Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα σε τιμές ντροπή


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως εγιναν τα πραγματα αξιζει να αγορασει κανεις καινουριο αυτοκινητο ?

Η να παρει καποιο μεταχ που δε θα μπορουσε ουτε στο ονειρο του ?

Mε την προυποθεση οτι μπορει να τα βγαλει περα με εφοριες κλπ

Αξιζει να δωσεις 25-30000 για αυτοκινητο που μεθαυριο δε θα ξερεις ποσο θα πουληθει?

Αν δει κανεις τι τιμες παιζουν στις αγγελιες θα παθει εμφραγμα

Πορσε Μερσεντες κλπ σε τιμες 4000-5000ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και τι θες να κανουν οι ανθρωποι που δεν μπορουν να τα βγαλουν περα με τα εξοδα συντηρησης? Πιστευεις οτι ενα τετοιο αυτοκινητο ειναι καλο να το αποκτησεις ακομα και σε τετοια τιμη? Τι θα παρεις απο αυτο? Στη Θεσσαλονικη παντως υπαρχει μαντρα που πουλαει τετοια αυτοκινητα σε τετοιες τιμες αλλα τρακαρισμενα. Δεν το κρυβει ο ανθρωπος. Σου λεει, παρε το εσυ, κρατα το 1-2 χρονια, κανε το ψωνιο σου και οτι εβγαλες εβγαλες. Σκοπος ειναι ομως να μπορεις να το συντηρησεις γιατι δεν ειναι μονο οι βενζινες που θα σου κοστισουν αρκετα αλλα και οι ασφαλειες και τα τελη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι με τα πανακριβα αυτοκινητα που αγοραζε ο νεοελληνας πριν 5-10 χρονια και τωρα δεν εχει ουτε βενζινη για να τα ξεπαρκαρει.

μιλαω γι αυτους που βαζανε 720 δοσεις των 5 ευρω το μηνα για να παρουν οτι πιο τρεντυ υπηρχε.

τωρα που πανε με τα ποδια τους βλεπω και χαιρομαι.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο Car.gr Βάζεις τιμές 3-5 χιλιάρικα από το 2007 και πάνω για αττική , τα κυβικά που θες. Πατάς αναζήτηση. Παζαρεύεις για 500 ευρώ κάτω από την τιμή ,Profit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ψηλα λες για τα καινουρια ?

Γιατι τα μεταχειρισμενα εχουν ξεφτυλιστει

Τις χρυσες εποχες παιρναν ολοι Πορσε και Μερσεντες με 3000-4000 κυβικα και μετα μας ηρθε κατακεφαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, αν μπορείς να δηλώσεις σήμερα κάποιο μεγάλο αυτ/το και έχεις μια σχετική άνεση μπορείς να κάνεις το ονειρο σου πραγματικότητα. Το αν αξίζει φυσικα, ειναι υποκειμενικό...αν και με τις εποχές αυτές τείνει να γίνει αντικειμενική αποψη πως ειναι πεταμένα χρήματα ενα μεγάλο αυτ/το.

Δυστυχώς όμως, τα εξοδα τους ειναι μεγάλα, οπότε πάλι ειναι για λίγους ή για πολύ καμμένους. Δηλαδή κατ'εμέ ειναι λίγο μλκ να πάρεις μια Μ3 ας πούμε (με 15.000ε) και να τη βγάζεις μιση κυριακή και να την πετάς στο γκαράζ.

Αλλος πάλι σου λεει εχω μεγάλο αμαξι για τη κυριακή και μόνο, διότι δε θελω να το κινώ για να πηγαίνω στο δουλειά...Ο καθείς οπως βολεύεται.

Εγώ πάντως που εχω και μεγάλο αυτ/το και ένα ημι-αγωνιστικό, αν θα γύριζα το χρόνο πίσω, δε θα αγόραζα το μεγάλο. Αλλα δε μπορείς να προβλέψεις το τι θα γίνει. Και σίγουρα δεν αξιζει να τα πουλήσεις, γιατί δίδονται τζάμπα...οπότε καλύτερα να τα βάλω φωτιά.

 

Και για να μιλήσω με απτα παραδείγματα. Η καύλα μου εδώ και χρόνια ειναι ένα ρενό κλιο ρς. Το φρέσκο λοιπόν, διλιτρο με 197πς (δε παει βημα ομως) εχει μεση κατανάλωση βολτας (τονιζω βολτας) 11+ λιτ/100.

Επίσης αν το στρίβεις (που γι'αυτό το αγοράζεις) τα σπορτ κοντακτ 3 σε 10.000χλμ το πολύ, τα χει ρημάξει. Οπότε οπως καταλαβαίνει κανείς, 600-700ε για λαστιχα καθε 1 χρόνο, 1.5, και 11-12-15 λτ/100 ειναι υπερβολη για την εποχή μας. + 700ε τέλη, άλλα ποσα ασφάλεια, τεκμήρια...

Και μιλάμε για ενα αυ/το των 30.000ε παρά, με 7-8000 αν δεν απατώμαι πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα πουλανε 4 και 5.000 ευρω ευχαριστημενοι να ειναι (και να ειστε).

