Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποσύρει την εφαρμογή του Live Messenger για χάρη του Skype


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ κρίμα, εχω πολύ καλές αναμνήσεις απο το MSN.

Για chat το msn ηταν και είναι πολύ καλύτερο απο το Skype, μην γράφουμε οτι θέλουμε, το skype ξεκήνησε σαν voice και το γραπτό chat το είχε στην απέξω .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστος!!!

 

Απλα εχω μια μικρη αποριουλα!

Γιατι η ms θα πρεπει να υποστηριξει,μια πλατφορμα,που η συντρηπτικη πλειωψηφια(developers κ χρηστες),ειναι εχθρικοι απεναντη της ,κυριος οταν δεν εχει και ιδιαιτερο οφελος,απ'αυτους?

 

Μηπως επειδη την αγορασε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω skype αλλα και msn

πως μπορώ να περάσω τις επάφες του msn στο skype?

 

οχι του skype στο msn!

 

δοκίμασα να κανω προσθηκη επαφης πάτησα την διεύθυνση

και μου λεει οτι αυτος δεν εχει skype ενω στο msn τον εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω skype αλλα και msn

πως μπορώ να περάσω τις επάφες του msn στο skype?

 

οχι του skype στο msn!

 

δοκίμασα να κανω προσθηκη επαφης πάτησα την διεύθυνση

και μου λεει οτι αυτος δεν εχει skype ενω στο msn τον εχω.

 

Αφου εχεις κανει αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση κανεις εξοδο απο το skype. Οταν το ξανανοιξεις θα μπεις πρωτα με τον live λογαριασμο και μετα θα δεις οτι σε ρωταει αν εχεις και skype

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το interface του live messenger ειναι κλάσεις καλύτερο από του skype. ο τρόπος που μοιράζεσαι τις φωτογραφίες και η παραμετροποίηση γραμματοσειρων, emoticons κλπ ειναι 1 επιπεδο πανω. επίσης δεν ξερω αν ειναι ιδέα μου αλλά όσες φορές είχα δοκιμάσει βιντεοκληση απο live messenger, η ποιοτητα εικόνας ήταν καλύτερη. το skype όμως σε ήχο σπέρνει...

 

ελπίζω να το εξελίσουν το skype και θέματα όπως τα emoticons, διαμοιρασμών εικόνων και τέτοια, να τα βελτιώσουν και να τα φτάσουν σε αντίστοιχο επιπεδο με το msn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω αν γίνεται με το skype id μου

να μιλησω και να προσθέσω τις επαφες απο msn

 

Σε αυτο σου απανταω, κανεις εξοδο, κανεις εισοδο με το live λογαριασμο και στη συνεχεια με το skype id. Και θα ειναι σα να εχεις το skype κανονικα και θα εχουν προστεθει και οι επαφες του msn. Δοκιμασε το πρωτα. Μπορει να γινεται και με διαφορετικο τροπο αλλα εγω αυτον δοκιμασα πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εννοεις αυτο, αλλα πηγαινε στο επαφες - λιστες επαφων και επελεξε ολα. Ετσι θα εμφανιζονται ολες οι επαφες στη λιστα και απο τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν. Ελπιζω να δουμε και μεις συντομα καποιο update στο skype για linux.

 

(Λεω γω τωρα...)

 

Να λείπει το βύσσινο... Θα σε βάλουν να κατεβάζεις κανα DotNet_LNX_6.6.6_framework.bundle αυτοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δε γίνεται να περάσω στο τo skype id τις επαφες μου απο το msn (χωρις να τις κάνω add) δηλαδη να γίνουν ενα.

αυτο που έγινε ειναι να μιλας με την επαφες σου απο το msn σε στιλ skype

και αν θελεις κάνεις add επαφες skype

το αντιστροφο δηλαδη να κανεις add επαφες msn απο skype id μονο αν ο άλλος έχει το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω login στα win8 με το mail που εχω στο hotmail.

Οταν πρωτοκατεβασα το skype app για win8 μου ζητησε αν θελω να συνδεσω το λογαριασμο μου στο skype με αυτον στο hotmail και συμφωνησα.

 

Οταν ανοιγω το win8 skype app μου δειχνει και τις επαφες μου απο msn και μπορω να μιλησω με ολους.

 

Οποτε ξανακοιταξε τι δεν εχεις κανει σωστα.

 

Επι του θεματος συμφωνα και με τα παραπανω, ναι, φαινοταν.

 

ενωσα την Hotmail με το Live account Μου που ειναι forthnet αφου αυτο εχω και στο ΧΒΟΧ Live . Στο desktop βλεπω κανονικα επαγες .... στο tile δεν βλεπω τιποτα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...