Προς το περιεχόμενο

'Ν' Νεου οδηγου... τα νευρα μου!


nick#18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εγώ ξέρω από τότε που έκανα εγώ μαθήματα ότι μέσα στην πόλη δεν νοείται αριστερή λωρίδα και γρήγορη, καθώς σε όλες πρέπει να τηρείται το όριο ταχύτητας και ο σκοπός είναι η διευκόλυνση των αυξημένων απαιτήσεων της κίνησης (παράλληλη κίνηση και κυκλοφορία). Απλά αν είναι άδειος ο δρόμος εννοείται ότι είσαι υποχρεωμένος να πηγαίνεις δεξιά και να χοροπηδάς σαν κατσίκι επειδοί κάποιος πανίβλακας σκέφτηκε να βάλει τα καπάκια και τις αποχετεύσεις πάνω στις δεξιές λωρίδες όλων σχεδών των δρόμων. Τι σχέση έχει η εθνική οδός με την κίνηση σε πόλη και από πότε σε αστικό δρόμο επιτρέπεται να υφίσταται λωρίδα ταχείας κυκλόφορίας; Αν θέλετε ρωτάω και εξεταστή. B)

 

Όλοι αυτοί οι κάγκουρες που πηγαίνουν σαν παλαβοί μέσα στην πόλη, θα ήθελα να μου πουν τι θα συμβεί αν τους πεταχτεί ξαφνικά ένα παιδάκι.

 

Να σας πω κάτι; Εγώ χαίρομαι τρομερά πολύ που έχουν αρχίσει και σκίζουν με τις κλήσεις. Μπορεί να πει κάποιος ότι είναι καθαρά για τα έσοδα του Κράτους, αλλά μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα η νοοτροπία ΠΟΛΛΩΝ ότι μπορούν να πηγαίνουν με όσα χιλιόμετρα την ώρα γουστάρουν. Ίσως γιατί κι εγώ έμαθα να οδηγώ ουσιαστικά στο εξωτερικό.

 

Τώρα για το φίλο με το Ν, εννοείται ότι πρέπει να το έχεις στο τζάμι. Και αυτό που λές με την αυτοκόλλητη ταινία, εγώ δεν θα το έκανα, γιατί μπορεί να χαλάσεις τις αντιστάσεις του πίσω τζαμιού (που ξεθαμπώνουν το τζάμι). Εσύ πρέπει να είσαι σωστός.

 

Πρωτα απο ολα τι σε νοιαζει εαν εγω ειμαι παρανομος και τρεχω με 200;Το οτι ειμαι εγω παρανομος σημαινει αυτοματα πρεπει να γινεσαι και εσυ να γινεις παρανομος και να μην αλλαζεις λωριδα ετσι για να μου μπεις στο ματι και να μην μου κανεις την χαρη;

 

Γιατί αν αυτός που πάει με διακόσια και πάει να σε περάσει πάθει απλά ένα λάστιχο ή του φύγει λίγο μπορεί να φάει κι εμάς που δεν φταίμε. Δεν του φταίνε τίποτα οι άλλοι που κινούνται κανονικά και έχουν μέσα τα παιδιά τους. Έτσι απλά. Κάνεις λοιπόν δεξιά, αλλά αυτός εξακολουθεί να είναι ηλίθιος και potential δολοφόνος. Αν εγώ θέλω να στρίψω αριστερά στο επόμενο φανάρι δεν θα πρέπει σιγά σιγά να πιάσω την αριστερή; Και πάλι τις περισσότερες φορές ή δεν με αφήσουν ή θα έρχεται από πίσω μου η αμαξάρα (η οποία σε οποιοδήποτε άλλο πολιτισμένο μέρος του πλανήτη θεωρείται αυτοκινητάκι πόλης) με το μπουρί, το turbo και τα φτηνοxenon που στραβώνουν και θα κάνει το παν για να μην μπω μπροστά της. Και δεν είναι μόνο μια αυτή η "αμαξάρα".

