Προς το περιεχόμενο

Τελη κυκλοφοριας 2013


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Επίσης στα ΕΛΤΑ μπορείς να πληρώσεις κιόλας, δεν χρειάζεται να πας μετά ούτε σε λογιστές ούτε σε τράπεζες.

 

ακριβώς, ανατολικό ζήτημα το κάναμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερωτηση λιγο ''χαζη'' και ολιγον off topic αλλα δεν ειμαι σιγουρος: Αν αγορασω μεταχειρισμενο αυτοκινητο τωρα πριν το νεο ετος θα πληρωσω σημα;Λογικα οχι ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση λιγο ''χαζη'' και ολιγον off topic αλλα δεν ειμαι σιγουρος: Αν αγορασω μεταχειρισμενο αυτοκινητο τωρα πριν το νεο ετος θα πληρωσω σημα;Λογικα οχι ετσι;

 

Αν δεν είναι πληρωμένο το σήμα του τρέχοντος έτους ή και προηγούμενων ετών, δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι πληρωμένο το σήμα του τρέχοντος έτους ή και προηγούμενων ετών, δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση.

εισαι σιγουρος οτι φαινετε αυτο στο συστημα των κεπ?

γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απλα προωθουν τις αιτησεις στο υπουργειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι φαινετε αυτο στο συστημα των κεπ?

 

Με ρωτάς αν είμαι σίγουρος για κάτι που ΔΕΝ έχω δηλώσει?

 

γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι απλα προωθουν τις αιτησεις στο υπουργειο

 

Έτσι γίνεται, τα ΚΕΠ απλά δέχονται αιτήματα από τους πολίτες και τα προωθούν στις αντίστοιχες δημόσιες υπηρεσίες. Τα ΚΕΠ ΔΕΝ κάνουν μεταβιβάσεις. Αν ζητήσεις από ΚΕΠ να σου μεταβιβάσει ένα αυτοκίνητο το οποίο έχει πληρωμένα όλα τα τέλη κυκλοφορίας εκτός του 2010 πχ δεν θα ολοκληρωθεί η μεταβίβαση, θα επιστραφούν τα χαρτιά στο ΚΕΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το εχει πληρωσει κανεις με web banking? Αν ναι πως αποδεικνυεις οτι το πληρωσες? Ξαναμπαινεις στο gsis και εκτυπωνεις αλλο που δειχνει οτι εξοφληθηκε?

 

Ουσιαστικα η αποδειξη πληρωμης χρειαζεται και θα πρεπει να αναγραφει τον αριθμο κυκλοφοριας του οχηματος υποχρεωτικα.

 

Αποστολή από το κινητό με τη χρήση Insomnia App

 

Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι. Στο Internet banking της Εθνικής έχει εμφανιστεί η σχετική επιλογή. Οπότε υποθέτω ότι μπορούμε να τα πληρώσουμε από εκεί χωρίς να πάεμ καθόλου από τράπεζα ή ΕΛΤΑ. Και μετά τι, αρκεί να έχουν εκτυπωμένο το σήμα και εκτυπωμένη την απόδειξη για να αποδεικνύεται η πληρωμή; Χωρίς να χρειάζεται να συμμπληρωθεί η "σφραγίδα και υπογραφή υπαλλήλου" που λέει πάνω στα τέλη;

 

Επίσης με το παρμπρίζ τί παίζει, δεν θα βάζουμε καθόλου αυτοκόλλητο πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδη στις τραπεζες θελουν τα καρτελακια και στα ΕΛΤΑ οχι ? τι γυφτια ειναι αυτη παλι...

 

και σήμερα ανακοινώθηκε ότι ούτε οι τράπεζες θα χρειάζονται τα καρτελάκια αυτά :P

 

http://auto.in.gr/news/greece/article/?aid=1231224106

 

TROLOLOLOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά ...

Μπήκε κανένας να εκτυπώσει τα τέλη κυκλοφορίας ...; Δν μου εμφανίζει τον αριθμό "2" όπου και καλά πρέπει βα υπάρχει σε 3 διαφορετικούς αριθμούς κυκλοφορίας που αναζητώ! Τι πρόβλημα αντιμετωπίζω ...? Προς στιγμήν χάρηκα αλλα για πολύ λίγο

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να πας σε μια τραπεζα ή στο ταχυδρομείο με την άδεια και το ΑΦΜ να τελειώνεις..

Και ασε το σίτε στα κόμπλεξ του.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τραπεζα χρειαζεται οπωσδηποτε το εκτυπωμενο "σημα" απο το σαιτ.

 

Στο ταχυδρομειο λεγεται οτι αυτο δεν ειναι απαραιτητο.

 

Για το πρωτο ειμαι 100% σιγουρος μιας και σε τραπεζα πληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά μη κάνει κανείς την βλακεία και πληρώσει μέσω winbank γιατί σου αναφέρει το site "εκτύπωσε αυτό το χαρτί & πήγαινε στην τράπεζα να πάρεις την απόδειξη". Μάλιστα.. δηλαδή πληρώνω online για να μην τρέχω στην τράπεζα & αυτοί μου λένε πως πρέπει να πάω για να πάρω το αυτονόητο!

 

Η ειρωνία είναι πως όταν πήγα στην Πειραιώς μου είπαν πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και αυτό το μήνυμα είναι στην ουσία η απόδειξη. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω winbank πλήρωσα και εγώ. Δεν μου έβγαλε όμως τέτοιο μήνυμα .

 

Πιστεύω ότι με εκτυπωμένη την κίνηση του λογαριασμού και το σηματάκι θα είμαστε καλυμμένοι σε περίπτωση ελέγχου και να μην μπλέκουμε με γραφειοκρατικές διαδικασίες.

Σε κάθε άλλη περίπτωση θα μπορούσε η εφορία (ή το ταξις αυτόματα) να δίνει κάποιο αποδεικτικό πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στην δουλειά και εκτύπωσα το χαρτί που αναφέρω. μόλις μπορέσω θα πάω στην τράπεζα να δω τελικά τι ισχύει, γιατί φαίνεται ότι έχω πληρώσει, αλλά δεν ήξεραν τι να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...