εμένα» ξεχνάτε το όνομα του αδερφού σας ή της μάνας σας ξέρω γω;

 

σχεδόν καθημερινά απευθύνομαι στην αδερφή μου λέγοντας την: ¨έλα ....εεεε....πως σε λένε¨ και αυτή νευριάζει νομίζοντας ότι το κάνω επίτηδες, αλλά πραγματικά τρώω κολλήματα και δεν μου έρχεται το όνομα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alzheimer’s disease is mostly seen in older people but very occasionally it develops in middle age, occasionally in the 30’s..

 

Δε πας να σε δεις κανένας γιατρός για να δεις τι είναι και να μην ανησυχείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω παρομοια συμπτωματα αρκετα συχνα, δηλαδη ειναι φασεις που δεν στροφαρει το μυαλο με την μια ακομα και σε απλα πραγματα. Η ξερω γω κανω πραγματα που φανερωνουν τραγικη ελλειψη συγκεντρωσης (πχ εχω να κανω μια δουλεια σε μια ταρατσα, θα παρω Χ,Υ,Ζ εργαλεια αλλα θα ξεχασω να παρω την σκαλα για να ανεβω στην ταρατσα).

Symptom of being human? :-D

 

ελληνικαελληνικαελληνικαελληνικαελληνικαελληνικαελληνικαω

 

σχεδόν καθημερινά απευθύνομαι στην αδερφή μου λέγοντας την: ¨έλα ....εεεε....πως σε λένε¨ και αυτή νευριάζει νομίζοντας ότι το κάνω επίτηδες, αλλά πραγματικά τρώω κολλήματα και δεν μου έρχεται το όνομα της.

Μου ειχες υποσχεθει να ερθεις αυριο εδω για να περασουμε μια ωραια βραδια. Δεν νομιζω να το ξεχασες ε? :confused:

 

Σοβαροτερα τωρα, αντι να γραφεις εδω μεσα και να περιμενεις γνωμες, ολα αυτα τα συμπτωματα που περιγραφεις μπορει να μην ειναι τιποτα ανησυχητικο, μπορει ομως και να ειναι και λογω καποιας ασθενειας, ιασιμης ή ανιατης. Δεν ειναι λογικο να ξεχνας το ονομα της αδερφης σου. Εκτός και εαν την συναντας μια φορα το διμηνο ή και σπανιοτερα πχ οποτε ισως ειναι λογικο. Οποτε καλο θα ηταν να πας σε εναν γιατρο να σε εξετασει. Την καταλληλοτερη ή καταλληλη ιδιοτητα του γιατρου δεν μπορω να στην πω αλλά πιθανολογω ξεκινωντας με εναν παθολογο θα ηταν το ιδανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν καθημερινά απευθύνομαι στην αδερφή μου λέγοντας την: ¨έλα ....εεεε....πως σε λένε¨ και αυτή νευριάζει νομίζοντας ότι το κάνω επίτηδες, αλλά πραγματικά τρώω κολλήματα και δεν μου έρχεται το όνομα της.

πολλα μπορει να ειναι...

κανεις εξετασεις αιματος και πας σε γιατρο. μετα σιγα σιγα θα καταληξεις αν ειναι ανοια ή κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρωτο ποστ ειπες οτι ξεχνας το ονομα του αδερφου, τωρα λες και της αδερφης, η οντως εχεις 2 αδερφια η ξεχασες οτι εχεις αδερφο και τον εκανες αδερφη... ROFL

 

για να ξεχνας τα ονοματα τους νταξει πιστευω οτι πρεπει να απευθυνθεις σε γιατρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επίσης δεν ακούω πρέπει να πάω και σε ωτορινολαρυγγολόγο

έχουν καμιά σχέση αυτά τα 2;

 

έχω και αδερφό και αδερφή

 

λολ?

 

 

 

λολ?

 

κωλ

 

κωλ

 

Μου ειχες υποσχεθει να ερθεις αυριο εδω για να περασουμε μια ωραια βραδια. Δεν νομιζω να το ξεχασες ε? :confused:

 

εμ πότε, που;

Επεξ/σία από pavlinara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

επίσης δεν ακούω πρέπει να πάω και σε ωτορινολαρυγγολόγο

έχουν καμιά σχέση αυτά τα 2; μήπως πρέπει να πάω σε ωτορινολαρυγγολόγο;

 

Χμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, όσοι είπατε «μου συμβαίνει κι εμένα» ξεχνάτε το όνομα του αδερφού σας ή της μάνας σας ξέρω γω;

φιλε μου εχει τυχει να με ρωτανε το ονομα μου και να μου περνει λιγα δεύτερα να το θυμηθω!το ονομα μου!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...