 

(Nothing personal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Να σας πω κάτι; Εγώ χαίρομαι τρομερά πολύ που έχουν αρχίσει και σκίζουν με τις κλήσεις. Μπορεί να πει κάποιος ότι είναι καθαρά για τα έσοδα του Κράτους, αλλά μου τη δίνει απίστευτα στα νεύρα η νοοτροπία ΠΟΛΛΩΝ ότι μπορούν να πηγαίνουν με όσα χιλιόμετρα την ώρα γουστάρουν. Ίσως γιατί κι εγώ έμαθα να οδηγώ ουσιαστικά στο εξωτερικό.

 

 

Το μετρο ειναι καθαρα για να βγαζει λεφτα το κρατος.Δεν αλλαζει τα μυαλα του οδηγου.Οι μισοι ελληνες εχουν βυσμα και τις σβηνουν τις κλησεις.

Αν θες να κανεις δουλεια σαν κρατος , περα απο το προστιμο τσιμπα πινακιδες και αδεια κυκλοφοριας.Ριξε ποντους στο διπλωμα (αν υπαρχει ακομα αυτο το συστημα).

Κοινως στερησε του αλλου το αμαξι του να δεις πως θα τον πονεσει.Ειδικα οταν το χρειαζεται για την δουλεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μετρο ειναι καθαρα για να βγαζει λεφτα το κρατος.Δεν αλλαζει τα μυαλα του οδηγου.Οι μισοι ελληνες εχουν βυσμα και τις σβηνουν τις κλησεις.

Αν θες να κανεις δουλεια σαν κρατος , περα απο το προστιμο τσιμπα πινακιδες και αδεια κυκλοφοριας.Ριξε ποντους στο διπλωμα (αν υπαρχει ακομα αυτο το συστημα).

Κοινως στερησε του αλλου το αμαξι του να δεις πως θα τον πονεσει.Ειδικα οταν το χρειαζεται για την δουλεια του.

 

Σύμφωνοι. Απλά πρέπει ΟΛΟΙ να εφαρμόζουν το Νόμο για να ξέρουν οι παραβάτες ότι δεν θα γλιτώσουν και ότι δεν τους παίρνει. Όταν σε σταματάνε να σε γράψουν για ζώνη και αυτοί δεν φοράνε ποτέ, πώς μπορούν να πείσουν; Έχεις δει σε περιπολικό να φοράνε ποτέ ζώνη; Εγώ πάντως όχι. Έτσι καταλαβαίνεις και ποια Xara είναι κρατικά.

 

http://www.flashnews.gr/page.ashx?pid=3&aid=92429&cid=314

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα σου ειναι να φορανε οι μπατσοι ζωνη ασφαλειας για να φορεσεις και συ?τι παιδιαστικη επιχειρηματολογια ειναι αυτη παλι?

Δεν καταλαβαινεις οτι η ζωνη σωζει ζωες ?(τις περισσοτερες περιπτωσεις).

 

Δηλαδη ειναι σαν να πας στον γιατρο , να σου πει οτι το καπνισμα σκοτωνει , να το ξερεις οτι το καπνισμα σκοτωνει και εκεινη την στιγμη ο γιατρος να κανει πουρο.Θα του την πεις εκεινη την στιγμη?Σοβαρα τωρα?!?!

 

Εμενα με ενδιαφερει ο μπατσος να κανει την δουλεια του σωστα.Να πιανει τους εγκληματιες και τους εν δυναμει εγκληματιες (παραβατες ΚΟΚ).Μπορει να το κανει και ας μην φοραει ζωνη , κρανος ή βρακια ?Ας το κανει !!!

 

ΥΓ:το αρθρο που αναφερεται για τον Γιανκοβιτς ειναι λιγο ακυρο.Δεν εμεινε αναπηρος τοσο απο την ταχυτητα που χτυπησε στην μπασκετα οσο απο το σοκ.Δηλαδη δεν ειχε δει ποσο κοντα/μακρυα ηταν η μπασκετα και χτυπησε απροσμενα...και αγαρμπα και επαθε ο,τι επαθε τελοσπαντων.Το ειχε δηλωσει μετεπειτα σε καποια συνεντευξη του αν δεν κανω λαθος...

 

ΥΓ2: πριν κατι βδομαδες εγινε ενα τροχαιο , ενα παιδακι καθοταν στο πισω καθισμα κανονικα με την ζωνη ασφαλειας.Πεθανε επιτοπου.Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν σωζουν οι ζωνες.Σωζουν απλα σε μερικες περιπτωσεις δεν μπορουν να σε γλυτωσουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα σου ειναι να φορανε οι μπατσοι ζωνη ασφαλειας για να φορεσεις και συ?τι παιδιαστικη επιχειρηματολογια ειναι αυτη παλι?