 

Αλλοι καταφευγουν σε πιο δραστικες λυσεις http://www.tanea.gr/...le/?aid=4677727

 

Γιαυτο το νου τους οσοι σκεφτονται να παρουν εστω και για το ψωνιο τους τετοια αμαξια, εαν δεν ειναι βεβαιοι οτι θα μπορουν να το συντηρουν, για να μην περασουν απο την αρχικη χαρα στο σταδιο να ψαχνουν τροπο να το διωξουν απο πανω τους και να μην φευγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σίγουρα δεν αξιζει να τα πουλήσεις, γιατί δίδονται τζάμπα...οπότε καλύτερα να τα βάλω φωτιά.

 

Αλλοι καταφευγουν σε πιο δραστικες λυσεις http://www.tanea.gr/...le/?aid=4677727

 

Kαι νόμιζα ότι ο kanesaxo αστειευόταν.. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ πηγαιναν κ αγοραζαν με τη σεσουλα τις x5 κι αλλα τζιπ που καινε τα κερατα τους και τωρα τα δινουνε κοψοχρονια. Θυμαμαι πως καμαρωνε ενας γειτονας μου οταν πηρε Καγιεν.Τυπος τωρα που ζουσε σε αρχαιο κτηριο, ενα μικρο διαμερισμα κ να μου κυκλοφορει με το θηριο. Μετακομισανε πριν λιγο καιρο γι ακομα φθηνοτερο σπιτι κ απ οτι εμαθα η Πορσε μενει σε γκαραζ, μ ενα πωλειται πανω.

Στο car.gr εχει της παναγιας τα ματια. Πορσε, μερσεντες κλπ σε παρα πολυ χαμηλες τιμες. Οποιος ΕΧΕΙ τα λεφτα για τη συντηρηση, μπορει τωρα χωρις τρο τρελο κοστος, να κανει τ ονειρο του πραγμαυικοτητα.

 

Αντιθετως αν κοιταξετε οι τιμες δεν ειναι ΤΟΣΟ εξευτελιστηκες στα προσιτα μοντελα.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΟΤΩΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ!!?που γραφει και στο κ*λο αρθρο οτι κοστιζε 12χιλ!

καθε χρονο λενε για μειωσεις τιμων και μλκς...

ειναι μυθος αυτο με τις δοσεις κτλ.

Για μενα ενα ισχυει .στην αθηνα υπαρχουν 6μυρια κοσμος.το 1 μυριο θα εχει παντα λεφτα να αγοραζει τετοια αυτοκινητα και να πηγαινει να ξοδευει λεφτα σε συγκεκριμενα μαγαζια.

εψαξα cayenne που λετε 2007 κ μετα και το πιο φτηνο ειναι 40χιλ και χωρις πινακιδες ΑΡΑ ~55(και ενα με 180χιλ.κμ!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΟΤΩΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ!!?που γραφει και στο κ*λο αρθρο οτι κοστιζε 12χιλ!

καθε χρονο λενε για μειωσεις τιμων και μλκς...

ειναι μυθος αυτο με τις δοσεις κτλ. και αν ισχυε θα ηταν για τουλ.4 χρονια πριν που δειναν δανεια.

Για μενα ενα ισχυει .στην αθηνα υπαρχουν 6μυρια κοσμος.το 1 μυριο θα εχει παντα λεφτα να αγοραζει τετοια αυτοκινητα και να πηγαινει να ξοδευει λεφτα σε συγκεκριμενα μαγαζια.

εψαξα cayenne που λετε 2007 κ μετα και το πιο φτηνο ειναι 40χιλ και χωρις πινακιδες.(και ενα με 180χιλ.κμ!!!!!)

ψηλε για πηγαινε βολτα προς κηφισσια πλευρα στα διαφορα μαγαζια αριστερα δεξια που εχει να δεις κατι Porsche BMW mercedes κλπ ποσο τα πουλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παληκαρι μου τραβα δες εσυ για μενα και αν βρεις κατι καλο πες μου να παω.

και το πιο λογικο ειναι οτι θα δεις τις εξευτελιστικες τιμες που νομιζετε για τιποτα αυτοκινητα 10ετιας ή με 200χιλ κμ οπως βρηκα πιο πανω.

χαρηκα και μενα μου δεινουν μ3 02 10χιλ. αν αυτο το νομιζετε ευκαιρια δικο σας θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ο φούστης πώς βρίσκω στο car Καγιέν του 10, με sub 40K km στο κοντέρ και 35000 γιούρο;Και βλέπω οι του 11 να χτυπάνε κατοστάρικο,οπότε mate αν τα είχα τα ψιψιψίνια (που δέν),για ευκαιρία θα το έκοβα...

 

Και πές οτι είναι στουκαρισμένο ή οτιδήποτε,στον Μπάμπη ποιος θα εξηγήσει τον λόγο που πλήρωσε τριανταπέντε χιλιάρικα πριν δύο χρόνια και τώρα το φυσάει και δεν κρυώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...