Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποσύρει την εφαρμογή του Live Messenger για χάρη του Skype


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εκοψα εντελως τα ¨κοινωνικα δικτυα¨ και εγινα ποιο κοινωνικος.

 

 

Νταξ. Η φαση msn/skype, δεν ειναι και κατι τρελο. Δηλ εγω θυμαμαι φασεις 2007-2008 που ημουν και πιο μικρος,πριν μπω στην κλικα του fb, τσαταρα απο εκει - αλλα εβγαινα συνεχεια. Ειτε ηταν σε φαση κοπελας ειτε σε φαση παρεας. Με βοηθουσε ολο αυτο. Επι facebook ηταν καπως περιεργη η φαση. Προσφατα το εκοψα και εγω για τον λογο που λες. Απλα πιστευω ειναι οτι ολα ειναι με βαση το μετρο. Να ξερεις ποτε σε ωφελει καποιο κοινωνικο δικτυο και ποτε οχι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με βρεί συμφωνω μόνο αν βγάλει κάποιο API για να χρησιμοποιούμε τα skype accounts μας και σε άλλους IM clients. Γιατί αυτήν την στιγμή: skype + linux = **** ** ****** *** ******

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκανε ακριβως οτι κανει το msn θα ηταν καλη κινηση...

 

α)Έρχεται mail στο Hotmail κ αμέσως popup sto msn - Γίνεται αυτο στο skype?

β)Μπορώ να ειμαι appear offline σε συγκεκριμένα άτομα στο skype?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν. Ελπιζω να δουμε και μεις συντομα καποιο update στο skype για linux.

 

(Λεω γω τωρα...)

 

Σωστος!!!

 

Απλα εχω μια μικρη αποριουλα!

Γιατι η ms θα πρεπει να υποστηριξει,μια πλατφορμα,που η συντρηπτικη πλειωψηφια(developers κ χρηστες),ειναι εχθρικοι απεναντη της ,κυριος οταν δεν εχει και ιδιαιτερο οφελος,απ'αυτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος!!!

 

Απλα εχω μια μικρη αποριουλα!

Γιατι η ms θα πρεπει να υποστηριξει,μια πλατφορμα,που η συντρηπτικη πλειωψηφια(developers κ χρηστες),ειναι εχθρικοι απεναντη της ,κυριος οταν δεν εχει και ιδιαιτερο οφελος,απ'αυτους?

 

Έσοδα απ τις διαφημίσεις του Skype, περισσότεροι χρήστες = περισσότερα έσοδα, περισσότεροι χρήστες = περισσότερες πιθανότητες πώλησης Skype credits.

 

Για παράδειγμα αν υποθέσουμε ότι το steam πιάσει στο linux και μεγαλώσει το userbase, η Microsoft δε χάνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...