Δεν καταλαβαινεις οτι η ζωνη σωζει ζωες ?(τις περισσοτερες περιπτωσεις).

 

Δηλαδη ειναι σαν να πας στον γιατρο , να σου πει οτι το καπνισμα σκοτωνει , να το ξερεις οτι το καπνισμα σκοτωνει και εκεινη την στιγμη ο γιατρος να κανει πουρο.Θα του την πεις εκεινη την στιγμη?Σοβαρα τωρα?!?!

 

Εμενα με ενδιαφερει ο μπατσος να κανει την δουλεια του σωστα.Να πιανει τους εγκληματιες και τους εν δυναμει εγκληματιες (παραβατες ΚΟΚ).Μπορει να το κανει και ας μην φοραει ζωνη , κρανος ή βρακια ?Ας το κανει !!!

 

ΥΓ:το αρθρο που αναφερεται για τον Γιανκοβιτς ειναι λιγο ακυρο.Δεν εμεινε αναπηρος τοσο απο την ταχυτητα που χτυπησε στην μπασκετα οσο απο το σοκ.Δηλαδη δεν ειχε δει ποσο κοντα/μακρυα ηταν η μπασκετα και χτυπησε απροσμενα...και αγαρμπα και επαθε ο,τι επαθε τελοσπαντων.Το ειχε δηλωσει μετεπειτα σε καποια συνεντευξη του αν δεν κανω λαθος...

 

ΥΓ2: πριν κατι βδομαδες εγινε ενα τροχαιο , ενα παιδακι καθοταν στο πισω καθισμα κανονικα με την ζωνη ασφαλειας.Πεθανε επιτοπου.Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν σωζουν οι ζωνες.Σωζουν απλα σε μερικες περιπτωσεις δεν μπορουν να σε γλυτωσουν...

 

Εγώ δεν είπα αυτό. Πάντα φοράω ζώνη ακόμα και μέχρι το περίπτερο. Το ίδιο και τα παιδιά μου πίσω. Αλλά ρε φίλε, όπως και να το κάνουμε, ναι πρέπει εκείνοι να δίνουν πρώτοι το καλό παράδειγμα. Είναι η νοοτροπία του Ελληνάρα που μου τη δίνει. Στο εξωτερικό εφαρμόζονται οι Νόμοι, επειδή απλά δεν γλιτώνει ΚΑΝΕΙΣ και ισχύουν για ΟΛΟΥΣ. Όταν έρθει αυτό εδώ, τότε θα αλλάξουν όλα προς το καλύτερο. Από τη ζώνη, μέχρι το ρουσφέτι και το βύσμα του καθένα που τον καβατζώνει εις βάρος όλων των υπολοίπων. Είμαστε αποκλειστικά υπεύθυνοι για όλα όσα μας συμβαίνουν. Το πιστεύω έντονα αυτό, και για όλους τους τομείς της ζωής. Και ας μην πούμε για τους πολιτικούς (που δεν επιτρέπεται στο insomnia). Εμείς τους ψηφίζουμε και εμείς ανεχόμαστε να εφαρμόζονται χίλια μέτρα και χίλια σταθμά.

 

Ας πάρουν λοιπόν από τους γκαζιάρηδες τα αυτοκίνητα και τα διπλώματα για 6 μήνες με την πρώτη, και σου λέω εγώ πώς αλλάζουν όλα. Και όχι για 100κμ αντί για 60. Για μόλις 25 παραπάνω. Αλλά να το κάνουν σε όλους, χωρίς περίπτωση ακύρωσης. Εμένα προσωπικά με έχουν γράψει 2 φορές στην Αγγλία. Τη μια επειδή έβγαινα από το γκαράζ του σπιτιού μου και δεν έβγαλα φλας ξεκινώντας και την άλλη στον Μ4 (αυτοκινητόδρομος) επειδή πήγαινα με 130 αντί για 110. Και δεν έβγαλα κιχ. Ή όπως γίνεται και στην Κύπρο που γράφουν αβέρτα. Πιο πολύ από την Αγγλία.

