Προς το περιεχόμενο

Steam For Linux - Βγήκε!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για παιχνίδια μόνο σε αυτά που λέει για steam είναι διαθέσιμα και φυσικά αυτά που έχεις αγοράσει.

 

έχω το left4dead 2 αλλά δεν μου βγάζει πλήκτρο για να κατέβει

 

και το team fortress που ειναι δωρεάν αν θυμάμαι καλά δεν έχει τίποτα

 

61 βαθμοί είναι κακό? δεν συμμερίζομαι την άποψη

 

είναι σε idle?

 

σε idle ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το left4dead 2 αλλά δεν μου βγάζει πλήκτρο για να κατέβει

 

και το team fortress που ειναι δωρεάν αν θυμάμαι καλά δεν έχει τίποτα

 

 

σε idle ναι

 

το left 4 dead μάλλον δεν είναι διαθέσιμο ακόμα. Για το team fortress beta σε μένα στην συλλογή μου έχει κουμπί κανονικά για download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το left 4 dead μάλλον δεν είναι διαθέσιμο ακόμα. Για το team fortress beta σε μένα στην συλλογή μου έχει κουμπί κανονικά για download.

 

 

μόλις μπορέσω και ανοίξω τον φορητό θα σου πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατεβάζω  trine 2 αυτή την στιγμή. Αν και δεν δηλώνω φανατικός gamer, είπα να κάνω μια αγορά (ούτε καν θυμάμαι πόσα χρόνια είναι που αγόρασα game τελευταία φορά...). Θα ενημερώσω για τα περαιτέρω....

 

Αλήθεια, τώρα μπορώ να το κατεβάσω σε οποιαδήποτε πλατφόρμα είναι διαθέσιμο?Δηλαδή αν μπω από τον σταθερό μου σε win θα μπορέσω να το εγκαταστήσω μέσω steam κανονικά?Τί γίνεται σε περίπτωση format?Διατηρείται στον λογαριασμό μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μετά αν υπάρχει το game και για τις άλλες πλατφόρμες μπορείς να το παιξεις και από εκεί στον ίδιο λογαριασμό. Και σε game όπως το trine που τα save τους πάνε σε cloud θα μπορείς να το συνεχίσεις κανονικά από που και να παίζεις.

Πάντως θέλει ανανέωση η βιβλιοθήκη του steam για linux. Ξέρω game που υπάρχουν για linux και δεν έχουν ανεβάσει στο steam τους linux client τους και τα βρίσκεις μόνο για windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσίμπισα το wolrd of goo, δεν ήταν και κάποιο μεγάλο ποσό όποτε δεν το σκέφτηκα πολύ.

Το έβαλα σε ένα laptop, της κοπελιάς, έχω περιέργια να δω πως παίζει εδώ, είναι 4-5 ετών το μηχανάκι.

Η αγορά είναι αστεία υπόθεση, πολύ εύκολη. Σαν να παίρνεις βιβλία από το kindle ένα πράγμα!

 

 

Υποστηρίζω linux gaming με χίλια, γιατί η blizzard τόσα χρόνια μας το παίζει ντίβα και δεν δέχεται να βγάλει τα games για linux. Οπότε steam και εγώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είμαστε --> http://store.steampowered.com/search/?term=linux#sort_by=&sort_order=ASC&os=linux&page=1

 

απορία

κάποια απο τα παιχνίδια της λίστας τα έχω ήδη

 

Στο steam των Windows

 

πρέπει να τα αγοράσω ξάνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπα και παραπάνω αν το έχεις στον steam λογαριασμό σου θα μπορείς να παίξεις είτε σε win η σε linux. Δεν χρειάζετε να τα ξαναγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το trine...πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.Στην αρχή δεν μου δούλευε, μου έβγαζε μαύρη οθόνη και μόνο τα menu του γιατί δούλευα με την intel κάρτα με τους ανοιχτούς. Έβαλα τους κλειστούς για amd 6770m μέσα από το additional drivers(Ubuntu 12.04) και δουλεύει κανονικά. Το κακό είναι ότι οι οδηγοί δεν εκμεταλεύονται τίποτα από την κάρτα και το παιχνίδι είναι στα όρια του υποφερτού...Μάλλον θα το παίξω στο desktop που έχω NVidia.

 

Κάτι άλλο, στην αρχή που προσπάθησα με την intel μου έλεγε ότι προτείνουν το ppa Ubuntu:x-swat. Το χει δοκιμάσει κανείς αυτό?Στρώνει τα πράγματα, έστω και με την integrated κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μπορέσω και ανοίξω τον φορητό θα σου πω :)

 

 

Οπως είπα και παραπάνω αν το έχεις στον steam λογαριασμό σου θα μπορείς να παίξεις είτε σε win η σε linux. Δεν χρειάζετε να τα ξαναγοράσεις.

 

οκ :) είχες δίκιο

είμαι στον φορητό τώρα κατεβάζω το Killing Floor

θα σας πω πως θα πάει αν και δεν το βλέπω με την Nvidia Ge Force GO 7900GS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...