 

Για το ΥΓ2, υπάρχουν καθίσματα και καθίσματα. Μπορεί να μην έφταιγαν, αλλά δεν μπορεί να είναι τό ίδιο ένα κάθισμα των 60 ευρώ από το Jumbo, με ένα isofix με ειδικές ενισχύσεις για αυχένες κλπ. Κρίμα το παιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναρωταω θα κοιταξεις αν ο μπατσος δινει το παραδειγμα για να βαλεις ζωνη για να ΣΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ?

 

οσο για τις κλησεις ειναι πονεμενη ιστορια.Αλλωτε βγαινουν και γραφουν επειδη πρεπει να βγαλουν χ λεφτα μεσα στον μηνα/ετος.

Αλλου υπαρχουν ορια ταχυτητας εξωπραγματικα μονο και μονο για να στην στησουν και να σε γραψουν.

Σπανια την στηνουν σε επικινδυνα σημεια μονο και μονο για να σε αναγκασουν να πηγαινεις με το οριο επειδη ετσι σε προφυλλασουν απο ενδεχομενο ατυχημα.

 

Εμενα μια φορα με γραψανε κοντα στην κορινθο....ειχα μπει σε μια κωμοπολη...ουτε καν θυμαμαι σε ποια..και πηγαινα σαν κυριος με 40-50χλμ/ω το μεγιστο.

Ειχαν τελειωσει τα σπιτια....και υπηρχε μια ευθεια καθως εφευγες απο την κωμοπολη.....που εμπαινες σε τελειως απομερο μερος ..εννοω χωρις σπιτια/πολεις/στροφες...κλασικη εθνικη στο πουθενα.

Η κωμοπολη δεν ειχε τελειωσει ..ημουν ακομα μεσα στα ορια...και τελειωνε στο τελος της ευθειας αυτης.

Μπροστα μου μια κλωσσα που πηγαινε με 50χλμ/ω.Η ευθεια ανετα σηκωνε 90-100χλμ/ω χωρις φοβο μιας και τα σπιτια ειχαν τελειωσει...1-2 αραια διασπαρτα δεξια και αριστερα..και αυτα ουτε καν σπιτια αλλα κατι εγκατελειμενες εγκαταστασεις.

 

Ε βγαζω φλας γκαζωνω την προσπερναω (ειχα φτασει στα 90χλμ/ω για την προσπεραση)..εεε και στα 100 μετρα με γραψανε για υπερβολικη ταχυτητα εντος κατοικημενης περιοχης.

 

Ε οκ βασει νομου , πινακιδων κλπ δικιο ειχαν.Πρακτικα δεν ειχανε και απλα την ειχανε στησει εκει για να γραψουν κοσμο.

Δεν εκανα φασαρια γιατι δεν αλλαζεις ποτε τα μυαλα αυτων που θελουν να σε γραψουν...

 

Το θεμα ειναι οτι ολο αυτο το εγραψα για να πω οτι τα προστιμα και οι κλησεις δεν πεφτουν παντα για τους σωστους λογους.

Εκει που πρεπει να γραψουν ...πραγματικα υπερβολικες ταχυτητες 100+ εντος πολης δεν γινεται τιποτα.Και γραφουν ατομα στην αττικη οδο λες και εκει τωρα εχει νοημα κατι τετοιο....

Τελοσπαντων...

 

 

Οσο για το παιδακι , δεν θυμαμαι καλα την ειδηση αλλα ηταν μεγαλο σε ηλικια..εννοω δεν καθοταν σε παιδικο καθισματακι αλλα κανονικα στα πισω καθισματα με την ζωνη ασφαλειας του αυτοκινητου.Αλλα χτυπησε στο πισω καθισμα το κεφαλι του ή κατι τετοιο και πηγε αδικα.Κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασμα απο 5η σε 4η και γκαζωμα...εγω ετσι πιανω τα 200 :)

 

περα απο την πλακα η 1η σου προταση ειναι σωστη , αλλα η 2η δεν ειναι η δικαιολογια για την 1η :)

αυτο λεω

αυτος που παει με 200 δεν ειναι μονο επικινδυνος,αλλα και ενοχλητικος για τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναρωταω θα κοιταξεις αν ο μπατσος δινει το παραδειγμα για να βαλεις ζωνη για να ΣΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ?

 

 

 

Όχι, αλλά θα ήθελα να ζω σε ένα κράτος που κάτι τέτοια έχει τη δύναμη να τα επιβάλλει. Έτσι απλά. Εγώ φοράω, όπως έγραψα και πριν. Άλλοι όμως, θα πουν "έλα μωρέ, εδώ δεν φοράνε αυτοί, εγώ θα βάλω ζώνη;".

 

Αν η δασκάλα κάνει πράξεις με κομπιουτεράκι στην τάξη, το ίδιο θα μάθουν και οι μαθητές. Ο κόσμος δεν αντιλαμβάνεται την αναγκαιότητα της ζώνης ασφαλείας.

 

Το χέσαμε το topic. Sorry ts. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν αυτός που πάει με διακόσια και πάει να σε περάσει πάθει απλά ένα λάστιχο ή του φύγει λίγο μπορεί να φάει κι εμάς που δεν φταίμε. Δεν του φταίνε τίποτα οι άλλοι που κινούνται κανονικά και έχουν μέσα τα παιδιά τους. Έτσι απλά. Κάνεις λοιπόν δεξιά, αλλά αυτός εξακολουθεί να είναι ηλίθιος και potential δολοφόνος. Αν εγώ θέλω να στρίψω αριστερά στο επόμενο φανάρι δεν θα πρέπει σιγά σιγά να πιάσω την αριστερή; Και πάλι τις περισσότερες φορές ή δεν με αφήσουν ή θα έρχεται από πίσω μου η αμαξάρα (η οποία σε οποιοδήποτε άλλο πολιτισμένο μέρος του πλανήτη θεωρείται αυτοκινητάκι πόλης) με το μπουρί, το turbo και τα φτηνοxenon που στραβώνουν και θα κάνει το παν για να μην μπω μπροστά της. Και δεν είναι μόνο μια αυτή η "αμαξάρα".

 

(Nothing personal)

Ασφαλως nothing personal,συζητηση κανουμε.Αλλωστε οπως ξαναειπα δεν ειμαι το ατομο που τρεχει με αυτες τις ταχυτητες.Ασε που το αξεντακι δεν πιανει τα 200 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις μονες φορες που εχω 200αρισει το αμαξι...και αυτο με φοβο ψυχης...γιατι σε τετοιες ταχυτητες οτιδηποτε πεταχτει κλαινε μανες ειναι στην ευθεια μετα το αρτεμισιο (ευθεια τριπολεως) , καπου εξω απο την λαρισα που η εθνικη εχει 200 λωριδες που λεει ο λογος και ειναι τελειως ευθεια για πολυ ωρα και αν θυμαμαι καλα στην εθνικη που ανηφοριζεις για βορεια ελλαδα..λιγο αφου βγαινεις απο αττικη (κοντα στον ΛΕΒΕΝΤΗ) που δεν ειναι ακριβως ευθεια αλλα εχει τετοια κατηφορικη κλιση που βλεπεις τον δρομο απο μακρυα πως παει και τι κινειται....

 

Ε αυτα ειναι σημεια που αν δεν το τρεξεις το αμαξι θα βγαλει το τιμονι 2 παλαμες και θα σου κοβει χαστουκια :)

 

Αλλα ολα αυτα ειναι σε εθνικο δρομο..μεσα στην πολη πρεπει να ειμαστε σοβαροι.Γιατι το τι θα πεταχτει (ποδηλατης , ανθρωπος , αλλο αμαξι) ειναι 1000 φορες πιο πιθανο.

 

Και δεν ειναι μονο η υπερβολικη ταχυτητα που μπορει να σκοτωσει μεσα στην πολη.Θυμαμαι μια φορα στον Λακιωτη (πετρουπολη) ειμαι στο φαναρι για να στριψω στην Ανδρ. Παπανδρεου για οποιον γνωριζει...συνηθως εκει δημιουργειται 2η σειρα για στροφη (κακως) και χωνονται οταν αναψει το φαναρι να στριψουν μαζι με την νομιμη λωριδα.

Ε αναβει το φαναρι παω να στριψω , ακουω εναν θορυβο..και οπως ειμαι πανω στην στροφη και στριβω (αριστερη στροφη) κοιταω δεξια μου και ειναι ενας τυπος με σαξοραλο και μπαινει στην στροφη με χειροφρενο!!!το αμαξι του δηλ εκεινη την στιγμη πλαγιοκινιοταν!!Απο την μια μερια εγω , απο την αλλη μερια παρκαρισμενα...σκεφτειτε τι ειχε να γινει αν του φευγε εκεινη την στιγμη....

 

Ολοι εχουμε κανει τις μαλακιες μας , εντος και εκτος πολης..αλλα τουλαχιστον μην παιρνουμε αλλους στο κεφαλι μας.....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια που νομίζετε ότι οδηγάτε; Στην Ολλανδία; Αφήστε τις θεωρίες στην άκρη και κοιτάξτε να συμπεριφέρεστε σύμφωνα με το τι είναι πιο ασφαλές, όχι τίποτα άλλο αλλά θα σκοτωθείτε οδηγώντας by-the-book.

 

Προς τον TS, άραξε και θα περάσεις αυτά τα αρχικά στάδια μέχρι να μάθεις να οδηγείς και να μην αγχώνεσαι, να μην σε νοιάζει αν ο κάγκουρας απο πίσω βιάζετε, να μην φοβάσαι να ξεκινήσεις στην ανηφόρα από στάση, να μην νομίζεις ότι αμα σου σβήσει όλη η Αθήνα ξαφνικά θα γελάει μαζί σου και γενικά όλα τα κουλά που νιώθουν οι νέοπες οδηγοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τον TS, άραξε και θα περάσεις αυτά τα αρχικά στάδια μέχρι να μάθεις να οδηγείς και να μην αγχώνεσαι, να μην σε νοιάζει αν ο κάγκουρας απο πίσω βιάζετε, να μην φοβάσαι να ξεκινήσεις στην ανηφόρα από στάση, να μην νομίζεις ότι αμα σου σβήσει όλη η Αθήνα ξαφνικά θα γελάει μαζί σου και γενικά όλα τα κουλά που νιώθουν οι νέοπες οδηγοί.

 

Μα ξερεις ποιο ειναι το γελιο ? να πας μια χαρα στο δρομο σου οπως πανε ολοι, να πας οπως παει ολη η κινηση και επειδη του κ@βλωσε του μ@λ@κα να κανει αυτα... απο ανηφορες και εκκινηση δεν εχω προβλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

2 μηνες μετα το "Ν" συνεχιζουν παντως ισως ειναι η περιοχη... ;p Μια μερα μου κολλαγε ενας αλλος με Ν πισω και ειχε και 3 γκομενες μεσα... επειδη το εκανε επιτηδες (κολλαγε στον ποντο κυριολεκτικα και επαιζε με φωτα) σταματησαμε καταμεσης και βγηκαμε εξω 4 ατομα που ειμασταν και του λεμε.. φιλαρακι τρεχει κατι? Ετσι να ψαρωσει.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη κάνεις χαζομάρες αρχικά γιατι δε ξέρεις τι ειναι ο άλλος. Αν έχει κανα σιδερικό, και 15 να ειστε θα έχουμε ιστορίες.

 

Οσο για το Ν, το κρατάς κανονικά.

Αν κάποιος κολλήσει πίσω σου ενώ είσαι εντός πόλης, είναι το λιγότερο ηλίθιος,επικύνδινος και παράνομος. Πόσο μάλλον αν ξέρει οτι είσαι νέος. Αν ο τυπος επιμένει, χαμηλώνεις ταχύτητα και τον αφήνεις να σε περάσει. Συνήθως εγώ κάτι τέτοιους τους χειροκροτάω ειρωνικά.

Αν οδηγείς στην Εθνική προσπάθησε να εισαι στην δεξιά λωρίδα και να αλλάζεις μόνο αν θέλεις να προσπεράσεις.

 

Γενικά εγω παρατηρώ πως ακόμα και γυναίκες με Ν δε τις βρίζουν ως συνήθως. Μου κάνει εντύπωση που σου δημιουργουν εσένα προβλήματα.

Βρε μπας και έχεις κανα καγκουρέικο αμάξι??:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...